Autor Wątek: Pytanie do pro historycznych ;)  (Przeczytany 1157 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Pytanie do pro historycznych ;)
« dnia: Maj 21, 2013, 02:21:51 pm »
Społeczności mam do was pytanie, bo jeżeli przedpłaty będą nadal robione, to istnieje spora szansa że będziemy mogli doposażyć drugi obóz nie tylko w brezent ;) Czy mógłbym prosić "was" ;) znających się o podpowiedzenie gdzie i jakie najlepiej historyki szyć (biorąc pod uwagę szybką realizację bo mamy już koniec maja)

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
Odp: Pytanie do pro historycznych ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2013, 02:43:47 pm »
Ja bym powiedziała że anglosaxy są najbardziej uniwersalne: można z nich zrobić kram, scenę, punkt "usługowy" dzięki otwieranemu bokowi,a  może być po opuszczeniu zwykłym namiotem do spania i mieszkania. Ale maszty to trochę większe wyzwanie, szczególnie jeśli to duże saxy i maja poprzeczkę poza dwoma masztami.

Najprostsze są ponoć stożki. I najmniej problemów z rozstawianiem: jeden maszt i kilkanaście gwoździ tzw. "jezusków". Ale trochę są ciasnawe jako namioty użytkowe: za to do spania i mieszkania w sam raz (a śpi się zawiniętym dookoła masztu ;) ).

Taka moja opinia pół laika.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2013, 02:46:28 pm »
Hmm osobiście myślę o typie Pawilon -> http://www.namiotyhistoryczne.pl/index.php?action=01&cmd=show&kat=003&id=172

Co by tam dużo luda dało radę wejść

Offline KURA

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2013, 02:51:03 pm »
No to jest bardzo pojemne :) Ale taki pawilon to coś koło 3000zł, jedne z droższych...

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2013, 02:55:08 pm »
Ta strona jest mocno nieaktualna - pisałem z nimi w 2010.
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline KURA

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2013, 02:59:56 pm »
W styczniu tego roku zaczęli współprace z Lyoness, to zrozumiałam,z ę się reaktywowali.

Ale jest też Medival Market (Gobla linkował na FB): http://www.medieval-market.com/pl/towar.php?id_towar=121&s=5 zestaw z wszystkim, a to już wygodne, a do tego niecałe 2k to kosztuje. Tylko 3x6m... ile w praktyce tam ludzi wejdzie... nie potykając się o maszty?

Offline Jager

• GTL - Rambo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2013, 05:24:19 pm »
http://www.tentorium.pl/namioty/dwumasztowe/?nr=34&lg=pl  jak co to ja polecam tego pana mam od niego namiot i nie narzekam na niego
(Kibole w zbrojach...do gazu matoły pie....ce historię jak tanią dziwkę dla "zabawy")...dot. każdego kto fałszuje historię świadomymi uproszczeniami a nie tylko walczących ignorantów. Sławomir Bator