Autor Wątek: Wieczór lampionów [?]  (Przeczytany 5189 razy)

Offline Drache

• Użytkownicy
Wieczór lampionów [?]
« dnia: Sierpień 31, 2012, 10:26:20 pm »
Proponuję, by na Orkonie 2013 gremialnie wypuścić w niebo lampiony. Rzecz jest o tyle trudna (o ile w ogóle możliwa), że wymagałaby od organizatorów obłaskawienia nadleśnictwa, żeby nam pozwolili na taki symboliczny czyn. Myśl przyszła mi teraz, w obliczu niespodziewanego pożegnania naszej wspólnej koleżanki.
"Hush, child
The darkness will rise from the deep
And carry you down into sleep"

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
Odp: Wieczór lampionów [?]
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:22:17 pm »
Rozumiem twoje intencje (i popieram). Ale obawiam się, że wypuszczenie w powietrze 3k100 płonących skrawków papieru zwyczajnie nie przejdzie:/ Pomijam, że mógłby spaść komuś na namiot, bo to się raczej nie stanie, ale łąki, pola, lasy, wsie... Nie ma szans, żeby ktoś na to wyraził zgodę, imo. A nawet jeśli, to robiłbym to z duszą na ramieniu (bo co, jeśli coś się faktycznie zapali..?) - a raczej nie oto w tym chodzi...

Popieram pomysł jakiegoś symbolicznego oddania czci, ale chyba lepiej wymyślić coś innego...

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:32:11 pm »
Lampiony z chemicznymi światełkami w środku?
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2012, 01:02:13 am »
Nie polecą. Chemiczne światło nie daje ciepła, które unosi płomykowe lampiony. Potrzebowały by balonów z gazem, latawców czy czegoś takiego. Poza tym, to z kolei będzie "zaśmiecanie środowiska potencjalnie niebezpiecznymi substancjami." - jeżeli ktoś się zechce przyczepić...  :-\

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2012, 01:26:24 am »
A kolorowe balony po prostu? Ze światełkami chemicznymi? Balony latają, wiem, bo mi uciekł jeden kiedyś.
Tak próbuję plusy do minusów dostosować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 01:30:04 am wysłana przez Zsa-Zsa »
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2012, 02:00:24 am »
Hmmm... w sumie to jest jakieś wyjście, chociaż nie mam pojęcia, jak by to wyglądało... Gdyby balony były żółte, białe albo przejrzyste a chemiczne światełko było wewnątrz i też miało jakiś ciepły kolor, to w ciemności efekt mógłby być zbliżony do papierowych lampionów. Gdyby ktoś zmontował chociaż jedną sztukę i sprawdził, byłoby wiadomo. Ale właśnie, kto to w ogóle ogarnie, bo przecież latarenki (jakiekolwiek) trzeba kupić/zrobić/nadmuchać itp. Ze zrzutką jak myślę nie będzie problemu - ale jest jeszcze logistyczna strona pomysłu...

Balony latają, wiem, bo mi uciekł jeden kiedyś.
Najsłodsza i najbardziej niewinna rzecz, jaką przeczytałem w życiu na tym forum. Możesz sobie śmiało skreślić to "koleżanka nie-sympatyczna" w tym momencie:)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2012, 05:29:14 pm »
Balony latają, wiem, bo mi uciekł jeden kiedyś.
Najsłodsza i najbardziej niewinna rzecz, jaką przeczytałem w życiu na tym forum. Możesz sobie śmiało skreślić to "koleżanka nie-sympatyczna" w tym momencie:)

Ciii... bo popsujesz mi opinię wrednej zołzy i "Pani Lodowego Uśmiechu"  :(

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2012, 05:53:17 pm »
Obawiam się, że może już być za późno. Chociaż na fejsie chyba jeszcze tego niema, więc można wymoderować dowody...

Offline Berserker

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2012, 08:27:00 pm »
Na Flambergu było puszczanie lampionów. W górę poszło jakieś 15 sztuk. Nie wiem czy mieli jakąś zgodę, ani kto to kupował. Jeśli komuś coś się zjarało 11 sierpnia, to czuje się w 1/30 winny  >:D
Moja Pani jest piękna i młoda
Elficki książe właśnie zrobił jej loda

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2012, 09:18:16 pm »
przesadzacie z paniką  o "super palnych lampionach" - pomysł jest bardzo miły i oficjalnie zaczynam go forsować w "orkonowym senacie" i u "orkonowego dyktatora" ...
i proszę mi tu Chloru nie siać defetyzmu ..

