Autor Wątek: Gremliny i ochrona  (Przeczytany 3169 razy)

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
Odp: Gremliny i ochrona
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2015, 08:51:08 pm »
Harnaś - bywały, acz rzadko, sytuacje, że ludziom coś ginęło z namiotów. Ty zamkniesz, ktoś inny otworzy. A wiadomo, że każdy zabiera jakieś pieniądze, telefony itp. i nie będzie się z nimi nosił na grę. Także to naprawdę nie jest kwestia wycierania nosków.

Z terenu gry też czasem ginęły rzeczy - że wspomnę choćby 2 Midmor. POginęły naczynia, szkło - było schowane w skrzyni.
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2015, 09:45:38 pm »
Gineły rzeczy... co mogę powiedzieć?  Nawet jeśli będą  ludzie którzy zajmują się pilnowaniem obozowiska to dla złodzieja nie będą stanowili problemu. I tak kwestia pilnowania namioty leży  we własnym interesie i najlepsza droga zabezpieczenia to współobozowicze którzy są rozbici w okolicach nadzych namiotów. Byłem na dwóch orkonach ale bywałem na większej ilości imprez z polem namiotowym niż większość orkoniwiczów  i nawet najlepiej zorganizowanie imprezy nie brały żadnej  odpowiedzialności za cenne rzeczy pozostawione w namiotach. Jedynym rozwiązaniem były szafki na kluczyk (jak na pocztach czy szafki szkolne w wersjii mini). 

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2015, 08:47:53 pm »
nei chodzi o spychanie na kogoś odpowiedzialności, tylko jakieś tam zmniejszenie ryzyka, wiadomo, jak się ktoś kręci, zwraca uwagę na to, co się dzieje - trochę utrudnia potencjalnym złodziejom, który jednak wolą się w oczy nie rzucać.
Ale chyba mamy nieco inne wyczucie tego tematu, zostawmy to :)
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2015, 04:29:07 pm »
Zgodzę się. Po prostu nie mam serca  aby ktoś chodził i wypatrywał kiedy inni się bawią ;)

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:10:51 am »
Ochrona to była część zabawy :)
71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 31, 2015, 02:32:50 pm »
Wyjątkowo zgadzam się z Harnasiem ;P Do tego dobry pomysł czyli opaski daje od razu możliwość weryfikacji swojego.

Ochrona była fajna, jak było trochę więcej ludzi np. w 2009 robiła fajną robotę.

Jeżeli chodzi o działania ochrony w 2013 szczątkowa (6 osób ochrony) i w 2014 gremliny, to między innymi pilnowali obozu w trakcie larpów.
Samą ochroną ostatecznie rozwiązałem bo wydał mi się to zbędny koszt jaki orkon ponosił 30+ osób z darmową akredytacją.

Offline Adelus

• Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:36:28 pm »
Ja osobiście uważam że ochrona miała też inny ważny aspekt (poza oczywiście questami :) ). Otóż ochrona dawała pewien gwarant że jak coś się stanie, zgubisz coś itp. w każdej porze będzie ktoś do kogo można się zwrócić (trzeźwa?) w ustalonym miejscu. Warta daje też gwarant iż osoby postronne nie będą licznie łazić po polu namiotowym (cwaniaki się znajdą ale to już inna kwestia).