Autor Wątek: Dlaczego Łutowiec ?  (Przeczytany 13922 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Dlaczego Łutowiec ?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 23, 2012, 02:45:25 pm »
A ponieważ w Łutowcu, jak już Bestia powiedział, nas chcą i przyjmują z otwartymi ramionami i Orkony tam były bardzo fajne to nie wiem skąd pytania poprzedników o to czym się kierowaliśmy. Tyle ode mnie

Zgadzam się w całej rozciągłości.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 24, 2012, 03:20:46 pm »
Mały twoje udzielanie się powyższych kwestiach logistyczno- org. jest cudowne . od 2008 byłeś może z 7dni na Orkonie... to tak a propo moich dziwnych słów wziętych z internetu  O0-

- nie chce mi się teraz ładnie cytować  Bestii i Małego .. ale...
- Łutowiec jako lokalizacja ma tylko jeden plus- potencjalne dzierżawy działek gdzie może zbudujemy stałe lokacje..
- reszta jest mocno średnia - wraz z polem namiotowym bez jakiejkolwiek kanalizacji..wody..itp... czy ktoś z Was był w tym roku w Łutowcu? to sobie nie zdajecie sprawy ile będzie trzeba wydać (idąc za Flambergiem) na kontenery sanitarne itp...
- Myślicie że z jakiego powodu odeszliśmy z Bestią w 2010r. z Łutowca? właśnie z powodu tragicznego miejsca obozowania i nijakiego terenu gry..

Natomiast jeśli chodzi o wioskę Wircyna, to tu raczej trochę przespałeś ze swoją propozycją - z kimkolwiek rozmawiałeś o tej opcji na teren dla Orkonu? powiem szczerze nawet ja nie pomyślałem, że logistycznie "Wioska" jest w stanie przyjąć 100+ osób...o takich rzeczach to już się na wiosnę rok wcześniej rozmawia.
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 24, 2012, 04:34:12 pm »
Mały twoje udzielanie się powyższych kwestiach logistyczno- org. jest cudowne . od 2008 byłeś może z 7dni na Orkonie... to tak a propo moich dziwnych słów wziętych z internetu  O0-
Bardzo chciałbym znaleźć związek pomiędzy tymi dwoma sprawami ale mi się nie udaje - jak rozumiem zastosowałeś znaną technikę odwrócenia uwagi od kwestii o którą zapytałem przez dowolną próbę zdeprecjonowania mojej wiedzy/doświadczenia w kompletnie niezwiązanym temacie... nice try... a teraz może odpowiesz na pytanie czy jednak nie potrafisz?

A co do mojej bytności na O. to trochę się mylisz na 2011 i 2012 byłem sumarycznie po min 6 dni na każdym, na 2009 byłem na całym (nie mówiąc o tym że graliśmy razem w ekipie... ale widzę że w twoim wieku Alzheimer już się kłania), 2008 i wcześniej również... więc wybacz ale wiesz co piszesz czy tak sobie tylko pi#@$lisz bo lubisz?
- nie chce mi się teraz ładnie cytować  Bestii i Małego .. ale...
Jak ci się nie chce to nie cytuj i nie bierz udziału w dyskusji... w przeciwnym razie spróbuj chociaż odnosić się do wypowiedzi innych w sposób sensowny i związany z tematem a nie na zasadzie randomowych wrzutek którymi próbujesz odwrócić uwagę
- reszta jest mocno średnia - wraz z polem namiotowym bez jakiejkolwiek kanalizacji..wody..itp... czy ktoś z Was był w tym roku w Łutowcu? to sobie nie zdajecie sprawy ile będzie trzeba wydać (idąc za Flambergiem) na kontenery sanitarne itp...
Akurat... zdajemy sobie... po pierwsze rozmawiałem i z Levisem i z Bestią i znam koszty tych inwestycji. Do tego wiem ile Orkon i tak wydał w zeszłym roku na sanitarkę i potrafię porównywać kilkucyfrowe liczby. A ty ? masz konkretne dane czy "wydaje ci się że masz" i "wydaje ci się ile to będzie"?
- Myślicie że z jakiego powodu odeszliśmy z Bestią w 2010r. z Łutowca? właśnie z powodu tragicznego miejsca obozowania i nijakiego terenu gry..
a ja myślę że jest to lekka bzdura co mówisz, bo istotną kwestią były również plany elementarza odnośnie budowania osad, kolonii wykorzystywana tego terenu w inny sposób niż udostępnianie pod obozowisko orkonowe itd. Znowu wiesz coś, czy tylko piszesz mając nadzieję, że ja i inni nie wiedzą?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 04:39:30 pm wysłana przez Mały »
...We just dinged them!...

