Autor Wątek: Battlegame - 28.10.2012, Zabrze  (Przeczytany 1290 razy)

Offline Dracan

  • Użytkownicy
  • Wiadomości: 4
Battlegame - 28.10.2012, Zabrze
« dnia: Października 14, 2012, 02:49:41 pm »
INFORMACJE PODSTAWOWE

Seria larpów bitewnych na śląsku w konwencji antycznego fantasy. Po 4. edycji do gry wejdzie moduł światotworzenia dla graczy- to wasze decyzje ukształtują mapę polityczną świata. Minimalistyczna mechanika. Duże nastawienie na filmowość. Elementy gry sztabowej. Organizowane przez liveform. Więcej szczegółów poniżej.

-----------------------------------
KONTAKT
battlegame@liveform.pl

-----------------------------------
Cena: 25 zł w przedpłacie; 30 zł po 24 października (przelewy i na miejscu)

UWAGA - gdy graczy zbierze się 60, cena gry wyniesie tylko 5 zł - warto więc zaprosić znajomych ;)

DANE DO PRZELEWU:

Robert Jurczyk
Tytuł: Battlegame + twoje Imię i Nazwisko
97 1050 1588 1000 0090 9414 3147

-----------------------------------
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGNZUkxZbjdJT2xlYTVJYlpjVUJSclE6MQ

-----------------------------------
Czas trwania: od 10.00 rozpoczynamy akredytację, sama gra zaplanowana jest na ok. 5-6 godzin z możliwą przerwą na strawę.

-----------------------------------
Dojazd: dokładne położenie lokalizacji to (50.273248, 18.762115).
- najpierw pociągiem do stacji Zabrze,
- następnie komunikacją miejską (http://kzkgop.pl/) na przystanek "Zabrze Osiedle Wyzwolenia" LUB dla spóźnialskich "Makoszowy Strzelnia n/ż", a potem piechotą.
- ewentualnie własnych samochodem do punktu (50.275554, 18.765729) z możliwością zaparkowania.

************************

Soghain, Ragundowie i Legioniści!

Zapraszamy Was na drugą już edycję gry o zupełnie nowej marce - BattleGame'a. Podczas październikowej bitwy przeniesiemy się na sześć godzin w czasy schyłku starożytności. Czas najwyższy odkurzyć wasze franciski (Ragundowie), gladiusy (legiony Raesculum) lub rytualne noże (Soghain), zrzucić brzuchy i przywdziać hełmy. Zmierzycie się wszakże z najlepszymi!

Żadnych intryg, elfów i magii - oto gra dla prawdziwych wojowników*!

Zgadzamy się w jednym. Magia bojowa i paxy z nią związane mają negatywny wpływ na jakość rozgrywki. Postanowiliśmy więc z nich zrezygnować. Pamiętajcie - zdecydowanie lepiej będzie wołać po medyka, Bogowie i tak Was nie usłyszą!

Na zakończenie: zapraszamy strudzonych wojów do lokalnej karczmy w egzotycznym (dla starożytnych) klimacie: http://www.slaskierancho.pl/

A tutaj: http://www.facebook.com/grabitewna możecie zlajkować całą inicjatywę :D

* I wojowniczek, oczywiście. I wszystkiego pomiędzy, byle prawdziwych ;)

********************

WSTĘP FABULARNY:

Po raz pierwszy od ponad czterystu lat, wschodnia granica Imperium stoi w ogniu. Setki barbarzyńskich plemion przelewają się przez limes, paląc, plądrując i gwałcąc. Cesarskie Legiony, same na wpół zbarbaryzowane, uginają się pod ciosami toporów, maczug i włóczni.

Jednak największym zagrożeniem dla Wiecznego Miasta jest wódz Ragundów, gigantycznego sojuszu plemion północy i wchodu. Rozpuściwszy większość swej hordy po okolicznych puszczach, prowadzi trzon armii przez góry prowincji Traiae, najkrótszą drogą ku centralnym ziemiom Cesarza.

Jednak w sercu wielkiej puszczy czai się inne, pradawne zagrożenie. Soghain, stary lud zamieszkujący te ziemie od niepamiętnych czasów wypełza ze swych kryjówek, by odzyskać swój starożytny dom. I zebrać serca i czaszki wszystkich intruzów, tak legionistów jak i Ragundów.

Los Raesculum leży teraz w rękach Legio XV, gdyż tylko oni ostrzec mogą Cesarza przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Choć bez nadziei na zwycięstwo, nie mogą pozwolić sobie na porażkę.

http://www.facebook.com/events/115998898549615/