Ankieta

Wolę aby akredytacja wynosiła

w okresie przedpłaty 120zł, a potem 170zł
26 (78.8%)
równo przez cały czas 150zł
7 (21.2%)

Głosów w sumie: 33

Głosowanie skończone: Kwiecień 02, 2013, 11:04:24 pm

Autor Wątek: Cena akredytacji  (Przeczytany 3018 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Cena akredytacji
« dnia: Marzec 26, 2013, 10:04:24 pm »
W tym roku musimy podnieść dość sporo akredytację, aby móc sfinansować budowanie stałych lokacji. Opis znajduje się w ogłoszeniach - Plany logistyczne...

Zastanawiam się jednak jak wy sami uważacie jaka była by lepsza opcja,
a) Zniżki przy wczesnej przedpłacie, a potem wyższej ceny
b) Równej ceny cały czasy ale wyśrodkowane

Niema co ukrywać że w tym roku koszty Orkon w znacznej mierze musi ponieść przed konwentem i zależeć nam będzie wyjątkowo na pieniądzach przed płaconych.

Wyniki ankiety są dla nas wyznacznikiem opinii grupy ludzi, które chcielibyśmy poznać.

Offline jezior

• Neuroteam
  • Użytkownicy
  • hadysz!
Odp: Cena akredytacji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2013, 09:44:58 am »
Jestem pewien, że różnica cenowa wczesnej przedpłaty zadziała jak złoto. Jest duża grupa ludzi, która już teraz wie, że jedzie na Orkon (trzeba wziąć urlopy z wyprzedzeniem itd) i skusi się na niższą cenę. Ja na pewno do tej grupy będę się zaliczał.

Pytanie tylko czy kasy wystarczy jak 80% ludzi zapłaci przedpłatowo.
there's too much blood in my alcohol system

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2013, 10:16:23 am »
Glosuje za promowaniem przedplaty, ale nie wiem, czy tak duzy rozstrzal jest trafnym pomyslem (tylko wolne przemyslenia, nie krytyka, zeby bylo jasne).

50 zl znizki to prawie 30% ceny "on the spot", czyli bardzo duzo. Sadze, ze w zaden sposob ilosci przedplat nie zmniejszy podniesienie ceny przedplatowej o piataka przy zachowaniu ceny normalnej, co daje w dalszym ciagu ok 26,5% oszczednosci przy przedplacie, a daje odrobine wiekszy bufor finansowy, jesli sie okaze, ze duzo osob zaplaci wczesniej.

Offline Kamil Rauch

• Krauch
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2013, 11:13:58 am »
Informacja jest niepełna- ile (czy mniej?) się zapłaci przyjeżdżając tylko na część imprezy. To może wpłynąć na postawę potencjalnych uczestników.

Jeszcze inne względy, być może istotne: Z mojego doświadczenia nieporównanie łatwiej pracować nad scenariuszem gdy w przedpłacie jest taniej. Wtedy widać kto autentycznie planuje przyjazd, kto zawraca dupę baśniami o pięćdziesięcioosobowej drużynce.
Natomiast absolutnie nie wypowiem się o konkretnych kwotach. To już kwestia specyfiki budżetu o której nie wiem nic.

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2013, 12:55:21 pm »
Mnie jeszcze interesuje kwestia jak to będzie ze zniżkami dla twórców LARPów? :P

Wolę przedpłatę zrobić i aby jednak to był niższy koszt niż potem płacić dużo większą smuma na miejscu.
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)

Offline Arond

• "tam gdzie rodza sie baśnie"
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2013, 03:26:42 pm »
No i co z ochroną? też będzie płacić czy jak co roku pobyt za darmo?....a ja zdecydowanie jestem za przedpłatą
"dawno dawno temu...a nie chwila to chyba inna historia?"

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2013, 04:05:01 pm »
Odnośnie organizatorów larpów niezmiennie, do 2 organizatorów wjazd za free
Ochrona tak samo - o tym akurat pisze również w ogłoszeniu.

