Autor Wątek: Topory - otulenie  (Przeczytany 2469 razy)

Offline Luqash

• Użytkownicy
Topory - otulenie
« dnia: Lutego 01, 2005, 04:37:46 pm »
Mam takie mae pytanie do kogokolwiek, kto ma pojcie jak powinna wygldac bezpieczna bro orkonowa...
Mianowicie chodzi o Toporek, rozumiem e baza to PCV'ka...
Tutaj pierwsze pytanie, czy cae ,,ostrze" tego topora powinno by wykonane wycznie z otuliny czy mona uy PCV'ki jako ,,szkieletu".
I drugie pytanie, czy stylisko od topora równie powinno by otulone a jak tak to do jakiej wysokoci.
Z góry dzieki za odpowied i pozdrawiam... :]

Verence

• Gość
Topory - otulenie
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2005, 04:41:46 pm »
Szkielet z PCV Myl, e dopuszcalny, jeli dobrze opatulony, ale o to pytaj orgów, natomiast z tego co ja wiem, to cae stylisko powinno take by owinite.

veter

• Gość
Re: Topory - otulenie
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2005, 05:43:02 pm »
Cytat: "Luqash"
Tutaj pierwsze pytanie, czy cae ,,ostrze" tego topora powinno by wykonane wycznie z otuliny czy mona uy PCV'ki jako ,,szkieletu".

Obie wersje funkcjonoway na zeszym Orkonie. Jedna osoba (która si niewtpliwie jeszcze na ten temat wypowie) miaa dwa topory ze szkieletem z pcv. Musiaa cae ostrze oklei grub warstw otuliny, co spowodowao wzrost masy. Mao kto potrafi takim toporem dugo macha.

Z kolei sama otulina/gbka giea si przy kadym uderzeniu i nie wygldaa zbyt realistycznie (o ile taka bro moe wyglda realistycznie).
Cytat: "Luqash"
I drugie pytanie, czy stylisko od topora równie powinno by otulone a jak tak to do jakiej wysokoci.

Cae stylisko musi by pokryte oklein. Nie byoby milo dosta sam rurk pcv...

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Topory - otulenie
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2005, 06:10:49 pm »
www.cfk.prv.pl - Orkon 2002, zdjcia Yanusha, zdjcie o02n14.jpg.
Wiem, e te topory byy bezpieczne, ale jak si je robio, moe powie Suek, jak dzisiaj wejdzie na forum.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Sułek

• Użytkownicy
Topory...
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2005, 07:45:58 pm »
Cze. Tu zapowiedziany Suek.
Przede wszystkim uprzedzam e moje topory to straszne "dziadki" (wz.2000), a technika, podobno, idzie do przodu. Ale do rzeczy...

Stela: rurka PCV 3/4' (dwa odcinki 80cm. i 50cm.) + jeden teownik 3/4' + jedno kolanko 45 stopni 3/4'. Rurk 80cm. "przewlekamy" przez teownik (powinien on si znale mniej wicej w poowie rurki). Do trzeciego otworu w teowniku mocujemy drug rurk i wyginamy tak aby cao stelaa przypominaa odwrócone "h" z lekko podwinit nók. Dla lepszego uchwytu mocujemy kolanko jako gowic pod rkojeci. To wszystko jeli chodzi o stela, naley jadnakowo pamita o jak najlepszym poczeniu ze sob wszystkich czci.
elece: szczerze mówic - bana. Wsadzamy "bojowy" koniec topora do kartonu i zalewamy piank poliuretanow. Trzeba da jej wyschn (a przy tej kubaturze moe to potrwa nawet par dni) po czym wyci ksztat ostrza. Sama pianka poliuretanowa jest niestety dosy twarda i krucha tak wic cae ostrze powinnimy oboy gbk (po pierwsze ciosy s mniej bolesne a po drugie pianka si nie kruszy). Szczególnie, oczywicie naley zwróci owag ma ostrze.
Wykoczenie: zabezpieczamy gowic, profilujemy jeszcze raz oklejone gbk ostrze, oklejamy tam, rkoje moemy jeszcze owin skór bd rzemieniem.

No... i to chyba wszystko.

Offline Luqash

• Użytkownicy
...
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2005, 01:19:50 am »
Eeee... e tak powiem... skomplikowan troche metode podae i za bardzo jako sobie tego nie wyobraam... Nie mniej jednak, dziki  :D  :D  :D

Jerion

• Gość
Topory - otulenie
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2005, 10:36:47 pm »
Jako e kuzynek juz zapowiedzia z sie wypowiem to sie wypowiadam:
Po pierwsze moje 2 toporki to najwiekszy nie wypa jaki mi sie na orkonie przytrafi moze i byy nie zniszczalne, ale tyle tam rurki poszo+mase otuliny by ludzi nie pozabija ze w rezultacie po chwili machania apy paday za wzgledu na mas (co zreszta stwierdzili wszyscy którzy sobie chwilke pomachali). Po drugie ostatni raz zrobiem bro krótka, 90% jak nie wicej osób posiadajacych jak tam bro posiadaa dug pa i dojcie do delkiwenta graniczyo z cudem (z powodu masy nie mozna byo zrobic kombinacyjnego szybkiego bloku by doskoczyc do gosci i czesto dostawaem ...to sie zmieni w 05 ). Ale jest taki fajny materia jak sztywna pianka (uywa sie jej po blachodachówke) ale nigdzie nie mogem znale patów o konkretnej powiechni dlatego pierwotny pomys na taka technik przepda (co nie znaczy ze nie powróci jak go znajde)