Autor Wątek: Paski & Problemy  (Przeczytany 5292 razy)

Offline Majza

• Użytkownicy
  • Ten który chamem się zwie
    • http://www.lineage2.bo.pl
Paski & Problemy
« dnia: Październik 18, 2005, 04:03:23 pm »
Odrazu przechodz do rzeczy:
Paski, czsto jak je stracimy, trzeba zmi i woy do kieszeni (zdaza sie, zwaszcza w walce e pasek lduje na ziemi). Czsto gsto, potem idziemy do uzdrowiciela, lub w jaki inny sposób regenerujemy utracone sily. I tu mój pomys, który sam stosowaem na GG: paski zamist mi i wyrzuca, odkleja, i przykleja pod ubraniem. Efekt Brak rzucania pasków na ziemie ("a nó mi si przyda"), oraz DO nie musz si martwi "skd ja wezme dla Ciebie pasek" (a takie styuacje te si zdaay). Odrazu co do sów sprzeciwu do oszukiwania: wcale to nie daje wiekrzego pola do popisu, gdy jak kto nie chce to i tak nie bdzie, a jak kto chce, to go i tak nic nie powstrzyma.
Pozdrawiam

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
Paski & Problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2005, 04:46:44 pm »
jak w magiczny  sposób zostawisz przyklejalno na takim samym poziomie przy wielokrotnoci jak przy pierwszokrotnym to chyba innych problemów technicznych nie widz (có moe prócz walki wrcz...najpierw zrywam ci pasek a potem prosze aeby z lekka uchyli paszcz abym zaszczepi tam pasek ycia cakiem romantyczna wizja nie powiem .....)
gdzie?

Offline Edain

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2005, 04:51:55 pm »
Blepfuj ma racje. Jak kto, kto ma walk wrcz zdejmie ci pasek  Bo chyba nie powiesz mu zeby poczeka a si rozbierzesz. Drug kwesti jest to, e prawdopodobnie przyczepi si duszki o to gdzie masz paski. Problemem numer trzy jest okrelenie rasy(najmniejszym co prawda, ale jest).
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Paski & Problemy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2005, 05:53:26 pm »
Edain, chyba nie zaapae pomysu kolegi. Pod ubraniem miayby si znajdowa paski ju "zerwane" czy w inny sposób stracone, wic po co kto miaby znów je zrywa Te "nie zerwane" byyby tam gdzie zwykle, czyli na wierzchu. Ja widz jedno za i jedno przeciw. Za - ekologiczne to rozwizanie, mniej syfu zostanie po GG do zbierania. Przeciw - paski raz odklejone nie zawsze/nie do wszystkiego chc sie klei (np. do licowej skóry klej si dobrze, do materiaów mikkich - sabo).

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
Paski & Problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2005, 07:53:57 pm »
Tez taki problem widze. Ale nic poza tym. Chociaz, widze inne rozwiazanie... gdyby to tak:

zamiast zrywac tej nie klejacej sie czesci paska przy przyklejaniu, to ja podwijamy do polowy. Podczas WW tez sie zrywa i tak dalej. Kiedy traci sie pasek, zdejmuje sie go, i znow zaklada te nieklejaca sie czesc i do kieszeni. Moze sie pogniecie, ale przynajmniej nadal sie bedzie kleilo i nie traci sie "klejalnosci" :p

Moze cos takiego zadziala

Offline Majza

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2005, 08:04:27 pm »
Powiem szczerze e ja jeden pasek 3 razy odklejaem i przyklejaem (coprawda na sztuczny, gadki materia) i jeszcze gdzie pewnie go mam w szafie. Jeli tylko nie pada lub pasek nie donosi wiekrzych "ran" to jeeli go tylko "przeklejamy", a nie odklejamy, do kieseni, i znow na siebie, to potrafi si trzyma do dugo.
Co do wypowiedzi Blepfuja: rozszyfrowae mnie, nie ma to jak mae macanko :D. A tak na powanie, jak od wszystkiego s wyjtki, troche wyobranie (ale nie zabardzo :) )
Co do re: Edaina:
Drug kwesti jest to, e prawdopodobnie przyczepi si duszki o to gdzie masz paski. Problemem numer trzy jest okrelenie rasy(najmniejszym co prawda, ale jest)

Paski "pod" sie nosi tylko te "których sie nie ma", innymi slowy: "stracone paski". Rase bedzie mozna poznac po paskach, no chyba e kto jest "nieumarym" :D (bo jak sie nie zyje, to wszystkie paski pod spodem :D)
A tu sówko do KozioUa:
Jeeli sie nie przykleji, to trudno, trzeba wziasc od DO (który i tak powinien by obecny przy "regenracji", wiec nie bylo by problemu), ale mysle ze i tak oszczednosc w paskach i robocie (i paskow i po paskach) bedzie dosc duza

Offline Edain

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2005, 08:40:56 pm »
No Saladinie teraz ju wiem :) Wreszcie zrozumiaem i prosz o wybaczenie :)
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline eternus

• Użytkownicy
    • http://www.rockmagazyn.com
Paski & Problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2005, 03:16:58 pm »
Mi sie pomysl podoba. Chyba najlepszy z grona realizowalnych, jakie pojawily sie w roznych dyskusjach.
say: "don't you know",
you say: "you don't know",
I say: "take me out!"

