Autor Wątek: Dlaczego Łutowiec ?  (Przeczytany 13902 razy)

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
Odp: Dlaczego Łutowiec ?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:06:31 pm »
Spoko. Ale ja nigdy nie organizowałem Orkonu...

Offline Wicio

• Nekro
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:08:09 pm »
Ja proponuje zmienić miejsce bardziej na północ, tak mniej więcej, centralna polska. Będę miał bliżej a Wy wszyscy dalej :D
Rola healera w RPG jest taka sama jak basisty w zespole
Zauważa się go dopiero wtedy, gdy przestanie grać

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:30:29 pm »
Na pierwsze Orkony jeździłam przez całą noc z Jelonki do Katowic lub Częstochowy, potem przesiadka do Myszkowa, potem koczowanie na dworcu autobusowym przez parę godzin na pierwszy (często jedyny) poranny autobus do Mirowa... To były czasy :P
A teraz na Orkon przylatam z Wysp i w sumie byłoby mi wszystko jedno, gdzież on się odbędzie, ale Jura jest fajna, Łutowiec jest fajny i miło się tam będzie znaleźć ponownie.

Nie obrażaj się, Chloru. Niektóre Twoje argumenty są nawet słuszne, ale fakt jest faktem, że już i tak, przy takim zagęszczeniu konwentów w czasie wakacji, ciężko jest kombinować ze świetnymi miejscówkami, które nie powalą ceną, w których będą nas chcieli, zrozumieją, przytulą... Bolczów już kilka lat temu  był brany pod uwagę, ale jednak nie do końca odpowiadał standardom - nie wiem, jak tam jest w tej chwili. Ale w sumie, bo tego nie powiedziałeś - dlaczego nie Jura?
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:50:56 pm »
Nie obrażam się, w żadnym wypadku. Po prostu brak mi argumentów na posty poprzedników i się poddaję.

Dlaczego nie Jura?

Dla jasności - nie zależy mi na przenoszeniu Orkonu gdziekolwiek. Nie zależy mi też na tym, żeby został gdziekolwiek teraz jest. Zależy mi, żeby był w fajnym miejscu i nie musiał się przenosić za często. Jeżeli wyjściem z sytuacji są jedne sążne przenosiny na drugi koniec Polski - I'm in. Jeżeli wyjściem jest pozostanie tam, gdzie jesteśmy - I'm też in. Proste.

Ja nie gardłuję za przenosinami - od początku chcę jedynie zwrócić uwagę, że to nie musi być wcale zły pomysł i może nam wyjść na dobre (ale znowu, wcale nie musi). I tyle. A teraz jeśli pozwolicie odpocznę sobie od Forum przez parę miesięcy, jak to miewam w zwyczaju...

Offline Wicio

• Nekro
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:09:04 pm »
Ale ludzie się produkujecie, jeszcze trochę i co niektórzy urodzą. Jeżeli tak to ja chcę 50% kasy za narodziny od męskiego ludzkiego osobnika :D
Z tego co widzę to ludzie co mają blisko, strzelają z d*py powodami z tego samego miejsca wziętymi, żeby tylko nie mieli dalej i jeszcze straszą ze nie przyjadą bo będzie im dalej. To niech nie przyjeżdżają, pojawią się te osoby co będą miały bliżej :D bilans się będzie zgadzał i już. A jak ktoś chce u siebie to niech ogarnie konwent i robi u siebie, jak będzie dobrze to i do Morchołta pojadę i rozbije mu namiot w ogródku :D
A jura ssie, bo są: gzy, zabójcze pająki, wnerwiający leśnicy i sąsiedzi, nie ma ciepłej wody pod prysznicem i daleko do sklepu ^.^
Ale fajnie trollować archeologów :D
Rola healera w RPG jest taka sama jak basisty w zespole
Zauważa się go dopiero wtedy, gdy przestanie grać

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:10:55 pm »
Był plan na przeniesienie Orkonu bardziej w stronę centrum polski, ale niestety nie mamy tyle kasy, moi mili. A ponieważ w Łutowcu, jak już Bestia powiedział, nas chcą i przyjmują z otwartymi ramionami i Orkony tam były bardzo fajne to nie wiem skąd pytania poprzedników o to czym się kierowaliśmy. Tyle ode mnie