Offline Panika

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2013, 04:38:14 pm »
Przedpłata przeniesie Orkon wreszcie w świat bankowosci elektronicznej i tym samym w XXI wiek. Natomiast nie może być zbyt dużego rozstrzału między przedpłatą, a opłaceniem akredytacji na konwencie, ponieważ i tak większość ludzi planuje Orkon, więc zapłaci z wyprzedzeniem. W efekcie wyjdzie na to, że bilans będzie podobny jak w zeszłych latach, tylko kasa będzie dostępna wcześniej. A skoro potrzebujemy większych środków trzeba nad tym pomyśleć.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2013, 08:45:10 pm »
Orkonowy brak możliwości opłacenia się wcześniej (był w niektórych latach) skutecnzie uniemożliwiał podjęcie jakichś działań przed konwentem, bo kasa spływałą dopiero w trakcie - a wtedy było już za późno... więc oczywiście że przedpłata...

ALE

Ja bym nie różnicował kwoty.

Ci którzy Orkonowi sprzedali duszę i tak przyjadą. I nie ma ich co zachęcać.

A 170 złotych skutecznie powstrzyma sporą część miśków, którzy zawsze stanowili tą liczbę ok 50 graczy... Dodając jednak do tego, że Veciarstwo przyjeżdża na kawałek Orkonu, a misie na całość to może się okazać że w pierwszym tygodniu może być bardzo pusto...

I pieniędzy poszukałbym właśnie w akredytacjach częściowych, kilkudniowych, bo wg mnie Orkon powinien promować przede wszystkim uczestników którzy przyjeżdżają na cały konwent - niezależnie od ich stażu i doświadczenia....
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline anathema

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2013, 07:01:18 am »
Ape, twój argument jest warszawski. Dla mnie ta różnica w cenie daje  tyle,  że zapłącę w kwietniu czy mają i będę miałą z głowy i nie będę się spinać, że zapłaciłam za 2 tygodnie a jestem tylko tydzień.
a.k.a Sunny Sanchez

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2013, 08:45:31 am »
Orkonowy brak możliwości opłacenia się wcześniej (był w niektórych latach) skutecnzie uniemożliwiał podjęcie jakichś działań przed konwentem, bo kasa spływałą dopiero w trakcie - a wtedy było już za późno... więc oczywiście że przedpłata...

ALE

Ja bym nie różnicował kwoty.

Ci którzy Orkonowi sprzedali duszę i tak przyjadą. I nie ma ich co zachęcać.

A 170 złotych skutecznie powstrzyma sporą część miśków, którzy zawsze stanowili tą liczbę ok 50 graczy... Dodając jednak do tego, że Veciarstwo przyjeżdża na kawałek Orkonu, a misie na całość to może się okazać że w pierwszym tygodniu może być bardzo pusto...

I pieniędzy poszukałbym właśnie w akredytacjach częściowych, kilkudniowych, bo wg mnie Orkon powinien promować przede wszystkim uczestników którzy przyjeżdżają na cały konwent - niezależnie od ich stażu i doświadczenia....

Jak szlachetni i oddani szanowni weterani by nie byli, to bez marchewki bedzie malo wczesniejszych wplat. Na forum bardzo fajnie to wyglada, ale w rzeczywistosci wiekszosc ludzi (nie ogolem-takich, jak ty, ja i kazdy z nas-<pokazuje po kolei palcem>), ktorzy na forum na stale siedza ma zycia, rodziny, mieszkania, dzieciaki, samochody, dziewczyny/chlopakow, a wszystko to pozera pieniadze.
Bo OGOLNIE (teraz nie wskazuje palcem) to my ludzikami samolubnymi jestesmy: "jak moge wydac 150 zlota na przedplate lub 150 zlota na cos fajnego/potrzebnego, to najprawdopodobniej wybiore to drugie (bo na Orkon i tak te 150 zl znajde tuz przed przyjazdem)."

Co prowadzi do wniosku, ze przedplata musi sie oplacac-na tyle, zeby oplacalo sie zaplacic, ale nie na tyle, zeby moc zakrzyknac-"O frajerze, dales za Orkon o polowe wiecej niz ja!".

Drugi pomysl natomiast podoba mi sie bardzo, bo promocja akredytacji czesciowych jest IMHO way to go.
Ale-podkreslnik-wg mnie skierowana do "nowych uzytkownikow"-miskow wlasnie. Bo z biznesowego punktu widzenia najtrudniej jest przelamac ta pierwsza bariere-"przyjedz, sprobuj", bo jak sie komus spodoba, to bedzie wracal, niezaleznie od ceny.

