Ankieta

Orkon powinien się odbywać moim zdaniem:

Jura Krakowsko-Częstochowska (Łutowiec, Smoleń itd)
31 (72.1%)
Wioska Fantasy (Kuńkowce/Przemyśl)
8 (18.6%)
Inne miejsce (mam sprawdzoną propozycję)
0 (0%)
Inne miejsce (nie wiem gdzie ale gdzieś indziej i niech ktoś znajdzie)
4 (9.3%)

Głosów w sumie: 43

Głosowanie skończone: Październik 21, 2012, 05:58:53 pm

Autor Wątek: Miejsce Orkonu (opinia uczestników)  (Przeczytany 6131 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Miejsce Orkonu (opinia uczestników)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:16:09 am »
to jest pewne za i przeciw, ale czy naprawde musimy miec zamek zeby dobrze sie bawic ?

Racja. Przez ostatnie trzy lata w Smoleniu był sobie zamek i co z tego wynikało? Nieszczególnie cokolwiek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby teren był różnorodny i praktyczny z punktu widzenia gry, a uważam, że ten w Łutowcu spełnia wymagania. Mam tylko wrażenie, że do tej pory nie wykorzystano w pełni jego potencjału i nie wszystkie fajne miejsca zostały włączone do grania - a to można nadrobić.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2012, 11:00:23 am »
Śmiem nawet twierdzić że Łutowiec jako lokalizacja przy odrobinie braku lenistwa, ma przynajmniej 5 terenów gry każdy od siebie odmienny.

1. Ten najbliżej znany z edycji 2007-2009.
2. Piaskownie - w której będziemy dogadywali się odnośnie możliwości polarpowania.
3. Wielką górę, znaną z edycji w 1996 albo 1997 (nie dam głowy który to był), na której odbył się pierwszy w historii orkonu Larp nie drużynowy. Która jest bogata w jaskinie, skały, prawdziwy las z ogromnymi drzewami i masy mrówek ;P
4. Teren Mirów - Bobolice, który akurat na nocne Larpy nadal się nadaje, ot choćby larp o którym się nie mówi.
5. Bunkier w lesie (Wadim mi wspominał) - który w październiku może starczy czasu aby zobaczyć. (Chyba że mi się coś pomerdało)

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2012, 12:03:10 pm »
edit: na prośbę autora ankiety podane tu wcześniej wyniki ankiety usunąłem
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 07:42:47 pm wysłana przez Schamann »
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2012, 01:00:02 pm »
ja też nie widzę wyników... poza tym, kiedyś były też możliwość zmiany zdania... ja bym na przykład zmienił

Piaskownia?? o ludzie... wielka pusta patelnia, otoczona sianym lasem sosnowym... znaczy, jakiś tam teren to jest... ale ja bym tam w lipcu nie chciał grać...

Wielka Góra to jak rozumiem mówisz o terenie, który ciągnie się od dawnego Mirowskiego Obozowiska w stronę Niegowej?

Bunkry z tego co wiem są gdzieś w okolicach Żarek, na północ od nich...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2012, 01:19:47 pm »
To zagłosuj zamiast zawracać gitare to zobaczysz wyniki... odkąd jest smf czyli od 2008 roku niema innej możliwości zobaczenia wyników jak zagłosowanie.

Piaskownia?? o ludzie... wielka pusta patelnia, otoczona sianym lasem sosnowym... znaczy, jakiś tam teren to jest... ale ja bym tam w lipcu nie chciał grać...
Nikt cię zmuszać grać i bawić się na piasku ;) No ale zapomniałem że granie na słońcu w przeciwieństwie do siedzenia z browarem cały dzień na słońcu jest szkodliwe itd ;)

Wielka Góra to jak rozumiem mówisz o terenie, który ciągnie się od dawnego Mirowskiego Obozowiska w stronę Niegowej?
Tak dokładnie o tym terenie mówię.

Bunkry z tego co wiem są gdzieś w okolicach Żarek, na północ od nich...
Biorąc pod uwagę ilość samochodów na Orkonie nie widzę żadnego problemu, aby użyć ich do podjechania 8km. Bądź w opcji dla prawdziwych twardzieli przejść tą zabójczą odległość.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 01:23:53 pm wysłana przez Bestia »

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2012, 02:16:06 pm »
Z browarem lepiej siedzi się w cieniu niż na słońcu. O dziwo w czasie wielkich upałów wiele rzeczy przyjemniej robi się w cieniu niż na pełnym słońcu... np. w cieniu lasu, w cieniu skałek, w cieniu zadaszenia.

Ale też nikt nikogo do korzystania z cienia nie zmusza! Dalej więc! Dostawajmy udarów w imię poświęcenia rozrywce! Bądźmy pro i traktujmy nasze zabawy nad-poważnie! Zdrowy rozsądek jest dla mięczaków i frajerów! I looserów. Nie zapominajmy o looserach.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2012, 02:40:23 pm »
Ja tam też wolę pić browary w cieniu :P
I w ogóle, mam nadzieję, że pomimo klątwy Bestii, na Orkonie będzie jednak ciepło i przyjemnie.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2012, 03:10:38 pm »
No widzisz Ape nie będziesz sam, żona dotrzyma ci towarzystwa w obozie. Rozumiem że oboje macie problem z wyobrażeniem sobie że na larpie nawet takim na słońcu można lokacje rozstawić w cieniu, ba nawet zrobić lokację z cieniem i np. browarem w tymże. Czy po prostu Kura dzielnie bronisz w dyskusji męża który marudzi jak zwykle.

