Autor Wątek: Alchemia  (Przeczytany 1225 razy)

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
Alchemia
« dnia: Październik 22, 2012, 05:51:34 pm »
Czy macie może jakieś pomysły na różnego rodzaju mikstury/ eliksiry, których efekty były by grywalne w trakcie larpa? Liczę na waszą kreatywność:)
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline Kycman

• Użytkownicy
  • Zbigniew de la Knür a'la Legolas
Odp: Alchemia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2012, 06:21:46 pm »
Ja kiedys z ojcem robilem bomby dymne  z saletry potasowej na turniej rycerski. Mieszala sie saletre i cukier puder (nie pomne w jakich proporcjach). Nastepnie sie to bardzo dokladnie mieszalo i dawalo na kuchenke gazowa. UWAGA POD ZADNYM POZOREM NIE ROBIC TEGO W DOMU!!! Robic to na dworze nad jakas kuchenka turystyczna. Cala saletra do kupy z cukrem pudrem zacznie nam sie robic karmelowata. Zalewamy w uprzednio przygotowana forme (np. rolka od srajtasmy) i wtykamy w to lont (kupic). Powstaje nam laska bomby dymnej ktora daje wspanialy efekt za niewielkie pieniadze.

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2012, 08:55:08 pm »
Bardziej mi chodziło o efekty mikstur typu "czyści skutecznie nie przerywając snu" lub mikstura zauroczenia, czyli po prostu jakieś zabawne lub przede wszystkim użyteczne efekty możliwe do odegrania na larpie.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć

Offline Kycman

• Użytkownicy
  • Zbigniew de la Knür a'la Legolas
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2012, 10:00:09 pm »
czyści krew, pędzi mocz i pozwala załatwiać sprawy fizjologiczne nie budząc ze snu.   :D

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2012, 07:42:43 am »
Mieszala sie saletre i cukier puder (nie pomne w jakich proporcjach).
przepis na tragedię... dowiedz się w jakich proporcjach to mieszał twój ojciec - i to dokładnie!! nie, ja nie potrzebuje... ale tobie się przyda, gdybyś chciał powtórzyć...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2012, 11:17:29 am »
Mikstura przywracania głosu pomimo uciętego języka...? No nie wiem, tak tylko próbuję własną kreatywność ;)

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2012, 05:06:23 pm »
Totalnie nie przydatna:P Kto by komu język ucinał:D
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2012, 12:23:33 pm »
Kompot giganta - daje uczucie ogromnej krzepy i wielkości (halucynacje); składową musi być muchomor czerwony; ma mocne skutki uboczne.
mechanicznie - daje dwa dodatkowe paski na czas 15 min., po upływie których (lub w krótszym czasie po stoczeniu walki) traci się przytomność, owe dodatkowe paski (jeśli nie zostały stracone podczas walki) i jedną ranę.
there's too much blood in my alcohol system