- po pierwsze Orkon będzie w łutowcu -  po drugie są tam wielkie łąki - po trzecie można to zrobić w wilgotny wieczór - z rosą itp... po czwarte jest masa innych powodów za... po piąte wszytko zależy od Nas.

- reasumując - Drache zgłaszam się na współorganizatora tego eventu ..
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:12:39 pm »
Ja tam żadnego defetyzmu siać nie zamierzam, bo pomysł mi się podoba i jeżeli orkonowe "autorytety" powiedzą że "wolno", to bardzo chętnie wezmę udział i pomogę tak, jak zdołam (choćby i finansowo):) A jeżeli zwracam uwagę na potencjalne problemy, to raczej żeby sobie z nimi jakoś poradzić za wczasu i nie zdziwić się potem.

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2012, 06:54:24 pm »
tak jak napisałem - problemy są malutkie - i do przejścia .:)
- jak sie trochę uspokoi wszystko zacznę lobbować ten pomysł i myślę, że go przeprowadzimy wspólnymi siłami..

tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2012, 11:03:51 pm »
Pomysł bardzo mi się podoba i coś podobnego po głowie mi chodziło wczoraj gdy widziałem dwa odlatujące lampiony i niknące w chmurach. Zwłaszcza z perspektywy zdjęcia zrobionego przez Drache.
Jeżeli chodzi o pozwolenie nadleśnictwa... LP nic do tego nie mają a zwłaszcza w Łutowcu gdzie Lasów Państwowych praktycznie nie ma. Jeżeli ktoś mógł by mieś coś przeciwko to straż pożarna ale z tego co się orientowałem to oficjalnych przepisów zabraniających nie ma.
Co do zagrożenia pożarowego to lampiony opadają na ziemię gdy przestają się palić i robią się zimne więc przynajmniej w teorii nie są niebezpieczne. Pod warunkiem, że nie wieje silny wiatr lub coś takiego, chociaż przed ich puszczeniem lepiej sprawdzić czy przypadkiem nie obowiązuje jakiś wysoki stopień zagrożenia pożarowego. Najwyżej poczekamy na dzień, w którym będzie padać a padać będzie na pewno bo Bestia jest organizatorem orkonu.
Wersja z balonem i światełkiem chemicznym jakoś do mnie nie przemawia. To musi być prawdziwy ogień bo w nim jest urok i moc.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2012, 11:11:39 pm »
Czyli wygląda na to, że nie ma jakichś szczególnych przeciwwskazań, to bardzo dobrze:]

Najwyżej poczekamy na dzień, w którym będzie padać a padać będzie na pewno bo Bestia jest organizatorem orkonu.

Znaczy się poczekamy na... każdy/dowolny dzień..?

Offline miriada

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnego Gryfa
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2012, 11:07:08 am »
Według mnie to nie jest dobry pomysł, a już z pewnością jeśli jest silny wiatr albo spora wilgoć w powietrzu.
Już zdarzyło mi się jakieś 2 miesiące temu jechać przez centrum do pracy i oglądać- praktycznie w środku miasta- widok jak po zderzeniu 2 harvesterów z O-game. Wieczorem dzień wcześniej było puszczanie lampionów i pół Poznania zleciało się nad Warte -.- każdy sobie wypuścił pewnie niejeden, to poleciało jakiś 1-3km i spadło (bo akurat był silny wiatr i co chwila popadywał deszcz).
Dzień ekipy sprzątające zbierały śmieci z drzew, krzaków, osiedli. Namoczone lampiony były wszędzie =/

Nic się nie paliło bo wątpię żeby coś takiego mogło się w ogóle stać, ale kto zobowiąże się zbierać te śmieci?

Rozumiem że ilość lampionów w Łutowcu ma być dużo mniejsza- ale problem ten sam, więc tak tylko piszę, bo jeszcze nikt o śmieciach nie wspominał :)