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2012, 04:13:51 pm »
w lutowcu tez byl cien... bez przesady
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2012, 06:40:14 pm »
@możliwości ankiety:

wszystko zależy jak zakładający ustawi ankietę....SPECJALNIE ustawiłem je na niewidoczne do końca głosowania żeby nie zakłócać jego przebiegu "owczym pędem"

Tak samo nie dałem możliwości zmiany głosu.

EDIT: thx Schamann :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 09:15:38 pm wysłana przez Mały »
...We just dinged them!...

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2012, 06:49:37 pm »
nie miałem na celu cię atakować, ale widzę że masz wielką potrzebę, skoro odpowiadasz z grubej rury...

Przypominam też że temat nazywa się opinie uczestników... a ty mi chcesz udowodnić, że jednak jest fajnie...

można lokacje rozstawić w cieniu, ba nawet zrobić lokację z cieniem i np. browarem w tymże.
rozstawiają lokacje da się grać wszystko wszędzie... było miasto w środku dzikiego lasu... z pewnością na środku piaskowni, pomiędzy błotnistymi sadzawkami da się urządzić równie imponujące fabularne okoliczności.. na szczęście jest Wadim

I nie mam problemów z wyobrażeniem sobie fajnego larpa na grząskim piasku, w żarze słońca albo na deszczu, na otwartym terenie w grubych strojach - gram w gry wyobraźni - potrafię sobie wyobrazić dużo trudniejsze rzeczy...

Biorąc pod uwagę ilość samochodów na Orkonie nie widzę żadnego problemu, aby użyć ich do podjechania 8km. Bądź w opcji dla prawdziwych twardzieli przejść tą zabójczą odległość.
biorać pod uwagę ilość trzeźwych kierowców to spacer wydaje się być bardziej prawdopodobny...

a teraz  :-[ :-\ O0 :o :-* :'( ^-^ ??? :( :D :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 06:56:40 pm wysłana przez apollyon »
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 27, 2012, 07:44:12 pm »
sorry Mały - oszybka wyszła  :-[
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Panika

• Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 27, 2012, 10:39:51 pm »
Bunkry nie są tak daleko, to ok 1 h 15 min  intensywnego marszu. Trasa nadaje się idealnie na larpy, gdzie droga jest z góry wyznaczona. Np. świetnie grałaby razem z Neuroshimą. Trasa od Łutowca zahacza o piaskownię, osadę "Jaworznik" (czyli mroczne gospodarstwo, w którym chyba nikt nie mieszka, wokół mnóstwo starego, świetnie wyglądającego złomu maszyn), ruiny czegoś z cegieł co miało komin i było w środku lasu, skałki no i o leje po bombach przed samym bunkrem. Można podjechać autem drogą na Żarki ok 300 m od samych bunkrów.

Dla zainteresowanych: wzgórze nazywa się Parchowotka, a każdy marker na mapie oznacza obiekt militarny typu wieżyczka czy bunkier Regelbau (https://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=115025909452934496153.00045e083713fee87aa44&ll=50.625066,19.389408&spn=0.04955,0.132179&z=14). Podsyłam foty z eksploracji.

Oprócz tego na tzw. Bukowej górze (Wielkiej górze) znajdują się 3 jaskienie, z czego przedsionek jednej dostępny bez sprzętu (Piętrowa Szczelina). Mnóstwo formacji skalnych, dobrze skomunikowana (szlaki czerwony i niebieski, mnóstwo przecinek). Na samym końcu marszu po Bukowej docieramy do doskonałego punktu obserwacyjnego - rozciąga się tam widok od Czarnego Kamienia (Żarki), przez Łutowiec, Niegowę i Tomiszowice.

Planuję na jesień eksplorację jeszcze kilku obiecujących miejsc. Oprócz tego myślę, że może się przydać przy tworzeniu LARPów mapa wszystkich dróg, przecinek, skał i innych istotnych miejsc. Od kilku lat kartowałem dokładnie ten teren jeżdżąc na rowerze bądź wędrując z GPSem. Z zapisu ścieżek powstanie ogólna mapa, którą wkrótce udostępnię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 11:32:53 pm wysłana przez Panika »

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 28, 2012, 08:45:39 am »
Wadim szykuj się na sobotę bo ja chce zobaczyć maxymalnie wiele :)

Ape nie spinaj się nie dogryzam tobie, a twojej żonie, która jak zwykle wpycha się między wódkę, a zakąskę. Nie tylko my dwaj wyciągneliśmy lekcję odnośnie rozstawiania zabudowań na polach, więc możesz być spokojny, Wadim i tak będzie miał co robić ;)

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2012, 12:17:00 pm »
Wojciechu robisz się paranoiczny! Gdzie ty widzisz jakiekolwiek bronienie? Gdzie ty widzisz próbę atakowania, czy nawet dyskusji? Przecież powiedziałeś i masz gro argumentów na to jak jest.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 02:16:49 pm wysłana przez KURA »

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady