Autor Wątek: Nekrolarp - FAQ  (Przeczytany 857 razy)

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press
Nekrolarp - FAQ
« dnia: Sierpień 11, 2015, 11:55:06 am »
Kiedy?
Nekrolarp będzie jedną z atrakcji dwudziestej piątej edycji konkwentu gier terenowych Orkon, który odbędzie się w drugiej połowie lipca 2016 roku. Dla zapewnienia odpowiedniej atmosfery, gra zacznie się wieczorem i będzie toczyła aż do północy.

Gdzie?
Nekrolarp, podobnie jak cały Orkon, będzie się odbywał w miejscowości Łutowiec, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W przeciwieństwie do większości larpów orkonowych, nie będzie to jednak gra terenowa, a salonowa – rozgrywana na stosunkowo niewielkiej, zamknietej przestrzeni zaopatrzonej w meble, oświetlenie oraz podkład dźwiękowy.

Za ile?
Pobyt na orkonie, w zależności od długości wizyty kosztuje od około dwudziestu, do około dwustu złotych. Do tej kwoty należy doliczyć koszt wejściówki na samego Nekrolarpa, która będzie kosztowała około trzydziestu złotych.

Ile będzie miejsc?
Nekrolarp jest planowany na około trzydziestu pełnoletnich uczestników. Zgłoszenia postaci będą przyjmowane do końca kwietnia 2016 roku (nie będzie możliwości zgłoszenia postaci już na konwencie) i do zaakceptowania będą wymagały przesłania historii, zdjęcia w kostiumie oraz potwierdzenia przez nas otrzymania opłaty za uczestnictwo w larpie. Podkreślamy, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc na larpie, zarówno historie postaci, jak i stroje, będą podlegały ostrej selekcji.

O czym będzie gra?
Główną osią fabuły będzie niespodziewany zgon boga śmierci, zagrażająca egzystencji jego nieumarłych podopiecznych, którzy dotychczas niepodzielnie władali niemal całym światem. Aby zaradzić problemowi, zbierają się oni (wraz ze swoimi orszakami) na stypie swojego patrona, pragnąc wykorzystać ostatnie strzepki jego mocy, aby uchronić się przed zagładą.

Jaki będzie świat?
Akcja Nekrolarpa toczyć się będzie w napisanym specjalnie na tę okazję ponurym, gotyckim świecie rządzonym przez nieumarłą arystokrację.

Jaka będzie mechanika?
Zasady gry będą skupiały się przede wszystkim na sposobach gromadzenia oraz tracenia mocy przez żywe trupy, a także związanych z tym rozbudowanych sztukach mistycznych. Akcja będzie obracała się głównie dookoła wątków mistycznych, politycznych i detektywistycznych, z minimalnym udziałem walki oraz eksploracji.

Jakie przewidujecie atrakcje?
Krypta – część budżetu larpa zostanie przeznaczona na przygotowanie krypty oraz sarkofagu boga śmierci, oraz odgrodzenie terenu gry od zewnętrznych zakłóceń.

Bufet – część zebranych środków zostanie przeznaczona na przygotowanie uczty godnej arystokracji żywych trupów.

Charakteryzator – jeżeli uczestnicy gry wykażą zainteresowanie, postaramy się zapewnić przed grą pomoc charakteryzatora przy nakładaniu makijażu, lateksowych protez i tym podobnych.

Fotograf – jeżeli uczestnicy gry wykażą zainteresowanie, postaramy się zaaranżować przed grą mini-sesję fotograficzną dla wszystkich zebranych.

Organizatorzy w strojach – wszyscy organizatorzy czuwający nad przebiegiem gry będą występować w kostiumach, żeby nie psuć wrażeń uczestnikom.

Offline Harnaś

• Użytkownicy
Odp: Nekrolarp - FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:25:08 pm »
Chloru wyczerpał temat... Dość jasno wytłumaczone co, jak i po co. Mi w sumie wszystko pasuje.