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 24, 2012, 04:42:12 pm »
Z tymi propozycjami i "robieniem samemu" na Orkonie nie jest tak do końca oczywiście. Większość wie, że jest coś takiego jak konklawe (dobrze napisałem?) i tam ważą się losy przyszłych Orkonów, ale jak to działa to np. ja do dzisiaj nie wiem.
Chodzi mi przede wszystkim o to, że niejawność tego procederu może blokować osoby chętne do działania. Może Wircyn zaproponowałby Wioskę, gdyby wiedział, że może to zrobić na konklawe, ale że nikt go do kółeczka nie zaprosił to znaczy, że mu nie wolno (?). A może wolno? Może wystarczyło z kimś pogadać (z kim?) żeby wypalić z tym pomysłem...
there's too much blood in my alcohol system

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 24, 2012, 05:47:40 pm »
Cytat: Jezior
Chodzi mi przede wszystkim o to, że niejawność tego procederu może blokować osoby chętne do działania. Może Wircyn zaproponowałby Wioskę, gdyby wiedział, że może to zrobić na konklawe, ale że nikt go do kółeczka nie zaprosił to znaczy, że mu nie wolno (?). A może wolno? Może wystarczyło z kimś pogadać (z kim?) żeby wypalić z tym pomysłem...
ta kwestia wbrew pozorom jest bardzo prosta

o praktycznie wszystkim odnośnie Orkonu decyduje jego Org. W zasadzie nawet zanim nim zostanie (ale o tym dalej)

Konklawe wybiera orga (bo jakoś trzeba go wyłonić i w momencie gdy trzeba było to usystematyzować zostało wymyślone konklawe składające się z ex-orgów i ich przybocznych - jego skład w większej mierze moim zdaniem nie ma znaczenia jest to ileśtam głosów i tyle). Konklawe (bezpośrednio) nie podejmuje decyzji o miejscu, czasie trwania, ilości gier itd. Jedynie wybiera orga który jest za to odpowiedzialny (i przez to pośrednio konklawe wybiera jakąś opcję - o tym dalej).

Na orga może startować praktycznie każdy - wanna-be org zgłasza swoją kandydaturę i przychodzi na konklawe z jasną i opracowaną propozycją (skład organizacji, pomysły na to jak i gdzie ma się odbyć orkon itd.) Konklawe zadaje pytania i analizuje wszystkie kandydatury po czym poddaje je pod głosowanie (jawne) i wyłania Orga który od tej chwili za Orkon jest odpowiedzialny do następnego konklawe.

Dlatego na forum powtarza się "chcesz zmienić zzzzzzzzzz? kandyduj na orga" - konklawe nie narzuca orgowi konkretnego miejsca ani sposobu postępowania, stąd ktokolwiek ma jakieś pomysły może oddolnie kandydować, lub zgadać się z osobami które chcą kandydować itd. wszystkie pomysły na samo konklawe(ostatni dzień orkonu) już powinny być opracowane i dogadane w kandydujących ekipach. Pozostaje kwestia prezentacji i przekonania konklawe że pomysł A jest dla Orkonu lepszy niż pomysł B czy C i tyle. Nie ma możliwości że ktoś ma pomysł "na cośtam" konklawe przyklaśnie i wrzuci na barki wybranego orga (trochę jak w polityce nie zmuszasz kogoś do realizacji nie jego programu).

Z grubsza to tak wygląda - czyli chętni z pomysłami powinni rozmawiać z innymi chętnymi zorganizować się, znaleźć kierownika projektu (kandydata na orga) i zrobić plan. Do tego przygotować CVki i referencje ;)

Jeśli coś źle opisałem - Bestia / członkowie konklawe proszę poprawić / wskazać co jest źle. Jesli napisałem za dużo - proszę zmoderować.
(Wydawało mi się że ten proces jest dobrze znany każdemu kto jeździ już parę lat i się interesuje kwestią  :-\)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 05:58:00 pm wysłana przez Mały »

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 24, 2012, 06:59:32 pm »
Jako część konklawe stwierdzę, że napisałeś dobrze. Myślę, że opiszę to jeszcze dokładniej i wrzucę w widoczne miejsce, żeby wszyscy wiedzieli wszystko.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:25:31 pm »
Jako część konklawe stwierdzę, że napisałeś dobrze. Myślę, że opiszę to jeszcze dokładniej i wrzucę w widoczne miejsce, żeby wszyscy wiedzieli wszystko.
Dobry pomysł - przyklejony zamknięty temat opisujący zasady na forum w kwestiach organizacyjnych  (nie jest to raczej materiał na stronę).
Na prawdę niekiedy zaskakuje mnie jakie info roznosi się lotem błyskawicy a jakie okazuje się zamkniętą tajemnicą ;)

