Autor Wątek: kompetencje ochrony?  (Przeczytany 16550 razy)

Offline Mały

• Użytkownicy
Odp: kompetencje ochrony?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2008, 05:57:55 pm »
Ponieważ tu mi nie wolno to w OT odniosłem się do postu sekty - proszę o równie poważną odpowiedź na postawione pytanie
...We just dinged them!...

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2008, 08:26:18 pm »
w najbliższym czasie pojawi się ogłoszenie o naborze do ochrony... ilość miejsc ograniczona..wiec uwaga..
ps, w zeszłym roku ubiegało sie 3osoby na jedno miejsce w ochronie ;) więc bądźcie czujni..
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2008, 08:29:35 pm »
A jak ma sie wiedze o rurach wydechowych, dodatkowy posilek dziennie. Mamy chwilowe zapotrzebowanie.

[color=red]mod Sektaoj zawsze chciałem to zrobić >:D prosze bez żartów,, następne posty będą wycinane bez ostrzeżeniamod off sekta[/font][/font][/font][/glow][/color]
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2008, 08:42:33 pm wysłana przez sekta »

Offline Sekta

• Użytkownicy
    • ja
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2008, 08:43:26 pm »
oczywiście można to umieścić w swoim CV, które mi każdy musi przesłać ;)

hehe błądzik mały, aleś ty uważny a na pytanie odpowiem w innym topiku zgadnij w jakim ;) mod off Sekta
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2008, 09:00:35 pm wysłana przez sekta »

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2008, 08:47:46 pm »
przepraszam za OT, ale powiedz mi Sekto czym u licha jest SV?
(tak, tak możesz wstawiać sobie te wszystkie świecące na czerwono cuda)

Mod Sekta ;) poprawiam błąd ortograficzny twój jakby co...mod off Sekta
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2008, 08:54:09 pm wysłana przez sekta »
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2008, 09:00:17 pm »
severum vitae na przykład (nie wiem co prawda czy dobrze odmieniam) :)

[move]mod Sekta: no nie  i ty Kłysie OT robisz? zgroza..to poważny topik  ;D pierwsze ostrzeżenie mod off Sekta[/move]
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2008, 09:03:43 pm wysłana przez sekta »
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2008, 04:26:58 pm »
Tak sobie myslalem, i chcialbym uslyszec co mysla o tym Ci co maja cos do powiedzenia.

Ochrona ma podstawowy problem.

"Masz plakietke?"
"Nie"
"To zalatw"
"Dobra"
"Prosimy... itd itd"

I na tym sie konczy... A tak wpadl mi pomysl gdyby w ochronie niektorzy mieli uprawnienia do sprzedawania akredytacji?

"Masz Plakietke?"
"Nie"
"To dawaj idziemy do Ciebie po kase, i zarasz bedziesz mial"

I koniec z klopotem... Mniej pracy dla Akredytatorow, no i jakies prawdziwe uprawnienia dla ochrony. Nie kazdy by mogl to miec, oczywiscie, ale gdyby chociaz codziennie ktos na warcie popoludniowej i porannej mial takie uprawnienia, to moze usprawnic nasza prace... (Poczulem sie).

Co o tym mysla Ci co glos zabrac moga?

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 12, 2008, 05:09:19 pm »
Jako że sekta mnie ostrzegł - już nie robię OT (aczkolwiek nie banuj mnie bo jak wypadnę z forum to mogę przez przypadek się zabłąkać do twojego namiotu) >:D

W temacie dobrego pomysłu - uwielbiam usprawniaczy, też byłem, przeszło mi (mam nazdzieję)
A jak gość ci powie sp***laj to rozumiem że zrobisz awanturę bo plakietkę ktoś ma w namiocie? Szczególnie jak to będą we dwóch napróci szaman z niedźwiedziem niosący ulę.

I drugie pytanie - czy problem braku plakietki to kwestia osób niepowołanych wchodzących na teren czy tez przypadkiem kwestia tego żeby się ochrona mogła dowartościować. Jest to ważny przepis ale wiadomo że bardziej będzie egzekwowany w stosunku do osób które znasz niż do takich których nie znasz, ponieważ noszenie plakietek ma na celu przedewszystkim identyfikację osób uczestniczących w konwencie.

Trochę to obrazoburcze co pisze ale prawdziwe, a wniosek jest taki, żeby się bez potrzeby nie napinać.

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2008, 05:13:38 pm »
Szczególnie jak to będą we dwóch napróci szaman z niedźwiedziem niosący ulę.

Schamann i Kłys niosący Ulę? Może sobie jeszcze Terence'a weźcie do pomocy  O0
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 12, 2008, 05:17:17 pm »
pomysł ma zady i walety
generalnie jest dobry zwiekszając dostępnosć akredytacji ale - daje kolejne obowiązki ochronie i wiąże się z kasą i odpowiedzialnością za nią
nie wiem czy gra jest warta świeczki

ale może - może na zasadzie spisywania personaliów danej osoby nieplakietkowanej i dostarczanie po warcie listy orgom / akredytacji by już pomogło -potem wiadomo czy ktoś się na drugi dzień zgłosił i mozna go znaleźć ?

sam nie wiem
...We just dinged them!...