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2015, 04:55:22 pm »
hym opis wyglada jak wampir tylko z innymi umalymi. pytanie brzmi co ma ten larp czego nie mial by wampir ? no bo wampir ma lepiej opisany klimat do grania. i bedac gra salonowa bedzie to larp dla malej ilosci osob reszta moze sienudzic. ale nie zaprzeczam ze pomysl moze byc ciekawy. tylko jakies konkretniejsze info.
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2015, 07:43:27 pm »
To z założeniama być latp dla niewielkiej ilości ludzi. Bo i poziom strojów ma być rygorystycznie pilnowany jak napisano. Mi tam się podoba wizja zagrania liczem i posiadanie kumpla mumie

Offline kenny

• a co to ? :D
  • Użytkownicy
  • jacy oni powazni i jacy mezni xD
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2015, 09:57:48 pm »
tak . dobra ale gdzie jest tutaj roznica pomiedzy wampirem. oprucz rodzaju umarlych.
The question is: what is "Mahna, mahna"..? The question is: who cares?

Offline Ayris

• Ayris
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2015, 02:30:02 pm »
Łooo matkoo :D Już wiem w strój na jaki larp pójdzie najwiecej kasy <3

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:04:51 pm »
bedzie to larp dla malej ilosci osob reszta moze sienudzic.
dlatego przyjmowanie postaci będzie do kwietnia, aby ORG dali rade przygotować każdą postać w sensie: każda postać będzie mieć opisane relacje z innymi, określoną pozycję w świecie i przewagi i przywary postaci- przy takim przygotowaniu jakie planujemy nuda może wynikać chyba z tego tylko, że ktoś tego co mu wyślemy nie przeczyta lub nieogarnie...

Offline Wojcieszek

• Babcia Rzepicha
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:07:40 pm »
Jeśli mam już wstępny pomysł, to komu mogę go wysłać? Tak żeby wiedzieć czy lepiej myśleć nad czymś innym, czy może jest całkiem ok i pracować nad tym dalej?

Offline Hisja

• Moderator Globalny
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:20:42 pm »
Chloru- ale prosił by jeszcze się wstrzymać do czasu, aż nie ogarniemy jeszcze paru spraw. 

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:35:59 pm »
Jeszce larp nie został oficjalnie przyjęty. Po drugie na stronie internetowej pojawi się formularz zgłoszeniowy (link pod postami Chlora). Po trzecie mozesz wrzucic zdjecie/grafike w temat z inspiracjami. Na czym bedziesz sie wzorował tworząc strój.

Offline Wojcieszek

• Babcia Rzepicha
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2015, 05:25:50 pm »
No jasne, zdaję sobie sprawę, że to dopiero potencjalny larp, który MOŻE się pojawić na przyszłym Orkonie. Głównie chodzi mi o to, żeby wiedzieć czy jest sens dalej jarać się własnym pomysłem, czy warto byłoby mnie jednak sprowadzić na ziemię, bo to nie pasuje do klimatu/zbyt przekombinowane/coś innego.
Co do zdjęcia/grafiki - z chęcią, ale w sumie to na razie siedzi ten pomysł tylko w mojej głowie, nie inspirowałem się żadną grafiką, tak mi wpadło i się spodobało. Rysować nie potrafię, ale jeśli coś napotkam w sieci, co mniej więcej będzie wyglądać jak to, co siedzi w mojej głowie, to na pewno się podzielę.

Póki co pozostaje mi czekać, a pomysł na larpa świetny (szczególnie po zabawie w nieumarłych na Gothicu). Oby tylko starczyło miejsc dla wszystkich chętnych.

Offline Harnaś

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2015, 06:51:25 pm »
Larp ma szanse na to ze się odbędzie. Co do ilości miejsc to mam nadzieje  iż nie będzie  miejsca dla wszystkich chętnych i tylko dlatego się tym jaram. Mam za to głęboką  nadzieje ze  ocena strojów będzie surowa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 06:55:22 pm wysłana przez Harnaś »