Ankieta

Akredytacja na Orkon powinna wynosić:

200 zł
3 (23.1%)
200-300 zł.
3 (23.1%)
300-400zł.
4 (30.8%)
ponad 400 zł.
3 (23.1%)

Głosów w sumie: 13

Autor Wątek: Wysokość akredytacji  (Przeczytany 1327 razy)

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
Wysokość akredytacji
« dnia: Sierpień 08, 2015, 11:06:35 am »
W tym temacie proszę też o propozycje czy i kto powinien mieć zniżkę na akredytacji (ORG, ORG larpów, Gremliny, Miśki, osoby korzystające z promocji orkonu np. które wygrały konkurs, mają ulotkę np. z Pyrkonu itp).

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
Odp: Wysokość akredytacji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:23:01 pm »
Proponuję zmodyfikować zmienić ankietę-pytania są tendencyjne. I mówię na poważnie. Czy możemy zamiast tego mieć ankietę z przedziałami, np:
Akredytacja na Orkon powinna wynosić:
- 200 zł
- 200 - 300 zł
- 300 - 400 zł
- ponad 400 zł
Dlaczego?
Pytanie, jakie należy sobie postawić jest: ile ten konwent jest wart, jak może być dobry i co uczestnicy mogą dostać za swoje pieniądze. To, co było w zeszłym roku nie ma znaczenia, nie mówimy o zeszłorocznym Orkonie.
Pułapką, w którą Orkon i każde inne przedsięwzięcie wpada jest zwyczaj porównywania do zeszłych lat.
Popatrzmy kilkanaście lat wstecz-cena akredytacji Orkonu w ciągu ostatnich 20 lat rosła w tempie mniej niż 20zł rocznie! To absurdalnie mało szczerze mówiąc, zwłaszcza, jak porównamy to do wzrostu chociażby zaplecza! W 2005 mieliśmy kawałek pola namiotowego w Mirowie, 2015 to szkoła, zamknięty, ogrodzony teren, parkingi, prysznice z ciepłą wodą, czyste, regularnie zmieniane tojki, catering na miejscu, internet dostępny w budynku, dużo bogatsze zaplecze rekwizytów i tak można dalej wymieniać.

Według mnie, kwoty 400-500 zł również powinny być wzięte pod uwagę, gdyż cena nie jest naszą przewagą kompetytywną. Orkon konkuruje tym, że jest:
- NAJstarszym konwentem
- NAJbardziej zróżnicowanym
- NAJdłuższym
- NAJwiększa ilość larpów
- świeży dodatek: warsztaty

Zwiększajmy jakość, a nie walczmy ceną, to donikąd nie prowadzi.
Wystarczy policzyć, ile kosztuje wyjście do kina, na dwie godziny rozrywki. Wyjście do knajpy na jeden wieczór. Paczka fajek. Jak to jest, że palacz zawsze znajdzie te 400 zł miesięcznie na papierosy(!), a więcej niż 200 zł za konwent to za drogo?!

A ilu studentów może sobie i na palenie i na wyjścia do knajpy pozwolić? Nie będzie ich za to stać na wydanie 300-400 zł na wakacje dwutygodniowe?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 12:31:43 pm wysłana przez mihhau »

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:30:40 pm »
Proszę ankieta zmieniona. (mam tendencje do przekombinowania, a chciałam uwzględnić opcję przedpłat ale w sumie masz rację lepiej uprościć, szczegóły ludzie mogą pisać w postach).

Offline mihhau

• Hery
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:32:08 pm »
Proszę ankieta zmieniona. (mam tendencje do przekombinowania, a chciałam uwzględnić opcję przedpłat ale w sumie masz rację lepiej uprościć, szczegóły ludzie mogą pisać w postach).
Super, dzięki:-)

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:45:41 pm »
A ilu studentów może sobie i na palenie i na wyjścia do knajpy pozwolić? Nie będzie ich za to stać na wydanie 300-400 zł na wakacje dwutygodniowe?

Zgadzam się, dlatego jestem przeciwna zniżce studenckiej, o której wczoraj mówił Rambo, uważam, że lepiej dać zniżkę uznaniową osobom budującym lokacje lub miśkiom (by zachęcić).

Zresztą jak ja jechałam na mój 1 orokon to byłam jeszcze w liceum i kasę na Orkon pożyczyłam od starszej siostry po czym spłacałam jej przez kilka miesięcy jak łapałam jakieś prace dorywcze- jeśli ktoś zacznie oszczędzać już teraz 20 złotych miesięcznie na Orkon to do Orkonu uzbiera 220zł.)

W ciągu lat Orkon znacząco się zmienił pod względem zmiany warunków- sanitarne: weźmy choćby pod uwagę, że w 2007 r. (pierwszy Łutowiec) była do mycia rynna na tym górnym obozowisku i jeden wąż powieszony na drzewie, o ile dobrze pamiętam prysznice w szkole były dodatkowo płatne 5-10 zł, na ciepły płatny prysznic szło się do Mirowa, toików były bojarze tylko 2 sztuki i po pierwszych 3 dniach Orkonu wybierało się przyjemny las. - teraz jest prysznic darmo, polowe prysznice i umywalki, o wiele więcej czystych toików... przypominam, że w 2007 było na orkonie ok. 350 ludzi, a w tym roku ok. 280.

Offline Rilla

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:52:41 pm »
Z jednej strony, chciałabym nadal tak niewielkim kosztem przyjeżdżać na Orkon i resztę pieniędzy inwestować w stroje i rekwizyty, a z drugiej strony - Orkon ma konkurencyjną cenę, w porównaniu do większości konwentów... Koszt tygodnia na innym konwencie to praktycznie niewiele mniejszy koszt niż dwa tygodnie na Orkonie.

Z drugiej znów strony - czy gwałtowny wzrost cenowy nie odstraszy ludzi? Bądź co bądź, mamy sporo ludzi między innymi z tego powodu, że cena jest w porządku. I czy napływ Miśków się nie skończy jak nagle konwent zdrożeje o 200 czy 300 zł?

Ja jestem za podwyżką, ale bez przesady, bo moim zdaniem małymi krokami się więcej osiągnie.

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2015, 01:26:43 pm »
Miśków co roku jest mało dlatego dla nich proponowałabym jakąś zniżkę, natomiast wielu Orkonowiczów przyjedzie bez względu na cenę, ale fakt uważam ze rażąca podwyżka z 200 zł. na 500 zł. mocno by odstraszyła ale podwyżka o 50 zł. czy 100 zł. jest wskazana i potrzebna.

Co jak co co roku jest wyższa jakość natomiast cena zmieniała się 10-20 zl, a to niewiele, w porównaniu do tego co Orkon oferuje.

Filantrop daje radę ale niewiele (z Filantropa przyszło z wpłat od ludzi, czyli bez dodatku Sadzia niecałe 5 zł. od orkonowicza...)

Też warto zauważyć, że i tak 300 zł. to tanio za 14 dni wakacji, wystarczy sprawdzić ceny pól namiotowych zazwyczaj ok. 15 zł. za dobę czyli jak pomnożyć razy 14 dni to już jest 210 zł. ale na polu namiotowym np. nad morzem musisz doliczyć opłatę za parking to kolejne 10 zł./h, do tego prąd i woda za ok. 5 zł./doba czyli kolejne 15 zł. czyli za sam pobyt pod namiotem nad morzem mamy 30 zł. za dobę czyli jakieś 420 zł., a na Orkonie są jeszcze atrakcje- larpy, które są przygotowywane przez doświadczonych ludzi i ponadto są warsztaty i inne eventy więc 300zł. to nie jest dużo za 2 tyg. wakacji z atrakcjami.

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2015, 04:46:22 pm »
Batlle quest - 3 dni akredytacja- pakiet startowy 200 , pakiet standard 150 - wymóg posiadania lateksiaków

Geas- 3 dni -
350 zł ta kwota przeznaczona jest dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli chcesz wziąć udział w Pielgrzymce, a na prawdę nie możesz sobie pozwolić na standardową akredytację - ta opcja jest dla Ciebie
495 zł standardowa akredytacja która pozwoli nam przygotować imprezę.
660 zł jeżeli różnica między tą kwotą, a standardową akredytacją nie jest dla Ciebie duża - zachęcamy do dodatkowego wsparcia nas. W ten sposób skompensujemy umożliwienie części graczy udziału z najniższą akredytacją.

