Autor Wątek: GREMLINY 2013 + WAŻNE info logistyczne dla organizatorów LARPów  (Przeczytany 1001 razy)

Offline Panika

  • Użytkownicy
  • Wiadomości: 38
GREMLINY 2013 + WAŻNE info logistyczne dla organizatorów LARPów
« dnia: Kwiecień 02, 2013, 11:35:12 pm »
Uwaga uwaga! Rusza nabór do szeregów Gremlinów!
Tak jak i w zeszłych latach, tak i w tym roku będziemy bardzo Was potrzebować. Jesteście krwią tego konwentu i bez Was byłoby bardzo ciężko. Dlatego też, zachęcamy wszystkich do zaciągnięcia się w Gremlinie szeregi. Poza pracą na chwałę konwentu jest to świetna okazja do zdobycia dodatkowych monet na Grę Główną, darmowych piw, limitowanej Orkonowej koszulki i skorzystania z kilku innych przywilejów. Wstąpienie do Gremlinów pozwoli Misiom poznać funkcjonowanie konwentu od środka i łatwiej wkręcić się w Orkonową brać, a tym trochę starszym konwentowiczom umożliwi wykazanie się na polu organizacyjnym i pokazanie jak bardzo cenią sobie Orkon. Weźmiecie udział w budowie lokacji na wiele LARPów i to wasza wizja po części ukształtuje te miejsca. Pokażcie, że nie boicie się również ciężkiej pracy fizycznej, która z pewnością czasami będzie konieczna. Ale nie ma nic lepszego niż zimny browarek po dobrze wypełnionej warcie. Każdy jest mile widziany!

Poniżej zamieszczam bardziej szczegółowy regulamin, który zobrazuje Wam na jakiej podstawie będą przyznawane kontrybucje i browary. Jest to odrobinę zmieniony system, który wymyśliłem w zeszłym roku. Wszystko zostało spisane, żeby nie było potem niedomówień, a każdy Gremlin wiedział na co się pisze.

Zgłoszenia proszę wysyłać na gremliny.orkon@gmail.com do końca czerwca. Podajcie swój wiek, rozmiar koszulki i ewentualny staż Orkonowy. Jeżeli nie przyjeżdżacie na cały konwent uwzględnijcie to we wiadomości. Zgłoszenie będzie również możliwe na konwencie, ale wtedy koszulka nie przysługuje.

Zasady funkcjonowania Gremlinów – wolontariuszy działających na rzecz logistyki Konwentu.
1.   Gremliny wykonują swoją pracę nieodpłatnie. Nie przysługują im także ulgi w zakresie opłaty za uczestnictwo w konwencie.
2.   Formą gratyfikacji za wykonywaną prace są piwa oraz kontrybucje tzw. Monety. Organizatorzy LARPa, przy którym Gremlin pracuje mogą go także dodatkowo wyróżnić jako uczestnika organizowanej przez siebie gry. Wysokość gratyfikacji zależy od nakładu włożonej przez Gremlina pracy na rzecz konwentu, jego aktywności i inicjatywy.
3.   Formą oceny aktywności Gremlinów i wykonanych przez nich prac jest system punktów-gwiazdek (*). Trzy * wymieniają się na 1 piwo jedną monetę na Grę Główną.
4.   Za zdobyte Monety, będzie można wykupić specjalny ekwipunek przed GG. (Dostępny tylko za Monety)
5.   Podczas trwania Gry Głównej, a także po jej zakończeniu, aż do zamknięcia Konwentu wszystkie wykonywane prace będą nagradzane bezpośrednio w piwach, a zdobyte * przechodzą na następny Konwent.
6.   Zależność ilości przyznawanych jednorazowo * od wykonywanych prac prezentuje tabelka.
Ilość gwiazdekWykonywana praca
*Lekka, krótka praca np. organizacja apteczki, roznoszenie worków, papieru toaletowego, transport rzeczy, itp.
**Praca wymagająca odrobiny wysiłku, poświęcenia większej ilości czasu np. budowa niewielkich lokacji, montaż infrastruktury sanitarnej, sprzątanie wiaty i części obozowiska, WARTY GREMLINIE itp.
***Ciężka, długotrwała lub fizyczna praca np. kopanie rowów, porządkowanie magazynu, przenoszenie drewna, budowanie dużych lokacji itp.
*** i więcejKombinacje powyższych pozycji dla wyjątkowo zaangażowanych osób.
7.   Gremlin może w każdej chwili „wypłacić” należne mu piwa od Gnoma – zwierzchnika Gremlinów, o ile ten będzie aktualnie dostępny.
8.   Każdy Gremlin jest zobowiązany do wykonywania wart. Warty odbywają się codziennie w trzyosobowych grupach. Skład osobowy i terminy poszczególnych wart mogą być ustalane  między Gremlinami i w zależności od ich ogólnej ilości jedna warta przypada na jedną osobę co 2 do 4 dni.
9.   Podczas warty do obowiązków Gremlinów należy dbanie o ogólny porządek na polu, pod wiatą i w holu budynku. W tym zakresie mieści się roznoszenie nowych worków na śmieci i zabieranie pełnych, roznoszenie papieru toaletowego do Toi-Toi, sprzątanie przestrzeni ogólnodostępnej. Gremlin nie sprząta obozowisk! Za czystość przy namiotach odpowiadają ich mieszkańcy. Gremlin ma prawo zwrócić im uwagę, a wypadku nieustosunkowania się do nakazu powiadomić Ochronę Konwentu bądź zwierzchników.
10.   W zależności od wykonywanych prac Gremliny mają prawo pobierać z magazynu dowolne narzędzia, a także dodatkowe przedmioty wypisane na kwicie wykonawczym. Worki na śmieci, lateksowe rękawiczki i dodatkowe środki ochrony będą także znajdować się w magazynie.
11.   Zlecenie wykonania konkretnej pracy wydaje szef zmiany, czyli Gnom, lub bezpośrednio zwierzchnik Gremlinów. Gremlin nie ma obowiązku wykonywać zadań zleconych bezpośrednio przez organizatorów LARPów a także innych uczestników konwentu. Jeżeli zlecenie nie było konsultowane ze zwierzchnikami Gremlin może nie otrzymać *. Udział w zleceniach jest dobrowolny, lecz w razie braku chętnych Gnom może wyznaczyć wybrane osoby do wykonania danego zadania.
12.   Każdy Gremlin, który zapisał się przed rozpoczęciem konwentu otrzymuje specjalną, limitowaną koszulkę Konwentową. Ma obowiązek nosić ją cały czas w dniu warty.
13.   Za nie stawienie się na warcie, nieaktywny udział w zleconych zadaniach i inne przewinienia niezgodne z regulaminem konwentu mogą zostać odjęte *, zablokowana możliwość wypłaty piwa, a w skrajnych przypadkach wydalenie z szeregów Gremlinów.
14.   Gremliny podają do wiadomości zwierzchników swoje numery telefonów, które będą w stanie odbierać między 9:00 a 21:00. Nagły kontakt, przekazywanie informacji do grup terenowych będzie realizowane telefonicznie. W razie wątpliwości tudzież sytuacji awaryjnych Gremliny powinny skontaktować się ze swoim zwierzchnikiem.
15.   Niemożliwość stawienia się na warcie, problemy zdrowotne, itp. Gremlin powinien zakomunikować zwierzchnikowi.
16.   Informator dla Gremlinów zawierający przyznane *, terminy wart i innych zaplanowanych wcześniej zadań zostanie umieszczony w ustalonym wcześniej, ogólnodostępnym miejscu.
17.   Obowiązkowe zebranie organizacyjne dla zapisanych przed konwentem, a także dla chętnych, którzy będą chcieli zapisać się do Gremlinów odbędzie się w pierwszy dzień konwentu, zaraz po jego oficjalnym otwarciu.

Zasady logistyczne dla uczestników konwentu i organizatorów LARPów.
Ważna sprawa dla wszystkich tych, którzy będą chcieli zaprząc siły Gremlinie bądź jeszcze inne moce piekielne, które będą potrzebne Wam przy budowie, transporcie i szeroko pojętej logistyce podczas organizacji Waszego LARPa. Zwracam też wszystkim uwagę, że Gremliny, to nie obozowe sprzątaczki i swoje obozowiska sprzątacie sami.

1.   Organizator LARPa może zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem do zwierzchnika Gremlinów zlecenie na pomoc przy jego organizacji z ich strony, oraz zapotrzebowanie na rekwizyty i przedmioty z magazynu.
2.   Organizator LARPa powinien dostarczyć zwierzchnikowi Gremlinów listę osób, które brały czynny udział podczas jego logistycznej organizacji wraz z dopisanymi pracami przez nie wykonywanymi.
3.   Organizator LARPa ani uczestnik Konwentu nie może wydawać zleceń Gremlinom bez konsultacji z ich zwierzchnikami.
4.   Sprzątanie obozowiska należy do obowiązków jego mieszkańców, a nie Gremlinów.
5.   Uczestnik konwentu może zgłosić się do wykonywania zleconych prac w celu zdobycia dodatkowych kontrybucji w postaci Monet.
6.   Uczestnik konwentu może pobierać z magazynu narzędzia bądź rekwizyty tylko po wydaniu mu odpowiedniego kwitu. Bez kwitu można pobierać worki na śmieci oraz łopaty.
7.   Zlecenia budowy większych lokacji, zapotrzebowanie na konkretne materiały i dużą pomoc Gremlinów Organizator LARPa powinien zgłosić mailowo przed końcem czerwca poprzedzającego Konwent.

Drodzy organizatorzy, jeszcze raz powtórzę: jeżeli czegoś potrzebujecie, co jest związane z namacalną fizyczną pracą, bądź z załatwianiem rekwizytów i materiałów budowlano-dekoracyjnych dajcie mi znać. Po inwentaryzacji magazynu odpowiem Wam co już mamy, co bylibyśmy w stanie załatwić, a co będziecie musieli zorganizować na własną rękę. Czym szybciej przygotujecie takiego logistycznego maila, tym lepiej będziemy w stanie Was obsłużyć, a jednocześnie zaoszczędzicie mi czasu na konwencie i przyczynicie się do mniejszego chaosu. :)
Adres ten sam jak do gremliniej rekrutacji: gremliny.orkon@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 05:48:43 am wysłana przez Bestia »

Offline Zsa-Zsa

  • Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Wiadomości: 3541
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: GREMLINY 2013 + WAŻNE info logistyczne dla organizatorów LARPów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:13:22 am »
Gdzieś ktoś miał tą ikonę "like" ^-^
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.