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:31:45 am »
dyskusja byla do konkretnej lokacji ^^ ale co tam ^^
nieja tam jestem misiem wciaz tylko nie chceciemnie dopuszcac do larpa :(
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:13:37 am »
A teraz jeśli pozwolicie odpocznę sobie od Forum przez parę miesięcy, jak to miewam w zwyczaju...
Lama... a myślałem że to ja się starzeję a tu co ... zapału na stary dobry shitstorm starczyło tylko na pierwsze dwa posty?
Chloru poddawanie się jest be... najpierw piszesz, że ci brakowało a potem burzysz moje nadzieje na powrót do dawnych czasów... to jest nie fair... ja się nawet nie zacząłem rozkręcać a ty mi tu strzelasz fochem jak jakaś naburmuszona gimbaza... to było jak trailer hollyłódzkiego filmu... wszystkie najlepsze sceny i cała fabuła w teaserze? ... ech... stare dobre się nie wróci czas się z tym pogodzić...

Cytat: Chloru
ale skąd jest większość graczy?
Z Polski. Chcesz sprawdzać, ile osób jest z Warszawy, z Radomia, z Częstochowy, z Krakowa, ile z Wrocławia a ile z Katowic? A potem ustalać kto jest w takim wypadku najważniejszy i kto powinien mieć najbliżej na konwent..? Baw się dobrze 
Cieszy mnie że wyminiełeś największe ośrodki z których przyjeżdżają najliczniejsze grupy (choć dorzuciłbym jeszcze chyba Poznań od paru lat)
a teraz popatrz na mapę... popatrz na listę... popatrz znów na mapę... siedzisz na koniu...
no i jak są rozłożone te miasta / regiony? W zasadzie Bełchatów ląduje w środku tego kółka... jura poniżej... ale wciąż wewnątrz a dajmy na to takie mikołajki nie bardzo - nie dla tych ludzi....

Cytat: Chloru
Coś mi się wydaje, że miejsce i czas by się znalazły, gdyby ktoś tylko ich poszukał. Ale łatwiej jest od razu założyć, że nie ma i mieć z tym spokój no nie? O opcji konwentu łączonego bądź zwyczajnego dogadania się z "somsiadami" nie wspominam bo przecież to by było zupełnie nie do pomyślenia, prawda?
słowo klucz "gdyby ktoś" : poszukał, podjął ryzyko ilości uczestników i zainwestował swoją kasę, poddał się fali krytyki jeśli nie wyjdzie, stał ikoną klapy imprezy z tradycją od n-edycji... eksperyment przenosin niestety ma wiele wad - głowną jest jak lokalsi zareaguja i czy ludzie przyjadą w nowe miejsce... jak z lokalsami nie wyjdzie (bo obietnice są zawsze a potem wychodzi roznie) to klapa i niech sobie nastepni orgowie szukaja nowego miejsca....

@Kenny chciałbym ci odpisac ale nie ogranałem czy 5h jedziesz z Łodzi (co wy kurna wiosłujecie ? to jest jakies 170km.... 5h?????? Really?) czy co (no offense) ale jak mi ktoś przetłumaczy Twoją wypowiedź z klingońskiego na nasze to będę pisał :)
...We just dinged them!...

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:34:16 am »
nie umiesz mówic po klingonsku ? wstydz sie :P

chodzi o to ze normalnie bym do was jechl pociagiem z głównego i największego ostrodka miejskiego w Polsce i jedynego powyżej miliona Xd warszawy skomplikowana trasa czasochłonna Xd znaczy sie do czestochowy ;p a do Częstochowy pociągi z warszawy nie jeżdżą tak czesto ;p no potem to juz rzut beret 30-minyt do godzinki kolejny pociąg z czekanim juz. no chyba ze nie przjedzie a potem to juz z górki albo przyjeżdżasz za puzno i chop na piechotkę albo ktos cie odbierze samochodem

ale ja mam latwiej bo sieumawiam z kowalem ze poczekam na niego w lodzi jak będzie jechał z bydgoszczy i stamtąd samochodem jedziemy zaledwie kilka godzin ;p do lodzi z warszawy sie jedzie zaledwie okolo 2 godzin na obecna chwile ;p

a teraz ide ludziom listy nosic XD awiza wypisywac i takietam ^^
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:55:26 am »
Kenny ale co to za problem abyś sobie kupił auto i dojechał na miejsce Orkonu jak człowiek z Południa? No chyba że tak lubisz? Moja żona lubi np. jeździć pkp ja nie i nie jeżdżę. Ale mogę rozumieć że jest to taki sam "trend" który posiadają mieszkańcy stolicy analogiczny do pisania w sposób nie zrozumiały.

Mały Chlorem się nie przejmuj, wiesz z tą dzisiejszą młodzieżą to jest własnie tak że zanim na dobre coś rozpoczną to już kończą. Jak kolwiek twoje argumenty chloru są trafne, ale tylko o tyle o ile patrzy się z perspektywy świeżego veta orkonowego.

Keny przykro mi bardzo, ale używanie pojęć jak "wszyscy orkonowicze / uczestnicy itp." oraz opiniowanie o tej że "grupie" świadczy jednoznacznie że wstąpiłeś na etap "vetowski", nie przejmuj się trwa on jakiś czas, potem przechodzi. To jak z młodzieńczym bezinteresowanym zapałem

Offline Kapelusz

• Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 21, 2012, 11:34:34 am »
Pozwolę sobie stanąć po stronie Wircyna i apropo tego argumentu w dyskusji:
Wircyn chcesz robić Orkon u siebie, nic przecież nie stoi na przeszkodzie abyś zebrał ekipę organizacyjną i przedstawił w przyszłym roku swoją kandydaturę konklawe.

i tego
Planowałem to  ale powód nie wykonania tego zadania jest mega prozaiczny, nie miałem i nadal nie mam czasu na szukanie nowej miejscówki. Spełniającej wymogi jakie daje nam Łutowiec.

Bestia skoro nie masz czasu to trzeba było nie zgłaszać swojej kandydatury na konklawe.
strach was obleciał. :>

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 21, 2012, 11:47:55 am »
Pozwolę sobie stanąć po stronie Wircyna i apropo tego argumentu w dyskusji:
Wircyn chcesz robić Orkon u siebie, nic przecież nie stoi na przeszkodzie abyś zebrał ekipę organizacyjną i przedstawił w przyszłym roku swoją kandydaturę konklawe.

i tego
Planowałem to  ale powód nie wykonania tego zadania jest mega prozaiczny, nie miałem i nadal nie mam czasu na szukanie nowej miejscówki. Spełniającej wymogi jakie daje nam Łutowiec.

Bestia skoro nie masz czasu to trzeba było nie zgłaszać swojej kandydatury na konklawe.
hmm w sumie racja. Będzie trzeba odwołać orkon skoro nie może on odbyć się w wiosce.

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 21, 2012, 11:52:45 am »
Jak z tym Orkonem jest źle, to można jechać gdzie indziej. Ja tam gdzieś mam konwenty, a na Orkon sobie jeżdżę, bo tak.
Zróbcie sobie Orkon gdziekolwiek, tyle że to może już nie być Orkon.

Organizować mi się nic nie chce, a jeżdżę sobie tam gdzie mi się chce. Jak mi się nie chce, to nie jadę. Nie płaczę, że Wioska F nie jest koło mojego domu, nie chce mi się i nie jeżdżę. A jak mi się chce, to na podlasie pojadę, bo tak.

Bestia nie ma czasu jeździć, ale ma czas robić konwent w miejscu znanym. Jak się komuś nie podobie, to niech sam robi.

PS. Jadę na Hel w przyszłym miesiącu, popatrzeć, coś zjeść i wracać :P.
71:5

Offline Kapelusz

• Użytkownicy
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:07:29 pm »
A czy ja napisałem że ma być w wiosce?
Chodzi mi tylko o to że można odchylić na chwilę te klapki co ma się na oczach i zobaczyć co inni mówią i proponują, a może to będzie dobre, a nie tylko "nie chcecie tak jak ja to róbcie sobie sami". Bo to zachowanie jak w polskiej polityce, my rządzimy i mamy w dupie co tam sobie chcecie.
I patrząc z tej perspektywy to na Twoją prośbę o jakąkolwiek pomoc, każdy powinien powiedzieć: "jesteś organizatorem to sam se rób".

A nie wszyscy mają podejście Thorgrima, może chcieliby coś zmienić, zrobić żeby było lepiej a nie gorzej.

strach was obleciał. :>

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:24:30 pm »
Proszę bardzo niech "nie wszyscy" zatem się zgłoszą ze swoimi propozycjami, chętnie posłucham.

Jak na razie padła jedna propozycja, aby przenieść Orkon do wioski fantasy, na co nie tylko ja odpowiedziałem że ten pomysł mi się nie podoba, a tym samym w 2013 nie będzie tam Orkonu.

Widzę, Kapelusz że jesteś jednym z "nie wszystkich", czekam na twoje propozycje skoro chcesz coś zmienić aby było lepiej a nie gorzej.