Autor Wątek: Paski & Problemy  (Przeczytany 5291 razy)

Offline Valdur

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2005, 08:21:51 pm »
Pierwszego dnia po orkonie, kiedy spakowaem namiot i czekaem na rodziciela, który mia mnie zgarn, przeszedem si po lesie, tym w którym stay namioty. Doszedem do wniosku, e byo by tam nawet fajnie, tyle, e wszdzie leay hordy mieci. wiem, e nie jest to nic nadzwyczajnego w polskich lasach, ale troch to bulwa przykre.

W sumie wszystkie te paski przy tym, to mae piwo.

Jak mylicie, czy spoeczno lokalna nie patrzya by na orkon jeszcze milszym okiem, gdybymy raz zebrali si do kupy i posprztali tamten las. Wszystkim na pewno byo by przyjemniej. Nikt w kocu nie lubi y w chlewie. Mam racj

Zdaj sobie spraw, e z wasnej inicjatywy trudno ruszy tyek z namiotu, sajgonu itp itd. Ale gdyby tak wymieni kilka worków mieci na jeden malutki punkcik postaci albo dwa albo ta  To chyba nie bedzie zbyt due powicenie/wysiek/cotam ze strony Szanownych Orgów, nikt na tym nie straci, no, i bdzie lepszy klimat

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
Paski & Problemy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2005, 11:47:31 pm »
Heh, bya kiedy taka akcja (2001), jak z kontenerów mieci rozwiao po caym lesie :)

Tyle e te dodatkowe PDki przypaerzyy wtedy troch za badzo wszystkich - ale w sumie wtedy i tak byo High-fantasy...
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Ira

• Użytkownicy
  • Come with me if you want to live.
    • moja mała galeryjka :)
Paski & Problemy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2005, 08:26:46 pm »
Heh...bedzie to ogólne odpisanie na post Valdura, i nie chce mi sie quotowa, za duo miejsc by to zajo. ;]

Jaki czas temu, nie wiem czy nie przed Orkonem'05 powstaa chwalebna idea dawania PPków lub PTków dla osób, które swój wolny czas powieciy na zbieranie tego,czego innym nie chciao si donie do kosza. Bujao si to przez jaki czas, wikszo zakrzykna huralne hurra!, po czym na orkonie temat umar mierci naturaln. I wcale sie nie dziwie...
Czemu
Poniewa jest to fizycznie nie moliwe, as long as nie zostanie stworzone specjalne stanowisko "mie-orga", który zajmowaby sie podliczaniem,ile kto zebra dzi worków. Sznowna GTS nie ma czasu na takie rzeczy, jak zastanawianie sie, jak przeliczy iloc worków na PPki.

A co do mieci w mirowskim lesie, w tym roku(czyt 2006) zapraszam do zostania z nami troch duej, bedziesz móg na wasne oczy zobczy akcje "wszycy sprztamy po Orkonie". Odbywa sie ona co roku, ja braam udzia dopiero od 2 edycjach, ale co roku jest coraz ciekawiej.A to co znalelimy w zeszym(czyt 2005) roku naprawd warte jest wspomnienia-nie liczc standardowej iloci puszek, papierów, szka i torebek, do listy mozna dorzuci:
>materac dmuchany(nie wiem,czy dobry,jako nie miaam ochoty sprawdz)
>zestaw kubków
>spodnie i rcznik, wiszce na drzewie
>mapnik(taka rurka na róne papiery)

No ale odchodzimy od tematu. miecie s ogólnie, niezalenie od formy, problemem, jak zawsze.
Staraam sie przekonac ludzi, ze jak ida do sajgonu, to im rece nie odpadn,jak wezm miecia z ziemi, ale po paru komentarzach przestaam, nosze sama, inni sie dziwnie patrz, i dobrze, kij im w oko :evil: . a do czego ta przemowa nikogo tu nie przekonasz, taka jest niestety prawda. teraz bedzie huralne hurra!, jak wczeniej, a na orkonie miecie bd leay jak le. wiec jeli szlachetna misja ekologiczna nie zostanie sparta na ostatni plan przez strój/historie/miliard innych rzeczy zachcam do propagowania i drenia tematu juz w trakcie konwentu.
Lista osób wdziecznych bedzie duga, a i ja si do niej dopisze...

Tak, marudze....Tak, narzekam...ale za to mi przecie pac :wink:
Who stopped payment on my reality check?

Offline eternus

• Użytkownicy
    • http://www.rockmagazyn.com
Paski & Problemy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2005, 09:05:39 pm »
Zgodze sie ze stwierdzeniem, ze trudno jest, nawet jest to wrecz niemozliwe, aby przekonac kogos nawet bardzo plomienno mowa, zeby pozbieral jakies walajace sie smieci, czy nawet sam przestal smiecic.