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 25, 2012, 12:21:51 pm »
No to teraz już wszystko wiem i faktycznie bardzo dobry pomysł z wrzuceniem tego w osobny temat.
OjEjCia DzIęKuJę!  ;)
there's too much blood in my alcohol system

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 25, 2012, 12:28:32 pm »
OjEjCia DzIęKuJę!  ;)
Ależ Prosię (takie różowe)

Offline Sekta

• Użytkownicy
    • ja
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 25, 2012, 01:53:40 pm »
Akurat... zdajemy sobie... po pierwsze rozmawiałem i z Levisem i z Bestią i znam koszty tych inwestycji. Do tego wiem ile Orkon i tak wydał w zeszłym roku na sanitarkę i potrafię porównywać kilkucyfrowe liczby. A ty ? masz konkretne dane czy "wydaje ci się że masz" i "wydaje ci się ile to będzie"?
a ja myślę że jest to lekka bzdura co mówisz, bo istotną kwestią były również plany elementarza odnośnie budowania osad, kolonii wykorzystywana tego terenu w inny sposób niż udostępnianie pod obozowisko orkonowe itd. Znowu wiesz coś, czy tylko piszesz mając nadzieję, że ja i inni nie wiedzą?
tak - oczywiście było to związane z tymi planami - które  zdążyły zniszczyć sadek, trawę i kanalizację pola namiotowego - i z tego co wiem nadal nie zostało to zmienione. co uważam za spory problem.
Rozumiem że przez 3lata już zdążyliście zapomnieć o warunkach sanitarnych w łutowcu.. przepełnionych tojach kontenerze z wylewającymi się śmieciami..Ja osobiście lubię Darka i Andrzeja, ale ich obietnice zawsze były na wyrost i mijały się z rzeczywistością - myślę że warto o tym pamiętać (to do orgów 2013..) przy ustalaniu szczegółów logistycznych które mają spaść na łutowiec.To My powinniśmy zyskać na powrocie do nich przede wszystkim (mówię tu o warunkach finansowych - inwestycyjnych), a nie Oni.. Oczywiście przekonamy się o tym dopiero na Orkonie bo w ich słowne obietnice przestałem dawno wierzyć.

ps. co do trollowego tonu twoich wypowiedzi Mały, sugerowałbym go sobie zachować na tych których to kręci... :o

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 25, 2012, 02:26:40 pm »
ps. co do trollowego tonu twoich wypowiedzi Mały, sugerowałbym go sobie zachować na tych których to kręci... :o
Dzięki za nieudzielenie jakichkolwiek wyjaśnień i odpowiedzi na gro zadanych pytań oraz brak podania sensownej popartej faktami argumentacji. Dobrze, że skwitowanie ich "trollowym tonem" załatwia sprawę przynajmniej w Twoich oczach. Z niecierpliwością czekam na nowe "poparte faktami argumenty" których użyjesz w kolejnych tematach na forum.

PS. ach byłbym zapomniał...  O0 ;D ;) >:( :( :o :o :o ??? O0

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 25, 2012, 02:31:33 pm »
Ja też.

Offline Sekta

• Użytkownicy
    • ja
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 25, 2012, 03:21:41 pm »
(będzie bez emotów skoro to teraz niemodne...)

dobrze odpowiem na to gro pytań .. tylko może mi je jakoś przedstawisz w jednym miejscu,  bom ja już stary i wujek Alzheimer ze mną mieszka...
to może ponowię "niepopartą faktami argumentację" -
tak - oczywiście było to związane z tymi planami - które  zdążyły zniszczyć sadek, trawę i kanalizację pola namiotowego - i z tego co wiem nadal nie zostało to zmienione. co uważam za spory problem.
Rozumiem że przez 3lata już zdążyliście zapomnieć o warunkach sanitarnych w łutowcu.. przepełnionych tojach kontenerze z wylewającymi się śmieciami..Ja osobiście lubię Darka i Andrzeja, ale ich obietnice zawsze były na wyrost i mijały się z rzeczywistością - myślę że warto o tym pamiętać (to do orgów 2013..) przy ustalaniu szczegółów logistycznych które mają spaść na łutowiec.To My powinniśmy zyskać na powrocie do nich przede wszystkim (mówię tu o warunkach finansowych - inwestycyjnych), a nie Oni.. Oczywiście przekonamy się o tym dopiero na Orkonie bo w ich słowne obietnice przestałem dawno wierzyć.

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 25, 2012, 03:23:28 pm »
(Trzy kropki też są już niemodne)

Offline Bestia

• Jajakobyły