Autor Wątek: Finansowanie społecznościowe dla Wioski Fantasy  (Przeczytany 2008 razy)

Offline Wircyn

• Użytkownicy
    • Przemyska Gildia Fantastyki
Finansowanie społecznościowe dla Wioski Fantasy
« dnia: Styczeń 08, 2013, 06:24:17 pm »
Co myślicie o naszej próbie zdobycia funduszy ?
W jaki sposób przebić się do zagranicznego audytorium ? Macie jakies pomysły? Rady ? Możecie jakoś pomóc ?

Oto link do kampanie crowd fundingowej
http://igg.me/p/288749/x/1848291

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Finansowanie społecznościowe dla Wioski Fantasy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2013, 10:22:52 pm »
Przenieść w całości wioskę bliżej zachodniej cywilizacji :D:D np. pod Wrocław :D:D:D

Offline Wircyn

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2013, 01:09:00 am »
Przenieś ten cały Wrocław pod Wioskę.
Ale entuzjazm.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2013, 04:02:47 am »
Ja uważam, że pomysł super, ale nie mam pomysłu na propagowanie innego niż udostępnianie na fejsie. Bo rozumiem, że do różnych portali fantastycznych też podesłaliście info? Media jakieś - radio, telewizja? Wiem, że byliście w TVN i mówili o Was w Trójce, ale to chyba było przed zbieraniem funduszy. 
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2013, 09:42:50 am »
A może np. zapytać Jerzego czy Nowa Fantastyka by czegoś nie napisała o Wiosce (reportaż, lub artykuł)? Bo Jerzy dalej z NF pracuje?

Może taki press-kit rozesłać do czasopism związanych z fantastyka/literaturą/grami, oczywiście z rozmowa i wyjaśnieniem co to i dlaczego to? - może akurat komuś będzie potrzebne do zapełnienia szpalty i wykorzysta.

Są różne blogi o rpg i larpach prowadzone przez zapaleńców - niektóre w formie właśnie ambitniejszej: recenzje, etc. Może do nich tez podesłać informacje o Wiosce i o zbiórce na jej rzecz. Także podcasty, np. audycja Trzecie Oko - również warto by nimi pogadać czy nie wspomnieli by o Wiosce i dać im jakieś materiały informacyjne (żeby wiedzieli co wspomnieć). Jest z takich rzeczy np. Larp Base prowadzony przez Dracana - może nie najpopularniejszy serwis, ale tez ma jakąś grupę odbiorców inną niż około-Orkonowa, a nowi ludzie to szansa na nowe fundusze.

Do Hardkonu można się odezwać i do Tira i dać info na ich forach: może północna Polska tez się zainteresuje :) Do grup około Nordkonowych?

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Wircyn

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2013, 01:36:37 am »
Kura - dziękuje za cenne rady.

Moja generalna refleksja nie jest optymistyczna. Jaki jest sens promować fajną inicjatywę rozwijającą wspólne hobby skoro nawet koledzy i koleżanki nie chcą pomóc, albo udają że nie widzą? Skoro niema sensu kliknąć nawet głupiego lajka na fejsie lub napisać "fajna robota, trzymam kciuki". Zero odzewu. Cicho liczyłem na coś innego.

Za całego Orkonu, ze wszystkich osób które poznałem przez lata uczestnictwa, rzeszy ludzi zajawionych fantastyką i larpami, doswiadczonych pionierów larpingu wiecie kto zareagował i pomógł ? Morhołt i Telefax. (Ogromnie Wam dziękuje, bez Was pewnie by sie nie dało.)
To jak z robieniem domków.
Pozdrawiam.

P.S. Proszę o zamknięte tematu. kampania dobiegła końca.

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2013, 07:23:46 am »
A to przepraszam.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2013, 10:45:38 am »
A jakiego odzewu się Wircynie spodziewałeś tak zapytam? - bez ironii, z ciekawości, mojej i może tych na których odzew liczyłeś.
http://www.youtube.com/watch?v=tO5sxLapAts
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2013, 07:47:37 pm wysłana przez Bestia »

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2013, 09:43:41 pm »
Wircyn, wydaje mi się to trochę niesprawiedliwa ocena. Każdy pomaga, jak może - wiele osób udostępnia, ile wlezie, materiały promocyjne o Wiosce na fb i gdzie indziej, lajkuje różne akcje, ja np. opowiadam znajomym, pokazywałam artykuł w Przekroju, żeby poszło dalej itp.

To, że tutaj nikt nie podrzucił Ci pomysłów świadczy raczej o tym, że może nikt nie miał sensownych. Poza tym na forum zagląda teraz duuużo mniej osób.

To nie pierwszy raz, kiedy tak podsumowujesz ludzi z fandomu. Naprawdę rozumiem, że Wioska to teraz Twoje oczko w głowie, nic dziwnego -  wkładasz to masę pracy i serca / i nie tylko Ty/. I fajnie, bo dzięki temu m.in. ja mogę z tego skorzystać. Ale weź pod uwagę, że nie każdy może wszystko rzucić i poświęcić się w takim wymiarze czasu, jak Ty.
Niestety tak bywa z rozkręcaniem/istnieniem wielu inicjatyw - tak naprawdę ciągnie to grupa zapaleńców, reszta pomaga z doskoku, a jeszcze więcej osób korzysta. Dlatego trzeba mieć bardzo silną i jasno określoną motywację : w jakim stopniu robisz to dla siebie /realizujesz swoje marzenie/, a w jakim dla innych. Może wtedy będzi Ci łatwiej reagować/lub nie reagować/ na pewne zjawiska.
Wierz mi, doskonale rozumiem Twoje rozczarowanie, i przykro mi, bo wiem, że to przykre dla Ciebie, ale mnie też nie jest miło czytać takie opinie.
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2013, 11:56:18 pm »
Świetnie, Wircynie. Naprawdę, super. Swoją postawą i podejściem roszczeniowym naprawdę zachęcasz do promowania wioski... Faktycznie robicie niesamowite rzeczy, ale nie zachowuj sie jakby już jak jakaś 'diwa' i nie twierdź, że każdy musi was podziwiać i biegać dookoła. Czyms takim tylko zniechęcasz ludzi... Trochę dystansu.

Offline Wircyn

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2013, 09:13:55 am »
A widzicie, dopiero jak ktoś napisze pare słów swojego rozczarowania i ponarzeka to posty się podwajają.

Emilia, nie mam roszczeniowej postawy, raczej jestem jedną z tych osób które same proponują coś innym.
Moje zdanie jest oparte na prostym porównaniu zaangażowania i opinii ludzi z fandomu i spoza niego. Nie bazuje na moich własnych oczekiwaniach.

Być może przesadziłem pisząc "zero odzewu" rzeczywiście ktoś mógłby potraktować to dosłownie. Przepraszam jeśli ktoś w jakikolwiek sposób reagował na inicjatywę a ja pominąłem jego zasługi. To uogólnienie potrzebne do wyrażenia zdania o fandomie. A nie porsonalny przytyk.   

Bestia: Jest takie określenie : "ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w dupę". Oczekiwałem czegokolwiek innego niż olania inicjatywy i braku odzewu. Moze jakichś słów na zachętę, komentarza albo chociaż zainteresowania pod kątem hobby - larpów. Przede wszystkim spodziewałem się, że właśnie fandom jest grupa docelową która korzysta z tego że rozwija się ich hobby. Okazuje się że to ludzi spoza bardziej to obchodzi. (I tu moje zdziwienie a nie kolejna pretensja, żeby była jasność)
Liczyłem tez na jakieś wskazówki, rady, dyskusje, pomysły itp. Nad głupią konstrukcją miecza czy zasadą na larpie potrafiliśmy toczyć wielostronicowe dyskusje. To już się skończyło ? 

Być może mój ton jest pretensjonalny i niektórych nie zachęca do pomocy, ale zachęcający też nie działał więc nie mam za wiele do stracenia. Licze, że ci którzy mnie znają nie będa się obrażać jak dzieci (podobnie jak ja się nie obrażam, zeby była jasność). Raczej chciałbym żebyście spróbowali zdiagnozować przyczynę problemu. Być mozę coś źle robię? Chętnie będe to naprawiał.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2013, 09:57:11 am »
Oj Wircyn, dziwie się że jesteś rozczarowany.

Ale z drugiej strony ja odebrałem twój apel na zasadzie: jest źle, zróbcie coś i pomóżcie aby było lepiej bo nie mamy pomysłu jak to zrobić.

I powiem ci że jeżeli ty jako szef sracza, nie masz pomysłu co z tym dalej zrobić, to niespecjalnie masz co liczyć że osoby zupełnie nie zaangażowane nagle staną się motorem napędowym, to tak nie działa, zarówno w fandomie jak i normalnej rzeczywistości związanej z pracą.

Poprawna konstrukcja to np:
- Potrzebujemy drewna na budowę domków - najlepiej takiego, a takiego.
- Potrzebujemy kontaktu do Owsiaka bo chcemy zrobić orkiestrowanie u siebie.
- Potrzebujemy forsy na zbudowanie czegoś tam i aby zebrać środki chcemy zorganizować piknik dla turystów, czy ktoś ma dojścia do biedry, lidla itd. co by chcieli podsponosorować nas np. kiełbasami.
- Czy ma ktoś wejście w lokalne media Przemyślowskie co by nam ten piknik rozreklamowały.
- Czy ktoś przyjechał by pomóc zorganizować taki i taki pokaz dla turystów, a może i larpa.

Co do tonu to raczej jest tonem rozpłakanego chłopca z którym nikt nie chce się bawić w jego piaskownicy, a miało być tak fajnie.

Obawiam się że jeżeli nie chcesz aby wioska zgniła, to musisz zacząć to traktować jak biznes (i to ukierunkowany nie larpowo), a nie nerdowskie wygłupy licząc że znajdziesz na tyle dużo nerdów aby zapomnieć wspólnie że trzeba płacić podatki.

Offline matmis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2013, 12:44:55 pm »
Czy z tej kampanii crowdfundingowej macie jakiś feedback na temat skąd pochodzili internauci, którzy ją odwiedzali; którzy ją wsparli. Czy może na przykład żeby dotrzeć za Odrę i Nysę trzeba takie coś odpalać w języku Goethego. Takie moje dwa fenigi.