Autor Wątek: Klimat larpów na Orkonie  (Przeczytany 2459 razy)

Offline Harnaś

• Użytkownicy
Klimat larpów na Orkonie
« dnia: Sierpień 09, 2015, 12:06:57 pm »
Na swój pierwszy Orkon przyjechałem w 2014 roku i pojawienie się takich larpów jak "Matrix" czy "Wolsung" było dla mnie leciutkim zaskoczeniem. Nie ze względu na niewiare w ludzi , a raczej ze względu na brak rekwizytów, zaplecza logistycznego pozwalającego na tworzenie larpów w świecie pary czy dalekiej przyszłości. Oczywiście można wszystko fabularnie wytłumaczyć lecz mimo wszystko dalej będzie brakować tego co charakteryzuje takie światy. Chciałbym tutaj pouszyć kwestie czy Orkon jest dobrym miejscem na tworzenie larpów innych niż jest na to przygotowany.

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
Odp: Klimat larpów na Orkonie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2015, 12:23:32 pm »
Jestem zdecydowanie za różnorodnością. Orkon już wiele razy radził sobie z klimatami innymi niż classic fantasy i było świetnie np. Fangastia impreza w klimacie serialu Czysta Krew - połączona z koncertem na żywo wielka impreza w obozowisku w klimacie- moim zdaniem zajebiście.
Gwiezdne Wojny - wypadły też ekstra choć niestety nie mogłam na nich być ale każdy mówił, że były ekstra wiec musiały być.
high school- też wykorzystano obozowisko, klimat ostatnia wycieczka w klasie maturalnej- ekstra zabawa, chowanie się z piwem wypijanym na 5 osób.
blokowisko- tez wykorzystano obozowisko.
Neuroshima- też świetna podróż w karawanie przez lasy ukrywając się
Świat dysku- genialny larp z wykorzystaniem fortu jako domu wiedźmikołaja - klimat zajebisty.
7th sea- kilka statków rozbitych po sztormie na wyspie.

Nie każdy musi się odnajdywać w klasycznym średniowiecznym fantasy ja np. chętnie zakładam gorsety, lubię tą część garderoby, która nie jest zbyt pasująca do czasu legend arturiańskich w jakim jest umiejscowiony świat orkonowy, dla mnie larp to podwójna radość 1. gdy robię strój (i lubię w tym zakresie poszaleć) i 2. na samym larpie. zamykanie mnie w 1 konwencji jest robieniem mi krzywdy- i blokowaniem możliwości na wyżycie się artystyczne.

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2015, 12:33:39 pm »
Ja nie twierdzę że się nie da. Ja mam obawy co do niektórych klimatów które to potrzebują czegoś więcej niż chęci ludzi. Pozostanę przy swoim zdaniu tak jak ty przy swoim. Jeśli będę miał kaprys na postapo to pojade na  Ziemie Jałowe czy Old Town.
Ten wątek zakładając ze ludzie będą się na nim wypowiadać może być dobrym materiałem na podpowiedz dla orgów co do wyboru przyszłorocznych larpów. I mam nadzieje że ktoś więcej wyrazi tutaj swoją opinie.

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2015, 02:12:57 pm »
o ile ja pamiętam to larpów nie-fantasy było już na orkonie mnóstwo i ich indywidualne realia były dostosowywane do warunków orkonowych i wychodziło dobrze. Ale oczywiście ja mogę się mylić albo nie pamietać - przypomnij więc nam proszę które się nie udały bo teren był leśny a ludzie nie mieli strojów i rekwizytów?

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2015, 07:17:13 am »
Nie przypomnę poniewaz jak napisałem wcześniej nie jeżdżę na orkon tak długo aby na takich być. Nie założyłem  tego postu aby się kłócić  tylko aby zobaczyć  co ludzie z większym  stażem  powiedzą na ten temat. Nie chce wchodzić w dyskusję  ponieważ  nie widze w tym sensu. Tutaj mam okazje zobaczyć dość jasno jakie są zdania ludzi którzy na takich larpach byli i czy widzą szanse i sens konkurowania z konwentami tematycznymi takimi jak przykĺadowe Ziemie Jałowe czy Old Town. Za niedługo odbywa się Fallout. Poprzeczka w Polsce jest coraz wyżej  a Orkon ma problemy z kasą...

Offline Morgul_[WS]

• Sgt. Patologia.
  • Użytkownicy
  • Blargh
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2015, 09:56:04 am »
Nie pamiętam w którym roku był Star Wars ( Na pewno w Smoleniu) Ale poziom strojów był na prawdę dobry.

Tak samo z doświadczenia mogę powiedzieć, że jak robiłem z Dolores Arcanum - też nie mieliśmy żadnych problemów z dobrą ilością strojów i rekwizytów za równo z trudniejszej strony Steampunkowej jak i klasycznego Fantasy. Akurat muszę przyznać, że na Arcanum akurat Technolodzy wykazali się zdecydowanie lepszym przygotowaniem do LARPa

Zupełnie nie widzę problemu z różnorodnością LARPów na Orkonie. To ludzie ostatnio coś się zaczęli rozleniwiać.
GTP - Grupa Tworząca Problemy

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2015, 04:52:39 pm »
ja tez nie widze problemu. to gracze decyduja czy chca byc na larpie i czy sieprzebiorana niego. znaczy zawsze sie przebiora jak nie to penie sienie zgloszana larpa.
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:53:08 pm »
Morgul mi się wydaje, że Gwiezdne Wojny to był ostatni Łutowiec...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2015, 08:40:24 pm »
Smoleń

Offline Aker

• Użytkownicy
  • Pfff?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2015, 03:39:32 pm »
xd
;)

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2015, 03:43:31 pm »
Ty Aker się nie śmiej w tym roku popsułeś wszystkim zabawę na Twoim larpie "Przestaw auto Akera". Mam nadzieję, że w przyszłym roku się poprawisz.

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2015, 05:30:20 pm »
Jestem za różnymi klimatami, wszystko zależy od wykonania - bawiłam się świetnie na StarWarsach w Smoleniu \2010\,2x na Neuroshimie \2010 Smoleń i 2009 Łutowiec\,  Boskich rozrachunkach \2011\, Wampirze \2013 - GENIALNY klimat - spotkanie gangów Sabatu na polanie, podświetlenie reflektorami, muzyka, rytuały...\
I - Matrixie. Wspominam o tym na końcu, bo raz - chronologicznie, 2 - bardzo byłam ciekawa, jak zagrać cyberświat w lesie.
Nic prostszego :)
Skoro to umowny świat, las spełniał swoją rolę jako 'przypadkowa' - jakakolwiek dekoracja, środowisko - doskonale. Czułam się naprawdę jak program, reszta to tylko umowność właśnie.
I był jeszcze jakiś ciekawy myk mechaniczny z tym, że zachmurzenie miało wpływ na wynik zmagań :) - o szczegóły dopytajcie Kingę Tomczak, współtwórczynię.

i poza tym te larpy, o których napisała Hisja i też lubię się wyżyć artystycznie w różnych konwencjach
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2015, 05:33:42 pm wysłana przez Akinomaja »
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Aker

• Użytkownicy
  • Pfff?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2015, 07:15:49 pm »
Hisja to żenujące, co piszesz. xd

Ogarnij sobie swoją furkę i sobie ją przestawiaj, nawet na ręcznym pod górkę.
;)

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2015, 12:17:24 pm »
Właśnie to moim zdaniem wyróżnia Orkon, że larpy są różnorodne (każdy znajdzie coś dla siebie) i tego powinniśmy się trzymać. (tak boskie rozrachunki były boskie, tak samo jak Dedlandsy ze wspaniała kreacją Akera, którą ludzie nadal wspominają)

P. S.
Aker ale to nie jest bezpieczne bym miała auto, bo ja nawet prawka nie mam (dbam o bezpieczeństwo ludzi na drogach) :* nie dąsaj się :)

Offline Rilla

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2015, 09:06:09 am »
Generalnie to las jest chyba głównie dlatego, że w miarę nikomu nie przeszkadzamy. A jak ktoś nie ma na tyle wyobraźni by odgrywać w lesie morze i rozbite statki to cóż...
Różnorodność Orkonu jest jego wielka zaletą. Dzięki temu ludzie mogą się wykazać w szerokim spektrum swoich zainteresowań, a nie tylko ubierać tunike, szarawary i popylac z byle którym mieczem z kolekcji i na wszystkich larpach classic fantasy być najemnikiem..
Co prawda kwestia dyskutowalna jest przygotowanie na 100% wszystkich strojów na larpy na które się idzie. Z drugiej strony, dla mnie jest to urok Orkonu, że ludzie wychodzą na larpa na spontana, pozyczajac od paru osób rzeczy i czasem lepiej wyglądają niż osoby, które miały przez rok wizję.