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2008, 05:20:16 pm »
Wiesz - tu nie chodzi o stan zagrożenia dla ochrony (chociaż stwierdziłem właśnie że GTS ma pewną siłę przebicia...) ale o fakt bycia na 200% osobą biorącą udział w tej całej zabawie.
Zamień powiedzmy nas na dwie inne osoby z organizacji a ulę na sektę w stanie "marchewka".

Pomysł Małego jest o tyle lepszy że ma rozwiązać problem faktyczny (znaczy akredytacji) a nie problem plakietki.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2008, 05:48:09 pm »
wiesz klysie, to, ze chce pomoc nie jest w pelni zle i obwiniane brakiem doswiadczenia... Uwazam, ze pomysl Malego jest dobry, ale w takim razie czemu nie dac uprawnien akredytacji? Problem faktyczny miesza sie tutaj z problemem abstrakcyjnym nie noszenia plakietki... Na razie, widze jeden dobry argument przeciw. To, ze naklada sie odpowiedzialnosc finansowa, co jest delikatna sprawa... Ale tak jak mowie, niewielu by mialo ten przywilej... Chcialbym uslyszec zdanie Sekty i tegorocznych MC. A debata powinna byc pozniej. Bo moze sie okazac, ze jest to w ich oczach chore, i koniec rozmowy...

mod Sekta on //wydzieliłem osobny wątek o plakietkach i innych cudach do noszenia:) mod Sekta off
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 02:40:32 pm wysłana przez sekta »

Offline Alan

• Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 24, 2008, 05:22:19 pm »
Małe spostrzeżenie, które być może być pomocne w przypadku 'ochrony'. Przez kilka edycji Alchemikonu (tak, to jest spam!) osoby akredytujące i pilnujące ordnungu na terenie konwentu nazywaliśmy 'ochroną'. Taka nazwa wpływała głównie na nich samych i zaczynali się zachowywać jak ochrona, ale taka, jak sobie wyobrażają na dyskotekach raczej (jestem ochroniarzem - jestem zajebiście ważny).
Od czasu pewnego nie nazywamy tych wspaniałych ludzi (tak, są wspaniali i mogą być z tego dumni) ochroną, ale 'technicznymi'. Wiem, zaraz tutaj się pojawi spec od semantyki i przybije mnie pewnie do nomenklaturowego krzyża, ale zadziałało to wspaniale. Odprawy dla 'technicznych' głównie składały się z instruktażu jak być uprzejmym i pomocnym a gdy trzeba stanowczym. Podkreśliliśmy, że jest to służba, i to nie w stosunku do organizatorów, ale do uczestników, bo wszystko przy okazji konwentu robione jest dla uczestników. Dlatego też sprawdzanie id było bardzo dyskretne i uprzejme. Za tekst typu: "gdzie masz identyfikator?" 'techniczny' dostawał opieprz, natomiast sami uczestnicy docenili to na tyle, że sami pokazywali id po pewnym czasie, nawet nie proszeni.
Trzeba też stosować zasadę zdrowego rozsądku, polegającą na zaufaniu swojej pamięci. Jeśli zobaczyłem, że dany uczestnik w dniu pierwszym, drugim itd. miał identyfikator (i zapamiętałem to). Nie muszę go sprawdzać po raz pięćdziesiąty. Sprawdzam, gdy zachodzą podejrzenia.
Próby oszustwa (czyli uczestniczenie w całym konwencie przy wykupieniu akredytacji na dwa dni), jeśli zostaną wykryte, powinny być bezwzględnie, acz dyskretnie karane banem z konwentu (łącznie z edycją kolejną), co należy wszystkim uczestnikom jasno powiedzieć na samym początku.

Zapewne nie powiedziałem nic nowego, ale czasami o pewnych sprawach w natłoku zajęć i mnogości tematów po prostu się zapomina. Dzielę się tylko tym, co udało się kiedyś udoskonalić, gdy pojawiał się problem (to trochę nie po Polsku, ale raczej wiadomo o co chodzi).

Offline Sekta

• Użytkownicy
    • ja
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 25, 2008, 10:54:41 am »
hmm.. hmm.. z tego co wiem na razie nie ma problemu z "bucowaniem" ochrony na Orkonie... do tej pory w dziejach Orkonu akredytacja była oddzielona od ochrony...dwa lata temu podjąłem próbę zmiany nazewnictwa ochrony na "Straż orkonowa" (na koszulkach odblaskowych nawet jest to napisane), ale jest dość trudna zmiana świadomości ludzkiej...
co do sprawdzania plakietek- w regulaminie Orkonu jest napisane by nosić je w widocznym miejscu na terenie konwentu..
oczywiscie zasada "zdrowego rozsądku" jest konieczna... lecz ludzie muszą mieć świadomość, ze ochroniarzy jest 25ciu i to ze jeden kiedyś mi sprawdził plakietke nie zwalnia mnie z noszenia jej,,, gdyż wieczorem będzie już inny na warcie....
najwiekszy problem wynika moim zdaniem z zjawiska "gubienia" plakietek i migania sie od akredytacji, a dokładniej z lenistwa ludzi (bo niewierze w to ze ktoś chce oszukać orgów- może jednostki to są). dlatego jest m.in. ochrona by takie jednostki wykryć, a reszte troszke zdyscyplinować :)

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2008, 12:00:54 pm »
- A nas się cały czas jeden człek dopytywał o plakietki :P, ale to było jajo z jego strony ;D więc luźno.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2008, 12:02:39 pm wysłana przez Thorgrim »
71:5