Offline Ira

• Użytkownicy
  • Come with me if you want to live.
    • moja mała galeryjka :)
Paski & Problemy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2005, 11:55:56 am »
POmys rzeczywiie dobry, i co najwaniejsze, skuteczny.

Ja osobiscie stosowalam taki sposób(troche opdobny do khordisowego):
odrywamy to biale nieklejce, dajmy na to, do polowy, a reszta zostaje. Jak tracimy pasek, chowamy go grzecznie do kieszeni, a nie rzucamy na ziemie. A gdy trafimu pod skrzyda medyka, odkeljamy t pozostala czesc bialego nieklejacego, i swiezym klejem przyklejamy do ubrania.

Jest to metoda przetestowana na skórze i naturalnych materialach(aksamit=duzo wloskow) i sprawdza sie.
Who stopped payment on my reality check?

Offline Majza

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2005, 04:54:12 pm »
Ciesze sie ze pomysl sie podoba, teraz zobacze czy wypali. Swoj drog nic mnie tak nie denerwowao, jak smieci na orkonie, lecz nie nasze paski, tylko jak przyjezdzali turysci, a potem np. znajdowaem puste pudeko po pizzie (chyba dobrze napisalem) na murach...
Tak czy siak, mam nadzieje e Orgowie przyjm ten pomys, i docz do briefingu przed larpowego.
Pozdrawiam

Offline Vila

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2005, 09:57:41 am »
Oto wersja tego samego pomysu w opcji dla magów, stosowana przeze mnie z powodzeniem przez dwa Orkony. Cel jest taki sam – recykling pasków, a co za tym idzie mniej mieci w lesie, na trakcie itd. Paski, które zdejmujemy przyklejamy do wewntrznej strony okadki ksigi magicznej (najlepiej tylnej okadki), gdy jest ona ze skóry, paski dugo zachowuj waciwoci klejce. Poza tym unikniemy w ten sposób sytuacji, gdy pasek odczepi si z pod ubrania i pomimo naszych stara zamieci okolic. W ten sposób zgromadziam kolekcj pasków z dwóch GG.

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Paski & Problemy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2005, 11:04:45 am »
KozioU mówi: TAK dla Ekomagów! Brawa za obywatelsk postaw.

Offline Vila

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2005, 12:05:08 pm »
Szczególnie mag czystego (!) lasu mieci nie powinien, ale dotyczy to tak samo wszystkich magów oraz innych profesji. W przyszym roku czeka mnie zmiana postaci, ale o ekologi bd dba nadal i zapewne skorzystam z pomysu Saladina, no chyba, e przyjdzie mi do gowy co jeszcze innego.

Offline Ira

• Użytkownicy
  • Come with me if you want to live.
    • moja mała galeryjka :)
Paski & Problemy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2005, 04:04:50 pm »
Cytat: "Vila"
Szczególnie mag czystego (!) lasu mieci nie powinien, ale dotyczy to tak samo wszystkich magów oraz innych profesji

Tak na prawd, to to dotyczy wszystkich graczy, nie tylko magów, i nie tylko na GG. Ci, którzy zostali po Orkonie(tegorocznym w kadym razie), wiedz, o co mi chodzi; i nie mówie tu tylko o mieciach na terenie obozowiska, których byo wrcz nieprzyzwoicie duo(tak trudno jest wyrzucac smiecie w ciagu imprezy do torebki obok namiotu, a potem pod koniec do duego kosza wygla na to,e tak), ale i o masacyh mieci, w tym pasków, leacych na terenie gry.

I o ile znalezienie pierwszego, drugiego czy trzeciego paska moe by cakiem ciekawe("o, patrzcie przyjaciele, tu rozegraa sie straszliwa bitwa, ziemia jest a miekka od rozlanej krwi") o tyle zbieranie 3 garci jest ju wybitnie nie zabawne. Wie o tym chyba kady, kto robi po-orkonowy obchód na pozeganie Mirowa...

Mam nadzieje,ze w tym roku(czyt. 2006) uda si to jako ukróci...
Who stopped payment on my reality check?

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Paski & Problemy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2005, 04:16:11 pm »
Proponuj, eby wprowadzi peen recycling pasków, tzn. DO daje graczowi nowy pasek wycznie po "zdaniu" starego, zuytego paska. Nawet jak kto "zgubi" swój utracony pasek, to aby móc si wyleczy (dosta nowy pasek), bdzie musia zebra z ziemi jakis inny "miepasek" i tym samym przyczyni si do ogólnego dobrostanu mirowskiej przyrody.

:D Ju widz te postacie w ciemnych paszczach, które na rynku Ostrogrodzkim cicho szepcz do przechodniów: "Paski zuyte, paski! Tanio, tanio!"  :D