Autor Wątek: Dlaczego Łutowiec ?  (Przeczytany 13861 razy)

Offline Mały

• Użytkownicy
Odp: Dlaczego Łutowiec ?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:30:24 pm »
Ale Kapelusz... co jest złego w tym żeby ktoś kto chce "inaczej" wystartował na orga i zorganizował tak jak chce? Nigdzie (i nie tylko w polityce) nie zmusisz kogoś do wzięcia odpowiedzialności za pomysł który jemu personalnie nie leży jeśli tylko ma możliwość żeby się go nie podejmować.

Ja na prawdę nie rozumiem jednego - dlaczego niektóre grupy ludzi chciałaby eksperymentować na czyjeś konto... (tzn rozumiem, ale "one" te grupy, się upierają że chcą pomóc a ich pomocy nikt nie chce i zlewa... a to nie tak wygląda)

Za to rozumiem Bestię (z pktu widzenia Orga) prosi o pomoc - ale w zakresie jakim jej potrzebuje i oczekuje... więc nie ma się co dziwić że odrzuca te propozycje które są nie po drodze z jego wizją... bo to trochę tak jakbym potrzebował młotka a ktoś mi przyniósł dwie pary kombinerek i się dziwił że nie skaczę z radości...

Na orga może startować każdy, Wircyn, Sekta, ty, ja a nawet Kenny ;) ... ja np już byłem robiłem i nie chcę więcej bo nie mogę wziąć na siebie odpowiedzialności która się z Orkonem wiąże (a im jestem starszy tym bardziej widzę co może spaść na moją głowę jakbym był orgiem... i dziękuję... parę lat temu sobie nie zdawałem z tego sprawy i w podskokach zajmowałem organizacją imprezy na 300 osób - dobrze że nic wtedy nie spadło...)

Jak ktoś jednak chce coś zrobić to niech startuje i weźmie na siebie odpowiedzialność za to co chce zrobić (finansową, wizerunkową, towarzyską, etc.)

Dużo zawsze na etapie pomysłu jest "japomogów" - "ja pomogę... zrobię... znajdę..." a potem nagle im bliżej albo im ciężej tym bardziej "japomogi" znikają i się wykruszają (bo ciocia chora, bo zapomniałem że w sumie to studiuje i będę miał sesję, bo w sumie to nie myślałem że zmienię pracę...) a z rzeczami do zrobienia wtedy zostaje ktoś z orgów kto ma jaja i nie uciecknie...
...We just dinged them!...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:36:34 pm »
A czy ja napisałem że ma być w wiosce?

A czy ja napisałem, że nie ma być gdzie indziej?
71:5

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 21, 2012, 04:25:48 pm »
wow kenny organizator to brzmi groznie ^^ ja to tylkolarpy moge organizowac i to najlepiej wodowe :D
ide pic na dzilke pod szczytno a co mi tam ^^ moze wziasc komputer zeby was czytac wmiedzyczasie :P
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Wircyn

• Użytkownicy
    • Przemyska Gildia Fantastyki
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 21, 2012, 05:00:28 pm »
No to ja powróce bo widze, że zdąrzyliście troche pogadać. Ja jestem oczywiście za przeniesieniem Orkonu ze względu na dobro uczestników a nie na to żeby mieć bliżej. Wiem jaką baze noclegową + teren można by już w przyszłym roku tu osiągnąć i wydaje mi sie nieporównywalna z Łutowcem. Dlatego to zaproponowałem. Pozatym przygotowuje się do tego żeby zrobić w Wiosce większa imprezę i jeśli w gre wchodzą wakacje to wolał bym rzecz jasna żeby to był Orkon To mój pierwszy konwent larpowy na jakim byłem i nie opuściłem żadnego. Jednak to co sie liczy w  Orkonie to przede wszystkim ludzie i grupy zanajomych, których cenimy i ich lubimy. Z całym szacunkiem ale olewam konklawe  czy nie konklawe i cały ten system bo troche mnie śmieszy, jest archaiczny i blokuje zmiany.
Jesli to konwent robiony przez znajomych dla znajomych to tych znajomych wypadało by właśnie zapytać czego chcą i po sprawie.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 21, 2012, 05:51:15 pm »
Zapytam się Wircyn wprost - dlaczego nie startujesz do organizacji i nie spróbujesz z przenosinami?

to ja znowu może zrobię ankietę na forum (niereprezentatywana jak zwykle itd.) i zobaczymy co Ci nasi wszyscy znajomi myślą (choć ciężko będzie zrobić porządne opcje wyboru)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 21, 2012, 05:53:57 pm »
Wiem jaką baze noclegową + teren można by już w przyszłym roku
Jaką?

Pozatym przygotowuje się do tego żeby zrobić w Wiosce większa imprezę i jeśli w gre wchodzą wakacje to wolał bym rzecz jasna żeby to był Orkon
A ja wolałbym aby nie odbywał się w wiosce fantasy.

Jesli to konwent robiony przez znajomych dla znajomych to tych znajomych wypadało by właśnie zapytać czego chcą i po sprawie.
Dobrze,

Niniejszym proszę znajomych o głos w sprawie czego chcą.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 21, 2012, 06:02:38 pm »
zrobilem ankietem... jak zwykle denna i wyniki kazdy zinterpretuje jak zechce :) ponieważ opcje przewijaly sie w dyskusji dwie... to zrobilem w ankiecie cztery :)
szkoda ze smf nie ma opcji glosowania jawnego (zeby potem bylo widac kto oddal jaki glos - przydaloby sie do opcji "gdzie indziej i mam miejsce" )

PS. jakby ktoś chciał wiedzieć, nie nie jestem w organizacji, nie nie jestem w konklawe, nie nie płacą mi za wspieranie żadnej ze stron, tak dosram obecnej (i każdej innej) organizacji jeśli tylko na to zasłuży w moim mniemaniu

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 21, 2012, 06:27:23 pm »
PS. jakby ktoś chciał wiedzieć, nie nie jestem w organizacji, nie nie jestem w konklawe, nie nie płacą mi za wspieranie żadnej ze stron, tak dosram obecnej (i każdej innej) organizacji jeśli tylko na to zasłuży w moim mniemaniu

Hehehe…Bałeś się, że uznany zostaniesz za naszego szampierza? Albo szampierza konklawe?  8)

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 21, 2012, 10:40:05 pm »
dokładnie - wolę żeby było jasne że nie jestem zawoalowanym opłaconym przedstawicielem orgów wśród "ludu" :) pisze w swoim i tylko swoim imieniu :) (bo potem mnie ktoś o coś posądzi albo co...)

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 21, 2012, 10:44:39 pm »
Oczywiście. Ale nie martwcie się, mamy swoich własnych fechtmistrzów  ;)

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 22, 2012, 10:41:52 am »
Apeluję do organizatorów konwentów! Pyrkon w Warszawie! Grojkon w Pozaniu! Jak się komuś nie podoba, niech sp***la.

::)
71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 22, 2012, 10:56:24 am »
Oczywiście. Ale nie martwcie się, mamy swoich własnych fechtmistrzów  ;)
mówi się klakierów a nie fechmistrzów :)

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:19:44 am »
No ok. Chciałam być miła;)

Ale dobra, ja tu jestem administratorem podobno, a to przecież niezwykle ważny wątek, który z pewnością zadecyduje o przyszłości fandomu (jak większość wątków na forum). Kajam się i już nie offtopuje.

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 22, 2012, 11:20:29 am »
Żeby nie było że nie proponowałem. Według mnie jak jedziesz na 2 tygodnie na urlop to to czy jest to na jurze czy na podkarpaciu niema żadnego znaczenia, no ale to może tylko dla mnie.
Pewnie wyjdę na kota Gargamela, ale powiem, że realnie rzecz ujmując, to takie propozycje trzeba było obgadywać na samym Orkonie i kilka dni po nim. Albo nawet wyjdę na Gargamela i powiem, że będziesz mógł to proponować podczas następnego Orkonu; nie oznacza to, że musisz kandydować na orga, ale de facto to właśnie z tymi kandydatami będziesz wtedy o tym rozmawiać.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:49:14 pm »
Krakon w Świdwinie!
a Wioska Fantasy w Świnoujściu!

nie może być tak, żeby se org wpadał na pomysł gdzie zrobi konwent i tam go robił! Ma go robić tam gdzie moi (czyli nigdy nieokreślona tajemna wola rzekomej większości) chce.

a na poważnie, jakim cudem można skopulować słownie najprostszą ideę - chcę coś robić, zapraszam Was do tego, w moim miejscu, na mój sposób, przyjdźcie, jeśli Wam to się podoba?
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong