Autor Wątek: Buty na LARP  (Przeczytany 4528 razy)

Offline Sol

• Użytkownicy
Buty na LARP
« dnia: Grudzień 11, 2012, 07:13:40 am »
Chyba jeden z największych problemów to dobre buty na LARPa, które będą w klimacie i nie zabijemy się w nich na mokrej trawie. Był czas, że można było kupić je w rekwizytorium ale tylko jeden przykładowy wzór, a od kilku miesięcy strona nie działa chyba, ze coś już się zmieniło. Farmer robił ale drogo jak ze złota no i że szewcem nie jest to focha walnoł i nie robi. Dlatego polecam zapoznać się z ofertą tego pana http://allegro.pl/show_item.php?item=2862601188&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Nie wiem czy ma jakaś stronę tu macie do niego kontakt jeśli link na allegro już wygasł.
Na allegro szewczyk1988 mail sanchose@wp.pl
Nie każde złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje.

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
Odp: Buty na LARP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:20:44 am »
7 dni na uszycie butów? Zaimponował mi :)

Ostatni model wygląda wypisz wymaluj jak te, które były dostępne w Rekwizytorium.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2012, 03:26:35 pm »
Normalnie ktoś czyta mi w myślach. Właśnie szukałem gdzie by można sobie buty na larpa kupić. Kupowałeś może u niego czy tylko trafiłeś na tą aukcję przypadkiem. Pytam bo interesuje mnie jakość wykonania.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline Sol

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:34:49 pm »
Tylko trafiłem ale jak dla mnie to wygląda fachowo.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:27:18 am »
Jako posiadacz tych że ostatnich butów szczerze odradzam ich zakup i szczerze odradzam tego sprzedającego jeżeli to ten sam co szył dla rekwizytorium.

Buty mimo podanych wymiarów potrafi zrobić źle, a "poprawiał" mi je potem przez 4 miesiące.

Same buty są słabo przytwierdzone do podeszwy i się na końcówkach rozłażą, guma też jest byle jaka i po 1 sezonie (choć trzeba uwzględnić moją gramaturę) bieżnik jest łysy.

Jednym słowem jeżeli chce się mieć ładną chińszczyznę na 1-2 larpy w roku, to pewnie na parę lat wystarczą. Jak ktoś chce coś lepszej jakości to po prostu trzeba wydać więcej szmalu i nie kupować u tego szewca ;)

Offline Sol

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2012, 02:43:35 pm »
No to wreszcie mamy fachową opinie. A już było tak pięknie. :-\

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2012, 05:31:59 pm »
To na pewno ten sam gość co dla rekwizytorum robił??
Czy zna ktoś jakąś wartą polecenia alternatywę dla tej oferty?
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2012, 01:20:39 am »
Hm.. ja mam zupełnie odmienną opinię o tych samych butach (te z ostatniego zdjęcia). Używałem ich na fantazjadzie, burgkonie2, dwóch Orkonach (w tym kilka naprawdę dobrych przemoczeń) i ani mi się nie starły, ani nie rozlazły nawet w jednym miejscu. Dodatkowo podeszwa ma dobrą przyczepność.

Neutralną cechą jest miękka cienka skóra z której są uszyte (wygodne i da się wcisnąć stopę w grubszej skarpecie, ale pewnie przemakalność większa, o czym niżej).

Ich mankamenty to fakt, że szybko przemakają (spacer po wysokiej trawie z rosą już daje mokrość) i mają miękką podeszwę - dawały we znaki na tej drodze z kamieni w Smoleniu.
there's too much blood in my alcohol system

Offline Sol

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2012, 10:38:20 am »
Fajnie by było gdyby wypowiedział się ktoś z rekwizytorium bo mamy dwa fronty teraz.

Offline Sol

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2012, 11:29:59 pm »
Właśnie otrzymałem odpowiedź od pana Karelusa którą zamieszczam poniżej i która mnie w pełni przekonuje.

Tak ja wykonywałem dla rekwizytorium buty wczesniej i dobrze wiem ze była to tandeta jak najszybciej wykonana bo co możan mieć za 50 zł, rekwyizytorium sprzedawało buty po 299 zł a ja za wykonanie dostawałem 150 zł od 1 pary w tym 100 zł koszt skóry i spoda, czyli ja za wykonanie miałem 50zł.

W tej chwili mam pomysł na siebie by stworzyć sklep larpowy  tylko wyłącznie z butami , pasmi i karwaszami ktore będą dobrze wykonane i w cenie takiej by kazda kieszeń mogła sobie na to pozwolić,. W tej chwili kwota którą zarabiało rekwizytorium idzie w jakość wykonania obuwia, a nie w pośredników . I zapewniam , ze buty są warte naprawdę dużo większych pieniędzy lepiej małymi łyżkami  niż kilka razy wielką chohlą zpełniać swój portwel. Jeśli by ktoś chciał buty nie przemakalne to nie ma żadnego problemu tylko koszt skóry pojdzie nieco w górę.

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2012, 02:01:48 pm »
Dobrze wiedzieć :) Good job, Sol!
there's too much blood in my alcohol system

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2012, 05:27:44 pm »
Ja tam nie wiem czy kolesiowi można zaufać, że będzie robił dobrze skoro robił tandetę. Jakoś mi się nie wydaje żeby szanujący się rzemieślnik godził się na stawkę, za którą nie jest w stanie zrobić porządnie.

Wycena skóry, którą podał też jest mało prawdopodobna, za 100 zł to każdy amator kupi skórę wystarczającą na zrobienie pary butów.

Z drugiej strony  mamy głosy 50/50 co do jakości, może warto ryzykować :)

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2012, 04:49:27 pm »
Zaryzykuje:) i powiem jak było...
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2012, 10:40:45 pm »
No co ty Szymon, nie bądź mięczak, płaszcz uszyłeś to buty też zrobisz   ;)

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2012, 07:40:17 am »
Buty to dla mnie wyższy poziom wtajemniczenia.. taka czarna magia, którą się nie pałamzresztą ja jestem jak mały chińczyk, najpierw muszę coś zobaczyć...
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć