Autor Wątek: Wieczór lampionów [?]  (Przeczytany 5693 razy)

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
Odp: Wieczór lampionów [?]
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2012, 04:19:45 pm »
Dla tego właśnie lampiony z bibuły i drutu a nie gumowe baloniki. Papier rozłoży się po paru tygodniach, cienki drucik będzie potrzebował trochę więcej ale też zniknie. Wypuścimy kilka, kilkanaście bo to ma być symbol a nie bicie rekordu guinnessa. Myślę, że przyroda się na nas za to nie obrazi. Leśnicy chyba też nie (ja bym się nie obraził jeżeli wiedział bym dla czego są wypuszczane).
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2012, 04:47:37 pm »
Balony nie były opcją forsowaną, tylko opcją wymyślaną w zamian, jeśli kwestia bezpieczeństwa miała mieć względy priorytetowe  ???
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2012, 11:55:27 pm »
Tylko na Orkonie.
71:5

Offline Borsuk

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2012, 11:40:19 am »
Leśnicy chyba też nie (ja bym się nie obraził jeżeli wiedział bym dla czego są wypuszczane).

Obrażą się. Patrząc na to ile nadleśnictwa muszą usuwać śmieci, które ktoś im specjalnie zwala na teren to pewnie prędzej dadzą sobie rozorać nadgarstki niż pozwolą na zaśmiecanie lampionami w dodatku z płomykiem latem. W Poznaniu może się nic nie paliło ale jeżeli akurat w jurze będzie sucho i nawet mały ogień spadnie na dowolną badziewną trawkę to już mamy pożar.

Jak chcecie to robić to lepiej już wcześniej zacząć negocjacje z leśnikami lub bawić się na nielegalu ;)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2012, 11:48:47 am »
Mam lepszą propozycję, przeprowadźmy tą akcję na Zdowie, ale nie w formie latawców a papierowych stateczków/lampionów, pływających.
Będzie to o tyle lepsze, że każdy chętny będzie musiał wsiąść w auto z kimś i tam dojechać, a nie będzie to cienka akcja między browarami.

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2012, 02:15:05 pm »
Chyba mamy zwycięzcę.

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 04, 2012, 03:41:12 pm »
Argumenty Bestii przebiły wszystko. Dodatkowo wypuszczanie czegoś na wodzie (wianków na przykład) jest bliższe naszej tradycji (europejskiej)
.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2012, 08:26:29 am »
no nie wiem... nie będę się dalej kłócił, więc nie musicie komentować mojego posta...

ale wg mnie to właśnie chodzi o to, żeby to był event między browarami, żeby się ktoś zapytał - "te, dlaczego właściwie puszczamy te lampiony??" To nie jest żałobny element, tylko upamiętnienie - a tą pamięć trzeba zachować na Orkonie, a nie gdzieś tam nad zalewem, przy jakichś dresiarzach robiących sobie grilla nad wodą. Jeśli chcemy ludziom przypominać - to przypominajmy... bo ci którzy pojadą nad tą wodę, to jak widać - pamiętają... Wg mnie to chodzi właśnie o zamanifestowanie tej pamięci w sposób jak najbardziej widoczny, a robienie tego poza terenem Orkonu, to manifestowanie na własnym podwórku pod Grójcem...

ale tak jak mówię - nie podejmuje dalszej rozmowy, chciałem tylko wyrazić swoje zdanie - mam tylko nadzieję że rzecz się nie rozbije o kwestią czasu i zapomnienia...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 08:30:12 am wysłana przez apollyon »
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2012, 03:12:20 pm »
w ostateczności zrobimy to we dwóch Apie i już - najwyżej nas z konwentu wyrzucą za niebezpieczne, piromańskie zachowanie..
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2012, 05:22:58 pm »
... najwyżej nas z konwentu wyrzucą za niebezpieczne, piromańskie zachowanie..
nie ma to jak takie słowa z ust / spod palców ex-szefa ochrony... yaaaay.... niech żyje dobry przykład bejbe
...We just dinged them!...

Offline Berserker

• Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2012, 08:38:31 pm »
Wolałbyś, żeby to napisała Katia ;D
Moja Pani jest piękna i młoda
Elficki książe właśnie zrobił jej loda

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2012, 10:30:07 pm »
jakby to napisała Katia poinformowałbym zawczasu Wojewódzkie Ośrodki Kryzysowe ze Śląskiego i Małopolskiego...
...We just dinged them!...

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2012, 08:40:58 pm »
:)
- dokładnie moje słowa napisałem z premedytacją - jako przykład pokazujący do czego człowiek jest zdolny jak mu na czymś zależy...
- mam nadzieję że nowe władze Orkonu zastanowią się nad tą inicjatywą poważnie..
ps. Dziękuje Berserker :)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2012, 12:16:10 am »
Ech, Sekta. Jest propozycja Bestii, która jednym się podoba, innym nie. Jest propozycja Ap'a, która jednym się podoba, a drugim nie. A Ty, zamiast się włączyć do dyskusji i powiedzieć coś konstruktywnego, wyskakujesz z "premedytacją". Ech... Mi się odechciewa, szczerze powiedziawszy.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2012, 07:59:08 am »
Obydwa pomysły można połączyć: Puścić jeden czy dwa lampiony na terenie obozowiska symbolicznie by jednocześnie nie wywołać zagrożenia p.poż itd a potem pozbierać się nad jezioro i tam już poszaleć z ilością stateczków i świeczek.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć