Autor Wątek: Buty na LARP  (Przeczytany 4456 razy)

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
Odp: Buty na LARP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2013, 10:00:34 pm »
Teraz już też mogę się wypowiedzieć co nieco o butach bo dotarły i miałem okazję w nich troszkę pochodzić.
Pierwsze wrażenie to, że są bardzo wygodne. Nie wypowiem się o ich wytrzymałości na dłuższą metę bo zrobiłem w nich zaledwie kilka kilometrów po lesie, ale warunki trudne a buty wymagały jedynie podsuszenia i odrobiny pasty. Nie ślizgały się ani na śniegu ani na lodzie. Nie odczuwałem kamieni czy innych rzeczy pod podeszwą jak Jezior ale możliwe, że teraz jest jakaś inna twardsza.
Ogólnie wydają się bardzo solidnie wykonane i powinny wytrzymać długo (równe szwy, brak wystających nitek, skóra dobrze docięta).
Jedyną wadą jaką dostrzegam to zbyt śliski rzemień, który się troszkę rozwiązuje ale to jest chyba kwestia dogadania się a nie poważny problem.

Ogólnie polecam i mam nadzieje, że po kilku larpach moja opinia się nie zmieni.

Dodam jeszcze nawiasem, że jak przyjechałem do domu to przez kilka dni używałem ich jako kapci bo tak mi się podobały.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2013, 12:03:42 pm »
:)

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Michałek

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2013, 06:10:22 pm »
W butach bardziej chodzi o właściciela a nie wykonawce. Dobre buty użytkowane prze Szymona czy Jeziora wytrzymają długo, nie suszyć w wysokiej temperaturze, pastować i nie ważyć powyżej 100 kg. Dla osób które buty obciążają bardziej muszą one być bardzo dobre i trzeba wydać trochę więcej. Dla osób które chcą mieć buty na 7-8 lat polecam Sławka Rokite http://butyhistoryczne.pl/ , buty które wytrzymują kilkanaście imprez rocznie w każdych warunkach. Ja który normalne buty zużywam wciągu 2-3 miesięcy testuje już 2 rok i ani śladu zużycia.

Offline Igor

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2013, 12:51:59 pm »
Noo to ja się też dołączę do peanów nad Sławkiem Rokita.. chodzę w podobnej kategorii wagowej co Michałek plus nierzadko zbroja i swoje buty od Sławka mam od 10 lat. Nie powiem zmieniałem zelówki bo się zdarły od biegania po brukowanych dziedzińcach ale poza tym buty nie do zdarcia. Można u niego zamówić wersję z ćwiekami, co wydłuża życie.