Autor Wątek: Dlaczego Łutowiec ?  (Przeczytany 12544 razy)

Offline dredu

• Użytkownicy
Odp: Dlaczego Łutowiec ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:07:04 am »
uhhh ehh... i po co ten temat konkretnie? było pytanie, padła odpowiedź, a zamiast się źreć, popracujmy nad postawieniem Konu, a jak sie skończy to dywagujmy czy było ok czy nie...

póki co nie ma sensu drążyć tematu i proponuje go zamknąć, ewentualnie wrócic za rok...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2012, 12:44:34 pm »
Ja proponuję Jurę, bo tak. Inne larpy są w 100 innych miejsach i styknie.

Bo tak O0
71:5

Offline Berserker

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2012, 04:01:03 pm »
Dużo osób przyjeżdzało na weekendy, więc konwent w Suwałkach mógłby być piękny krajobrazowo, ale mało interesujący logistycznie.

Inne larpy są w 100 innych miejsach i styknie.

Święte słowa :)
Moja Pani jest piękna i młoda
Elficki książe właśnie zrobił jej loda

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2012, 05:11:48 pm »
Dużo osób przyjeżdzało na weekendy, więc konwent w Suwałkach mógłby być piękny krajobrazowo, ale mało interesujący logistycznie.
Kompletnie nie myślisz o koleżankach i kolegach z Gołdapi, Olecka, Ełku i Augustowa! może oni kiedyś też by chcieli wpaść na weekend na orkon?
Samolubie z Krakowa! :D

Poa tym... DUŻO??? przecież jak robiłem ankietę to stałeś po stronie że "większość jedzie na cały" (humanisci i numerki nie idą w parze wiem...) ... turncloak! populista! (i niech Sekta jeszcze dopisze jakieś fajne słówka jak je znajdzie w internecie ;) )
...We just dinged them!...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2012, 06:11:19 pm »
Podpowiem mu: "ciemnogród!"
71:5

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2012, 06:19:32 pm »
Nie oszukujmy się, odkąd zacząłem pluć ludziom do sakiewek na tym portalu jakoś na wiosnę 2008 roku za każdym razem wałkujemy to samo... Litooości D:

1. Nie należy przenosić Orkonu bo ludzie mają blisko.
Nie wszyscy. Ja mam 350km. A niektórzy mają dalej. Zresztą argument że "ludzie z regionu mają blisko" jest równie wartościowy co "zróbmy orkon w Smoleniu, to ludzie ze Smolenia będą mieli blisko"... To ma sens jeżeli mówimy o konwencie regionalnym. Ale Orkon podobno jest konwentem Ogólnopolskim no nie..?

2. Nie należy przenosić Orkonu, bo ci co mają blisko przestaną przyjeżdżać, jeżeli się okaże że nagle mają daleko.
To niech się p*******ą.1 Jak komuś zależy do sobie dojedzie.2 A jeśli mu nie zależy - to może lepiej żeby go jednak na tym konwencie nie było...

3. Nie należy przenosić Orkonu, bo w innych regionach polski robią inne LARPy.
No i co..? W tym samym dniu je robią? Na tej samej łące? W tych samych światach? A nawet jeśli -  niech się p*******ą.3 Zresztą jesteśmy więksi i starsi, więc chyba się nie boimy że jakiś (dowolny zbitek znaków)-kon nam podbierze graczy no nie..? A jak podbierze - to byle jaki spam ludzki. Baranki się ogarną i sami wrócą z kwiatami... A jeśli nie..? No to już wiecie, co powinni ze sobą zrobić... Swoją drogą muszą tysiące być tych imprez skoro każda gmina w Polsce ma już swój konwent...

4. Nie należy przenosić Orkonu, bo Orkon na Jurze to tradycja.
Armageddony jasno pokazują co wszyscy myślimy o tradycji4, więc darujmy sobie - cała impreza i tak oscyluje jak ulubiona zabawka naszych żon i córek5 więc czy przeniesiemy się o 50km czy o 200 - who cares..? Chodzi nam o to, żeby orkon był w dotychczasowym miejscu czy w fajnym miejscu?6

5. Jest mnóstwo świetnych miejsc na zorganizowanie Orkonu.
Tylko nikt nigdy nie wymienił żadnego z nazwy i nie potrafi go wskazać na mapie.7

6. Jak ktoś chce, żeby konwent był w jego regionie to powinien go sam zorganizować.
Tak. A jak mam twarde łóżko w hotelu to mam sobie przynieść własne. Konwent jest dla ludzi a nie ludzie dla konwentu.

cdn..?

1przeniosą
2Zwłaszcza, jak ma auto.
3
przeniosą
4ano nic o niej nie myślimy. Jak coś nam się nie podoba to zmieniamy to na lepszy model. Bo ma być fajnie a nie tradycyjnie.
5mam na myśli oscylator oczywiście. Jeżeli ktoś pomyślał coś innego, to tylko świadczy o degeneracji jego umysłu i nic więcej.
6Zainteresowanych tematem odsyłam do "Against Method" Paula K. Feyerabenda z 1970r.
7Czekam na propozycje razem z trzema setkami innych zainteresowanych.

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2012, 06:25:47 pm »
chloru tak bardzo pieknie przekazal to co ja tez myle ;p hail chloru !!!
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2012, 06:55:28 pm »
Looks like a perfect day for shitstorm :)

Let me begin... ;)
1. Nie należy przenosić Orkonu bo ludzie mają blisko.
Nie wszyscy. Ja mam 350km. A niektórzy mają dalej. Zresztą argument że "ludzie z regionu mają blisko" jest równie wartościowy co "zróbmy orkon w Smoleniu, to ludzie ze Smolenia będą mieli blisko"... To ma sens jeżeli mówimy o konwencie regionalnym. Ale Orkon podobno jest konwentem Ogólnopolskim no nie..?
No oczywiście że ogólnopolskim, nikt nigdy nie zabroni przyjechać graczowi na kon bo jest z zachodniopomorskiego... ale skąd jest większość graczy? Siłą rzeczy większość konwentów jest regionalna - bo najłatwiej pojechać na takie na które nie jedzie się 8h samochodem. Dla mnie granicą sensowności (przy opcji <1 tydzien wyjazdu) jest ~4h jazdy furą.
2. Nie należy przenosić Orkonu, bo ci co mają blisko przestaną przyjeżdżać, jeżeli się okaże że nagle mają daleko.
To niech się p*******ą.1 Jak komuś zależy do sobie dojedzie.2 A jeśli mu nie zależy - to może lepiej żeby go jednak na tym konwencie nie było...
Jest coś takiego jak rachunek ekonomiczny zysków i strat - nie czarujmy się orkon jest fajny ale jest jednym z wielu, jak będę miał na niego daleko a na inne kony (równie fajne) dużo bliżej to zacznę wybierać inne kony, stanie się tak z kilkoma kręgami znajomych jeden pojedzie za drugim bo nie chodzi tylko o granie tylko bardzo często o ekipę i tym samym duża grupa "pojedzie gdzie idziej" orkon straci klimat części ekipy ktora go tworzyła nieraz od lat i będzie orkonem tylko z nazwy... wciąż "lepiej żeby ich na konwencie nie było"?
3. Nie należy przenosić Orkonu, bo w innych regionach polski robią inne LARPy.
No i co..? W tym samym dniu je robią? Na tej samej łące? W tych samych światach? A nawet jeśli -  niech się p*******ą.3 Zresztą jesteśmy więksi i starsi, więc chyba się nie boimy że jakiś (dowolny zbitek znaków)-kon nam podbierze graczy no nie..? A jak podbierze - to byle jaki spam ludzki. Baranki się ogarną i sami wrócą z kwiatami... A jeśli nie..? No to już wiecie, co powinni ze sobą zrobić... Swoją drogą muszą tysiące być tych imprez skoro każda gmina w Polsce ma już swój konwent...
terminy nakładają się dość mocno w wakacje, jest coś takiego jak nie wchodzenie sobie zbytnio w drogę twórców orgów tych konów, tak samo jak nie najeżdzanie terytoriów okupowanych przez inne coby nie podbierać graczy (istny podział terytorialny można rzec). Wyobraź sobie shitstorm w fandomie jaki by powstał jakby ktoś pod nosem jednego konu tydzien wczesniej po sąsiedzku robił drugi? Wbrew pozorom opinia w środowisku jest wazna... a pozycja "jesteśmy najwięksi, najstarsi blabla klękajcie i liżcie nam buty" jest lekko... hmm nieodpowiednia?
4. Nie należy przenosić Orkonu, bo Orkon na Jurze to tradycja.
Armageddony jasno pokazują co wszyscy myślimy o tradycji4, więc darujmy sobie - cała impreza i tak oscyluje jak ulubiona zabawka naszych żon i córek5 więc czy przeniesiemy się o 50km czy o 200 - who cares..? Chodzi nam o to, żeby orkon był w dotychczasowym miejscu czy w fajnym miejscu?6
Oscyluje od początku do końca w Jurze - nigdy nie był poza jurą... i wydaje mi się że duża grupa ludzi jednak "does care"... jakbym chciał kon na pomorzu to bym pojechał na hardkon a jak na dolnym slasku to na S&S...
5. Jest mnóstwo świetnych miejsc na zorganizowanie Orkonu.
Tylko nikt nigdy nie wymienił żadnego z nazwy i nie potrafi go wskazać na mapie.7
+1
6. Jak ktoś chce, żeby konwent był w jego regionie to powinien go sam zorganizować.
Tak. A jak mam twarde łóżko w hotelu to mam sobie przynieść własne. Konwent jest dla ludzi a nie ludzie dla konwentu.
nie... ale możesz zmienić hotel jak ci sie nie podoba, marudzenie do dyrekcji przyniesie z reguły odpowiedź "taki jest standard w każdym pokoju, mamy takie łóżka i są one adekwatne do ceny"...
Poza tym co ma to porównanie do kwestii chcenia "u siebie"?
Chcesz u siebie to zrób u siebie - startuj na orga i przenieś i zobacz czy ludzie przyjada... a nie wymagaj od innych ponoszenia ryzyka klapy i niezadowolenia tłumów (1+ graczy) w imię swojego "ja kcem". Ale nie... łatwiej jest za równowartość kilku kebabów wymagać od orgów podcierania d* uczestnikom. Jakby to była impra komercyjna to by mozna było ... ale nie jest
...We just dinged them!...

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 20, 2012, 07:35:12 pm »
myślę ze się mylisz. ale możesz mieć tez racje nie wykluczamy tego. większość z was przyjedzalo by na niego gdziekolwiek on by nie był, nowych graczy nie liczymy bo ich tradycja nie interesuje, (jesli w ogóle nazwiemy to tradcja) ja na orkon jade 5 godzin jak mnie kowal podwozi samochodem z lodzi moze dluzej, a jak bym jechal samochodem to dluzej, jestem dorosly stac mnie na to by pojechac gdzies na dluzej jak mi zajmuje to kilka godzin, jadena orkon dla ludzi nie dla mijsca. akurat wioska fantazy ma budynki jest klimatyczne, i jest doskonalym miejscem, ale uwazam ze bylo by zajefajnie robic tam mlotka i ogolnie zrobic konwent mlodka coroczny, ale to takie tam mazenia. znaczy rozumiem ze ludzie zeslaska i okolic sa leniwi i nie ruszaja nigdzie siecej niz 200 km :P maja male silniczki i male baki a pkp na slasku nei ma w ofercie biletów na dluszetracy a autokary inaczej niz w warszawie sa drozszeod pociagów i dluzej jada ;p
taki sposób na kapitalizm :P
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 20, 2012, 07:54:13 pm »
oho widzę że kenny wkroczył w okres bycia vetem  ;D ;D ;D

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2012, 07:57:09 pm »
Looks like a perfect day for shitstorm :)
Boziuniu kochana, Mały jak mi tego brakowało... Puszczam "We didn't start the fire" i jedziemy  O0

Dla mnie granicą sensowności (przy opcji <1 tydzien wyjazdu) jest ~4h jazdy furą.
A dla mnie 8h PKSem z czterema przesiadkami. Chcesz się licytować..? Bo ja nie bardzo. Każdy wie, ile mu się chce jechać i wszyscy wiemy że to nie Ty czy Ja ustalamy standard.

ale skąd jest większość graczy?
Z Polski. Chcesz sprawdzać, ile osób jest z Warszawy, z Radomia, z Częstochowy, z Krakowa, ile z Wrocławia a ile z Katowic? A potem ustalać kto jest w takim wypadku najważniejszy i kto powinien mieć najbliżej na konwent..? Baw się dobrze :)

orkon straci klimat części ekipy która go tworzyła nieraz od lat i będzie orkonem tylko z nazwy
Prędzej czy później to i tak musi nastąpić. wszyscy o tym wiemy. Dla mnie to jest argument w stylu "Zostańmy jeszcze rok w ostatniej klasie, żeby się nie rozstawać." Litości... Jak ktoś chce utrzymać kontakty to je utrzymuje. A jak nie chce, to nie utrzymuje - i tyle. Parę dni raz do roku nie ma tu wiele do rzeczy.

terminy nakładają się dość mocno w wakacje, jest coś takiego jak nie wchodzenie sobie zbytnio w drogę twórców orgów tych konów, tak samo jak nie najeżdzanie terytoriów okupowanych przez inne coby nie podbierać graczy (istny podział terytorialny można rzec).
Coś mi się wydaje, że miejsce i czas by się znalazły, gdyby ktoś tylko ich poszukał. Ale łatwiej jest od razu założyć, że nie ma i mieć z tym spokój no nie? O opcji konwentu łączonego bądź zwyczajnego dogadania się z "somsiadami" nie wspominam bo przecież to by było zupełnie nie do pomyślenia, prawda?

pozycja "jesteśmy najwięksi, najstarsi blabla klękajcie i liżcie nam buty" jest lekko... hmm nieodpowiednia?
Od lat używamy tego hasła jako reklamy i jakoś nikomu to nie przeszkadza...

Oscyluje od początku do końca w Jurze
Ale jednak oscyluje.

nigdy nie był poza jurą
A ja nigdy nie byłem poza Europą i co z tego? To że nie był nie oznacza, że nie może być.

Chcesz u siebie to zrób u siebie...
Tego nie powiedziałem i nie mówię. Dla jasności - nie zależy mi na przenoszeniu Orkonu gdziekolwiek. Nie zależy mi też na tym, żeby został gdziekolwiek teraz jest. Zależy mi, żeby był w fajnym miejscu i nie musiał się przenosić za często. Jeżeli wyjściem z sytuacji są jedne sążne przenosiny na drugi koniec Polski - I'm in. Jeżeli wyjściem jest pozostanie tam, gdzie jesteśmy - I'm też in. Proste.

Kenny zgłoś się po browara przy najbliższej okazji...

Bestia zamknij ten wątek bo czuję jak mi wracają ciągoty z młodości...

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:25:49 pm »
A nie prawda bo ja mam rację!
Chloru, na razie jak widzę jesteś świetnym teoretykiem wszystkiego. Z praktyką gorzej....
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:54:44 pm »
Chloru, na razie jak widzę jesteś świetnym teoretykiem wszystkiego. Z praktyką gorzej....

Ta wypowiedź wiele wniosła do tej dyskusji, spojrzałem na sprawę z zupełnie innej strony i myślę, że nie mogę spierać się z takimi argumentami. W pokorze pochylam głowę i przyznaję się do porażki.
Takie wykształcenie. Filozofia to głównie teoretyzowanie. Z praktyką ma niewiele wspólnego.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:38:54 pm »
Wiele nie powiem, wspomnę tylko 2 czy 3 sprawy.

Litości... Jak ktoś chce utrzymać kontakty to je utrzymuje. A jak nie chce, to nie utrzymuje - i tyle. Parę dni raz do roku nie ma tu wiele do rzeczy.

Jedno słowo: Bzdura. Ja mam wiele osób które uznaję wręcz za przyjaciół, lecz widuję ich tylko i wyłącznie na Orkonie. Przeniesienie Orkonu daleko mogło by znaczyć, że nie mogliby przyjeżdżać. Mieszkając za granicą, miałbym już bardzo duże kłopoty w widywaniu ich - a lubię te mordy widywać choć raz do roku. Ja nie chcę z nimi rozmawiać na facebooku, ja chcę z nimi usiąść przy sklepie/knajpie i się napić. Rozmawiać o bezpieczeństwie na konwencie, szwędać się między ogniskami, pić zdrowie jednym piwem i tym podobne.

Coś mi się wydaje, że miejsce i czas by się znalazły, gdyby ktoś tylko ich poszukał. Ale łatwiej jest od razu założyć, że nie ma i mieć z tym spokój no nie? O opcji konwentu łączonego bądź zwyczajnego dogadania się z "somsiadami" nie wspominam bo przecież to by było zupełnie nie do pomyślenia, prawda?

Odpowiedź:

I ostatnie:

Takie wykształcenie. Filozofia to głównie teoretyzowanie. Z praktyką ma niewiele wspólnego.

Z wieloma rzeczami ma niewiele wspólnego.

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:56:35 pm »
A róbcie sobie jak chcecie, ja powiedziałem swoje, zjebaliście mnie jak burą sukę i idę się bawić we własnej piaskownicy. Zjebałem orkon 2011, potrafię tylko p*******ć a nic nie robię i na tym zakończmy ten temat. Są setki mądrzejszych ode mnie ludzi którzy zorganizują wspaniałą imprezę a ja sobie znowu stanę z boku i będę się przyglądał, jak pracują eksperci. Przepraszam, że śmiem się wypowiadać na temat waszego konwentu.
Pozdrawiam.