Old Town  W 2015 kosztowal 140 w przedplacie i 160 na miejscu.
3 dni larpa z samochodami i przejebanymi rekwizytami i 4 dni festiwalu z zespolami i naglosnieniem.

Fantazjada- 3 dni 150 zł

ORKON - 120 ZŁ W NAJWCZEŚNIEJSZEJ PRZEDPŁACIE 200 ZŁ NA KONWENCIE ZA 2 TYGODNIE OKOŁO 10 LARPÓW , MNÓSTWO WARSZTATÓW, POLE NAMIOTOWE, DOSTĘP DO  TOIKÓW , PRYSZNICY NA DWA TYGODNIE .

Co do ilości ludzi. Battle quest mimo że to była pierwsza edycja zgromadził setke graczy, Old Town około 500 plus zebrali sporo kasy przez akcje na kick starterze. Co do Geas niemam pojęcia za to napewno są ludzi którzy mają . Kiedy oglądam filmiki z Geas dech mi zapiera.
Kiedy inne konwenty w polsce sie rozwijają i podnoszą akredytacje a co za tym idzie jakość imprez , Orkon stoii w miejscu a w perspektywie się cofa... Zapomniałem napisać o Forcie. Trzy dni 150 zeta. Czy ktoś jescze chce powiedzieć ze 300 zł to dużo?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 07:46:59 pm wysłana przez Harnaś »

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2015, 04:47:16 pm »
Podniesienie ceny o stówę to dobra opcja. Zniżki też ok. Szczególnie dla tych co pierwszy raz przyjeżdżają. Jeśli chodzi o kontrolowanie tego - mało kto będzie kombinował. Tym bardziej, że szybko przestaje się być anonimowy :-)
71:5

Offline Toxyna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2015, 08:56:48 am »
Wg mnie 300 - 350zł spoko, ale podniesienie o więcej niż 150zł może być dla wielu za dużo. Fajnie, jakby ludzie mieli świadomość, że właśnie wraz z wzrostem akrdytki rośnie jakość larpów, zaplecza i wszystkiego.

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2015, 10:35:50 am »
Sądze ze spokojnie mozna trochę podnieść cenę (choć nie powinienem sie wypowiadać bo od lat nie jeżdżę na całość ) ale do podwyżki wprowadzić (oprócz zniżki przy przedpłacie) opcję odpracowania części kosztu jako gremlin albo budowniczy

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2015, 04:45:30 pm »
ja przepraszam ale wy chyba jednak jak rzad zyjecie w innym kraju gdzie zarabia sie wiecej. znaczy ze jak zarabiam ponizej 2k to w sumienie moge myslec o orkonie. przypominam ze koszty zycie sa dosc duze. i tak naprawde zeby pojechac na orkon i miec nowy struj muszeczegos sobie odmawiac. sytlacja jest spoko ale jesli przedluza mi sie latami to niestety podziekuje. ale zarabiam. i mnei stac. ale juz ktos nowy przyjedzajac na orkon nie wie jak tutaj bedzie i troche moze go odstrazyc koniecznosc wydanie calej pensji na 2 tygodnie. chyba ze wybral to zamiast teneryfy. nie laczycie zdaje sie kosztow tylko kazdy koszt trktujecie odzilnie wiec 350 + planowana koniecznosc posidania lateksiaka to najmniej 200 zl ale niestety z jednym mozebyc slabo wiec koszt to okolo 500 . + jedzenie na miejscu. (jak ktos przywiezie swoje to no dolkiem liczac 100 zlplus stroj zakladajac zektos niema czasu na robienie to 500 conajmniej i musi znalez czas. 1350 i to liczac dołkiem. cena powinna wzrosnac. albo pozostac na poziomie narazie 200 albo 250 zl. ale z mosliwosci zniszki w przedplacie albo z mozliwoscia wplaty na filantropa i jakos to laczyc.
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?