Autor Wątek: Dlaczego Łutowiec ?  (Przeczytany 12749 razy)

Offline Wircyn

• Użytkownicy
    • Przemyska Gildia Fantastyki
Dlaczego Łutowiec ?
« dnia: Wrzesień 18, 2012, 08:44:59 pm »
Bestia, czy jako główny organizator mógłbyś uzasadnić dlaczego przonosimy Orkon spowrotem do Łutowca ?
Chodzi mi o racjonalne argumenty choćby w klategoria które były rozpatrywana przed przenosinami.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Dlaczego Łutowiec ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2012, 09:07:57 am »
- Bo tam nas chcą
- Jest tam sklep którego brak w smoleniu jest strasznie wkurzający,
- Jest w pobliżu Mirów, z hotelikiem i agro, w łutowcu też jest agro + szkoła. A smoleń nie wpuszcza do domków, jak mieszka się fajnie w ośrodku w tym roku parę osób się przekonało i korzysta z tamtejszej gościnności.
- Teren, jest znacznie mniej podatny na daszcz, niema tam również gzów. A poza tym jest wygodniejszy i mnie problemowy (nadleśnictwo nie marudzi o wchodzenie do lasów, a Ptak o to że mu krowy straszymy i nie lubi Ryśka itd.).
- Magazyn możemy mieć na miejscu, a nie u grucy.

Jednym słowem Smoleń jak dla mnie poza knajpą na środku pola i wiatą ogniskową niema nam nic do zaproponowania.

I główny powód. Łutowiec umożliwia nam dzierżawę działek od Elementarza i możliwe że sklepowe również (działki), a to umożliwia nam przymierzenie się do zbudowania kilku stałych lokacji i to będzie głównym elementem na który będziemy stawiać w tym roku.

Offline Wircyn

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2012, 10:05:51 am »
No to wreszcie jedyny sensowny powód przeprowadzki, choć zobaczymy jak zostanie wykorzystany.

A skoro i tak przenosimy dlaczego nie przenieść Orkonu wogóle z jury do jakiejś fajnej lokacji ?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2012, 10:38:33 am »
Planowałem to  ale powód nie wykonania tego zadania jest mega prozaiczny, nie miałem i nadal nie mam czasu na szukanie nowej miejscówki. Spełniającej wymogi jakie daje nam Łutowiec.

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2012, 04:22:24 pm »
tak - mnie też te stałe lokacje trochę przekonały - reszta to populizm i ściemka :p
ale stałe lokacje to byłoby coś :)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2012, 05:01:55 pm »
Sekta czy ty w ogóle rozumiesz słowa, których używasz czy tak sobie piszesz bo gdzieś je w internetsach albo w gazetach widziałeś i chcesz brzmieć poważnie?

Chciałbym zrobić takie ćwiczenie... żebyś mi wskazał co w argumentach Bestii jest POPULIZMEM a co ŚCIEMKĄ?

@Bestia:
Trochę nie doceniasz chyba walorów pola namiotowego w ośrodku w Smoleniu - wg. mnie w kwestii miejsca/parkingu/infrastruktury jest na prawdę dobre.
Ale... po tym co obaj widzieliśmy na Flamie, to wiemy że można całkiem fajne warunki sanitarne zrobić praktycznie gdziekolwiek (kontener i kabiny prysznicowe FTW)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 05:07:58 pm wysłana przez Mały »
...We just dinged them!...

Offline Wircyn

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2012, 08:34:50 pm »
To może w Wiosce Fantasy zróbcie Orkon  ?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2012, 10:00:30 pm »
Jak bym chciał zrobić Orkon na końcu świata to bym zrobił na dolnymśląsku ;) przynajmniej miałbym blisko ;P

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2012, 10:45:20 pm »
Bolczów? Mam stamtąd same miłe wspomnienia, każdemu mogę polecić:)

A tak poważnie to mi tam się Łutowiec podoba, zwłaszcza bliskość sklepu jest błogosławieństwem.

Poza tym - nie wiem, może coś się przez te parę lat zmieniło - ale do Łutowca zawsze znacznie łatwiej i wygodniej było się dostać środkami komunikacji masowej (PKP, PKS).
Dla kogoś z samochodem to nie problem, ale dla mnie kwestia czy autobus dojeżdża 5km od pola namiotowego czy 1km jest ważna jak cholera...

Wady - w Pilicy był bardzo ogarnięty zestaw sklepów - od biedronki po żelaźniak. To się bardzo czasai przydawało. Chyba, że w Mirowie też takie zaplecze jest, to wtedy nie mam pytań (nie wiem, nie byłem, gówniarz jestem...).

Offline Wircyn

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2012, 11:24:12 pm »
Żeby nie było że nie proponowałem. Według mnie jak jedziesz na 2 tygodnie na urlop to to czy jest to na jurze czy na podkarpaciu niema żadnego znaczenia, no ale to może tylko dla mnie.

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2012, 12:35:44 am »
ja mysle ze wircyn mozemiec racje. tak czy siak zadupie bedzie, nie wiem jak jest ze sklepami w poblizu wioski, no znaczy lutowiec tez dobra lokacja, ale wioska teznie byla by zla ^^
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2012, 01:22:35 am »
Nigdy nie rozumiałem, czemu się tak ludzie przypierniczają do tego Łutowca. Miejsce fajne, teren przyzwoity i już w miarę ogarnięty, sklep jest, Elementarz z fajnymi ludźmi jest, pani sołtys życzliwa imprezie. Ja tam się cieszę - do Smolenia się nigdy tak całkiem nie przekonałem.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Wircyn

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:21:46 am »
Jerzy to co wymieniasz jest też w 100 innych miejscach dlaczego wiec nie zrobić tam ? A teren fajny ? No proszę Cię... Chyba że będziemy na każdego larpa chodzić do Mirowa.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:35:32 am »
Nie wiem kiedy ostatnio byłeś w Mirowie - ale ja w sierpniu i nie nie chciałbym tam już grać w żadnego larpa :)
A co do 100 innych miejsc - od dawna dawna wyczekiwana jest ich lista (spełniająca wymagania uczestników i orgów) i na razie ni ma... (a wiele osób mówi "jest ich dużo" tylko nikt nie ma czasu sprawdzić ich wszytkich i pogadać z lokalsami).

czemu jura? bo ma wygodny dojazd (jest w miarę centralnie położona dla całego południa polski), poza tym na dwa tygodnie przyjeżdza tylko część orkonowiczów, jak wywali się kon w jakiś zakątek albo pod którąś granicę to już moga się nie wybrać z drugiego końca polski
...We just dinged them!...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:40:05 am »
Wircyn chcesz robić Orkon u siebie, nic przecież nie stoi na przeszkodzie abyś zebrał ekipę organizacyjną i przedstawił w przyszłym roku swoją kandydaturę konklawe.