Summa summarum (moje skromne przemyslenia, nic nie wymuszam, tylko proponuje):
- "program lojalnosciowy"-znizki przy przedplatach, ale nie az tak duze jak w ankiecie
- "program nowy uzytkownik Orange Orkonu" - znizki na akredytacje czesciowe dla miskow-na zachete

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2013, 09:03:24 am »
Może stawka 15zł za dzień powyżej 7 dni akredytacja pełna? Wtedy można przyjechać na jeden tydzień za 105zł, a wiele nowych osób przyjeżdża właśnie na jeden tydzień, ten z Grą Główną.

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale pomyślałam, żeby stawki dzienne były możliwe tylko w przedpłacie. Z kilku powodów:
a) posiadanie zasobów przed konwentem w celu lepszego przygotowania konwentu
b) wiadomo wcześniej ile będzie osób, czyli na jaka logistykę się szykować
c) można wcześniej przygotować identyfikatory/plakietki/opaski co usprawni proces akredytacji na samym orkonie
  c') można je spersonalizować? to coś co zachęca wiele osób

Nie wiem czy to się będzie kalkulować, ale może dla tych co są po raz pierwszy dać stawkę w przedpłacie 10zł/dzień?

A na miejscu istnieje tylko możliwość wykupienia pełnej akredytacji? tej za 170zł?

Wydaje mi się, że nie wysokość kwoty będzie problematyczna (młodzież płaci 90 zł za 4 dniową Fantazjadę, dopłaca tam jeszcze za powierzchnię namiotu 2zł/m2/dzień, lub płaci osobno za noclegi w hostelu 35zł, bo pole namiotowe nie ma zaplecza i nie wszystkich mieści, a w zeszłym roku płaciła nawet 150zł), tylko chęć wydania tej kwoty właśnie na konwent.

Z tego co słucham, czytam, to młodych graczy najbardziej pociąga długa i wieloosobowa gra, w której mogą na więcej niż kilka godzin być swoją postacią i w której mogą czuć to, ze setki ludzi dookoła nich także są postaciami, ze larp nie zamyka się w 20-40 osobach, bo to zazwyczaj w wąskich grupach znajomych organizują sobie w szkołach lub na działkach. ich pociąga ilość, i długość.

W ogóle zaczęłam się więc zastanawiać, czy z tego powodu nie warto zrobić Misiówki w drugim tygodniu, bo to jeszcze bardziej zachęci do przyjazdu na tydzień z Grą Główną (2 larpy w tym samym settingu, najlepiej jeszcze z kontynuacja postaci - nie wiem czy to fabularnie będzie możliwe, to tylko luźno rzucony pomysł)?

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2013, 09:10:37 am »
Cenne uwagi! Bardzo dziękuje, proszę o więcej.

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2013, 10:35:27 am »
W ogóle zaczęłam się więc zastanawiać, czy z tego powodu nie warto zrobić Misiówki w drugim tygodniu, bo to jeszcze bardziej zachęci do przyjazdu na tydzień z Grą Główną (2 larpy w tym samym settingu, najlepiej jeszcze z kontynuacja postaci - nie wiem czy to fabularnie będzie możliwe, to tylko luźno rzucony pomysł)?
Popieram!

Dodatkowo, przy wczesniejszej akredytacji mozna by bylo wykupic pakiet z koszulka w cenie-koszulka w porownaniu do ceny "normalnej"-5 zl taniej, a pieniadze splywaja od razu przy przedplacie.

Dalej-pakiety zywieniowe w stolowce-do wykupienia taniej przed konwentem niz na miejscu.
Dalej-miejsca "premium/rezerwowanego" na polu namiotowym-np. przy kontakcie, lepiej ulokowane-dorzucisz "dyche" w przedplacie na konwent i masz lepsza miejscowke.

IMHO super pomysl Kury z personalizowanymi plakietkami.

Bo najlepsze jest to, ze wszystko pojdzie na konwent i lepsza zabawe dla kazdego uczestnika.:-)

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2013, 10:39:45 am »
Z tym polem to bym nie szalała. O ile nie wyznaczymy "działek" na polu (tak jak na komercyjnych kampingach) o tyle to będzie bardzo trudne do wprowadzenia. Namioty są rożnych kształtów i rozmiarów, ludzie czasem tworzą sobie podobozy ustawiając namioty w kręgu, czy cuś. Nigdy nie interweniowaliśmy w to jak się ludzie rozbijają... a miejsca takie jak prąd i woda, powinny być jednak ogólnodostępne, a blisko rozbite namioty mogą (nie muszą) nieco ta dostępność utrudniać, a także duży ruch przy tych miejscach może nieco utrudniać życie.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady