Autor Wątek: Trolle Skałkowe 2013 - wspinaczka na Orkonie  (Przeczytany 793 razy)

Offline Panika

• Użytkownicy
Trolle Skałkowe 2013 - wspinaczka na Orkonie
« dnia: Maj 13, 2013, 10:58:04 pm »
Hej! Zapraszam wszystkich żądnych wrażeń na II edycję Trolli Skałkowych na Orkonie! :)

O co chodzi?
Chciałbyś spróbować swoich sił w ubezpieczonej wspinaczce po Jurajskich skałach? No problemo! Na Orkonie będzie taka możliwość! Popularność tego nieoficjalnego punktu programu zeszłego konwentu skłania mnie do zorganizowania go ponownie. Miło było słyszeć, że Wam się podobało!

Nigdy wcześniej się nie wspinałeś? Nic nie szkodzi! Wytłumaczę Ci co i jak, spróbujesz swoich sił na mniej wymagających drogach, aby potem pokonać najwyższą, najbardziej malowniczą drogę wspinaczkową w okolicach Łutowca i Mirowa - "Mininogi" na Łutowieckim Knurze. Tym co wspinali się ze mną rok temu, wyjaśniam, iż w Łutowcu są zdecydowanie lepsze skały w pobliżu obozu niż w Smoleniu i ani nie trzeba będzie chodzić daleko, ani przedzierać się przez krzaczory, a skała będzie sucha i bez syfu. ;)

Dla większych kozaków też znajdzie się droga o adekwatnym poziomie trudności. W Łutowcu mamy pełen przegląd od dróg sportowych do VI.4. Jeżeli masz swój szpej, weź go na Orkon, a zrobimy z niego użytek.

Z góry dodaję, że nie jestem żadnym instruktorem PZA, więc robię to na zasadzie 'koleżeńskiej', nie oficjalnej. Możecie mi jednak zaufać, bo wszyscy, którym organizowałem wspinaczkę (a było ich już sporo, zresztą spytajcie zeszłorocznych "trolli") żyją i mają się dobrze. :D Sprzęt jest sprawdzony, a moje umiejętności pewne i testowane w zasadzie przez 6 lat uprawiania tego pięknego sportu. ;)

Terminy w jakich planuję być w skałach to zasadniczo cały dzień we wtorek 16, a także po południu w niedzielę 21. Terminy mogą ulec zmianie ze względu na dużą zależność wspinaczki od warunków pogodowych. Może się także okazać, że w skałach będę przebywał w dodatkowych terminach, to wtedy dam o tym znać.

Ze spraw organizacyjnych: na pewno pojawi się gdzieś lista, z konkretnymi godzinami, na które będziecie się mogli zapisywać. W zeszłym roku wszyscy przyszli w jednej kupie i niektórzy wspinali się od razu, a inni czekali na swoją kolej 2 godziny. Stop marnotrawstwu czasu!

Na zachętę kilka pięknych widoków, jakie "Trolle" będę miały szansę ujrzeć. No i zdjęcia z zeszłej edycji. :)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Trolle Skałkowe 2013 - wspinaczka na Orkonie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2013, 11:21:45 pm »
W zeszłym roku za późno przyjechałam, ale teraz chcę 8)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Luna

• Użytkownicy
Odp: Trolle Skałkowe 2013 - wspinaczka na Orkonie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2013, 02:03:27 pm »
My też z Krzysiem chcemy, ba nawet w tym roku kilka razy byłam na ściancę z nim :P
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)