Z jednej strony pozytywne motywowanie jest dobre. Ale z drugiej strony, jak tu nagradzac kogos za to, ze robi to, czego wymagaja elementarne zasady dobrego wychowania, a nawet wiecej - co jest jego obowiazkiem (ktory jednak trudno uskuteczniac zwazywszy na brak zagrozenia realna sankcja). To tak, jakby dawac komus PP-ki za to, ze nie klnie na larpie, albo, ze nie pierdzi w Sajgonie  8)

Trudno bedzie znalezc dobre rozwiazanie...
say: "don't you know",
you say: "you don't know",
I say: "take me out!"

Offline Edain

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 21, 2005, 12:09:45 am »
Ano prawda. Sam pomagaem sprztac Irze i to co znalelimy..hmmm, bez komentarza. Byo tego sporo. Nie mówi e sam nie mieciem. Nawet pasek zdarzao mi si straci. Warto zosta po orkonie i zobaczy na jakie artefakty orkonowiczów mona si natkn. A bd w Mirowie pod koniec sierpnia znajdywaem paski. Baa, nawet tydzie temu byy...Szkoda e miecimy...
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline Adrian

• Użytkownicy
  • Cogito, ergo doleo.
Paski & Problemy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 21, 2005, 09:33:41 am »
Cytat: "Ira"
(...)A to co znalelimy w zeszym(czyt 2005) roku naprawd warte jest wspomnienia-nie liczc standardowej iloci puszek, papierów, szka i torebek, do listy mozna dorzuci:

Hehe! Mnie duchy obdarzaj szczególnymi wzgldami, wic sprztajc po Orkonie '04 znalazem sze chodnych browarów porzuconych w skalnej szczelinie w gbi Groty Orków   8)
Welcome to the Internet, where men are men, women are men, and 13 year old girls are FBI agents.

Offline Ira

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2005, 03:29:14 pm »
Dammit, to juz wiem gdzie sprzta w tym(czyt. 2006) roku....
ech, a ja sie materacem chwaliam... :oops:

moe w tym(czyt 2006) roku zbiory bd ciekawsze... cho tak na prawd, chciaabym, eby ich w ogóle nie byo. :sad:

Offline Majza

• Użytkownicy
  • Ten który chamem się zwie
    • http://www.lineage2.bo.pl
Paski & Problemy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 21, 2005, 08:41:18 pm »
Hehe, to moe wymienia 10 worków na jednego browara :D
Pewnie oddzew byby wikrzy ni 1 worek = 1 pp  :twisted:

Offline Valdur

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2005, 11:03:16 pm »
Hymm, takie buty

nie wiedziaem o akcji wielkie sprztanie po orkonie, ale w takim wypadku oczywicie zostaj  :D

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Paski & Problemy
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2005, 01:59:50 pm »
Jeli chodzi o worki na mieci i zamienianie ich na punkty - w tym roku równie taka akcja bya, ale jako niewiele osób si do niej zabrao g:(
A sprztanie poorkonowe, to... ech, co ja bd duo mówi. Trbi si o tym na pocztku konwentu, w trakcie konwentu, w informatorze jest zapisane - nie, do niektórych nie trafia, niestety g:( A tym, którzy pomagaj orgom w sprztaniu po imprezie - cze i chwaa, gdyby nie oni, to bymy tam ze trzy dni duej siedzieli.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Kłys

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 23, 2005, 03:41:59 pm »
A moe by tak wreszcie wprowadzi (drastyczny bo drastyczny) pomys zorganizowanego sprztania gdzie w rodku konwentu (np. przed GG) poparty niewielkim motywowaniem pozytywnym i du doz motywowania negatywnego.
 każdą chwilą zwiększa mi się ochota żeby coraz większej ilości ludzi powiedzieć co o nich myślę....
i co oni myślą o mnie....

Offline Ira

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2005, 08:49:45 pm »
Mona,mona, jestem jak najbardziej za.

Tylko boj si, ze to tak przed sam gr gówn to to nie wypali. Pamietasz, co si wtedy dzieje - istny kociokwik, latanie z postaciami, strojami, prezentacjami, broniami....tfu, bromi... i tak dalej... Wiec tego dnia mao kogo da si zagoni.  A w kadym razie bedzie cieko, mog stawia zmasowany opór.

Ale jeli kto wymyli, jak to zorganizowa, zgaszam si do ekipy naganiaczy :d

Offline Edain

• Użytkownicy
Paski & Problemy
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 23, 2005, 09:44:44 pm »
Ira dodaj do tego jeszcze spotkania rasowe, budowanie enklawy, jedenie tysickrotne do myszkowa i dalej bo ludzie potrzebuj tego czy tego...no ale faktycznie, jak taki projekt przejdzie to zgaszam si, podobnie jak Ira. Tyle mojego. Pozdrawiam.
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...