Autor Wątek: pomysły, uwagi, ulepszenia w pracy ochrony?  (Przeczytany 23111 razy)

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
pomysły, uwagi, ulepszenia w pracy ochrony?
« dnia: Maj 30, 2006, 01:17:59 pm »
witam,  zapraszam wszystkich orkonowiczów do przedstawiania swoich pomysłów usprawnienia, polepszenia jakosci usług oferowanych przez ochrone orkonową:)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
pomysły, uwagi, ulepszenia w pracy ochrony
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2006, 01:54:18 pm »
jak postulowalem wczensiej w privach tak gwoli przypomnienia

- kazdy przyszly ochroniarz powinien zaopatrzyc sie obowiazkowo w "cos" cieplego bo naprawde noce sa chlodne, i bez tego nie ma co wbijac na nocna warte

-od strony orgow: zeby znalazly sie 2/3latarki zawsze dostepne w "orgowce" pus zapas bateri=> do tej pory ludzie przywozili swoje i porzyczali sobie na wzajem ale nei zawsze to wychodzlo i szybko baterie padaly a nie kazdy mial swoj zapas,ew zmusic ochroniarzy ze bez tego wypad z ochrony i juz

-jeszcze jedna duperela ktora napewno ulatwi zycie ludziom na nocnej warcie,zeby z funduszy orkonowych kupic z 2paczki kawy i herbaty dla ochrony, to sa magiczne napoje ktore schodza w ilosciach sporych w trakcie nocnych wart zwlaszcza, badz tez jesli to nie przejdzie to niech przyszli ochroniarze przywioza sobie spory zapas bo to szybko moze zniknac (co nie Templar? :twisted:  :twisted: ) ew tym ktorzy rozbija sie w okolicy "zgrupowan" ochrony bedzie to potrzebne na 100% (co nie Templar? :twisted:  :twisted: )

-kolejna propozcja z mojej strony,zeby pamietac o tym ze nie kazdy w ochronie sie zna i biega o co kaman, sa ludzie co pierwszy raz beda i zeby ich nie wystawiac z rownie "zielonymi" osobami,bo potem dochodzi do tego ze ochrona sie gubi i niewie co robic, jak to mialo miejsce rok temu

-zapytanie do orgow, w zeszlym roku padl pomysl zeby dla ochrony,badz tez w ilosci odrobine wiekszej wyprodukowac nei tylko koszulki ale bluzy z logiem orkonu(of kors juz nie za free tylko zaplata/doplata dla ochrony) poza ochrona pewnie tez sie znajda chetni a ulati to sporo zycie,pytanie teraz czy to jest mozliwe do zrobienia czy odpada w przedbiegach?

to by bylo tyle co mi przyszlo do glowy ostatnimi czasy, jezeli cos wiecej sobie przypomne badz bestyjny dostales na priva a tu nie wrzucilem to dopisz

tekere
iektórzyNIEpowinni miec dostępu do Internetu!!!

Offline Karina

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2006, 03:21:21 pm »
Jeszcze jedna rzecz
Kawa kawą, a herbata herbatą ale przydałaby się butla gazowa na stałe przy stanowisku ochronu. W zeszłym roku korzystaliśmy cały czas z Templarowej o ile się nie mylę, ale może lepiej by było umówić się że ochrona zrzuca się na gaz czy butlę gazową która będzie cały czas tam stała. W końcu nie wiadomo czy Templar rozbije się znów przy stanowisku ochrony i czy dalej będzie taki miły :P

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2006, 04:35:50 pm »
karinka to nie ma byc koncer zyczen ochrony:P a narazie tak to wyglada:D

rozbije sie:D on sie tam zawsze rozbija  :twisted:  :twisted:  :twisted:   nei ma co narzekac bo sam byl w ochronie a5l gazu to samemu by za chiny nie przerobil:P chyba ze do karabinow by uzywal:P

Wiec jakby cos to w imieniu Sekty prosze o odzew szersze kregi uzytkownikow/orkonowiczow, glosy ex-ochrony sa bardzo cenne i przydatne,
ale rowniez wsyzstkich pozostalych uczestnikow konwentu,co wg was ochrona powinna zmienic/dodac zeby nie dochodzilo do takich scysji jak pretensje o saperke Yetiego i uznawanie ze ochrona jest niepotrzebna, wkoncu jestesmy tam po to aby was wspomagac nie gnebic, wiec jak chcecie zebysmy cos zmienili to piszcie/bijcie/wolajcie/cokolwiek tylko nie stac bezczynnie

maly podrzucil jeszce jeden pomysl mi na gg ale nei zdazyl na forum

-mianowicie zafundowac ochronie na noc kamizelki "Łopatoligoczne" zeby byli lepiej widoczni i "odrozniali" sie od tla, wydaje mi sie ze to dobry pomysl bo nie kazdy kojarzy ochroniazy i jak widzi w nocy po pijaku kolesia co wola  o plakietki to moze wysmiac,wiadomo ile osob tak drazni okolice,ale juz goscia w oczojebnej zoltej bluzeczce ciezko pomylis badz zwalic na delirium

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2006, 04:44:47 pm »
nie pamiętam czy info o ochronie było w Informatorze

jesli tak to spoko

jesli nie to IMO powinno sie znalezc
(chociaz kilka słow - kto zasz, czemu sie czepia o plakietki, kiedy interweniuje i jakie ma mniejwiecej kompetencje)

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2006, 05:35:38 pm »
- Nie było nic w informatorze o ochronie
- moim zdaniem powinno się znaleĽć
- i tak nikt nie czyta informatora... :wink:

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2006, 05:58:49 pm »
co nei zmienia faktu ze wtedy jestesmy czysci i nie trza sie produkowac i wyjasniac przyczyn istnienia wszechswiatow:/ tylko mowisz 3 slowa:P ale nie te slawne tylko te mniej znane-przeczytaj sobie informator:P

Offline Gobur

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2006, 01:55:56 pm »
Jako że na codzień mam do czynienia z ochroną mogę przywieĽć kamizelki odblaskowe z napisem Ochrona (w stylu tych noszonych przez policje), tylko musze wiedzieć czy ochrona będzie je nosić i ile ich trzeba (na zmianę, niestety będą do zwrotu, bo chyba nie ma sensu ich kupować a wypożyczyć mogę za darmo)

Mikołaj
derint dum metuant

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2006, 02:17:08 pm »
z mojej wiedzy matematycznej wynika ze beda potrzebne na nocne patrole a wiec w ilosci 4szt, mozesz przywiezc z2/3szt wiecej, wiadomo ze lubi sie zawieruszyc wiec nie zaszkodzi miec zapas:D a zgubic si enie powinno

nie ma ze boli, jezeli ustalimy ze uzywamy to uzywamy i tyle, ja uwazam ze to dobry pomysl

Offline Shiva

• Samozwańczy Org-zadymiarz
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2006, 12:39:18 am »
Moim zdaniem ochrona powinna miec cos w stylu wiaty. Moze byc cos jak bylo w ostrogrodzie na O'04 (taki jakby daszek trzymajacy sie na rurkach, uzywany zazwyczaj  straganach) Czasem ten deszz kapiacy na nos doprowadzic moze do szewskiej pasji...
"Nie, nie jestem Ania."

Offline Magda

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2006, 10:02:18 am »
Ochrona powinna chodzić po obozie i patrzeć czy wszystko w porządku. Nie, jak w zeszłym roku robiła to część ochrony, siedzieć tuż przy namiotach i wydzierać się gdy inni próbują spać.
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2006, 12:04:58 pm »
i tu jawi się problem, żeby w tym pędzie do ułatwień nie pogrzebać podstawowej funkcji ochrony - którą nie jest tylko siedzenie nocą w obozowisku i nie spanie.

jestem ostatni który by nie chciał ułatwić pracy ochronie, ale nie popadnijcie w przesadę, bo ochrona popijająca herbatę w ciepłej osłoniętej z góry i jescze potem z boków (bo wiatr) altance będzie po prostu niepotrzebna, i lepiej niechby sobie w namiocie spała w tym czasie.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2006, 12:32:49 pm »
That's the point, Schamanie!

Offline Karina

• Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2006, 12:42:09 pm »
Dlatego ważne jest, żeby wszystkim na wstępie jasno i dokładnie dać do zrozumienia jak powinna wyglądać warta nocna (np. macie iść na obchód co 5-10 minut) bo niektózy chodzą co pół godziny, i jak powinna wyglądać warta dzienna

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2006, 12:52:45 pm »
fakt, ulatwianie zycia ochrony to nei jest zbyt dobry pomysl ale ostroznie,
ja tez uwazam pomysl wiaty za zbedny i troche "smieszny" bo ktos kto zglasza sie do ochrony musi sie z tym liczyc ze i w deszcz przypadnie mu biegac- w zeszlym roku  Jej Milosc gonila w co poniektory wiekszy deszcz do namiotu i robic tylko obchod co pare minut, bo glupio sie tak rozchorowac bo w warunkach orkonowych to juz przesada, ale w czyms przeciwdeszczowym w lesie spokojnie mozna przezyc spory deszcz wiec altanka to zbedna rzecz

co do herbaty/kawy- mysle ze skoro to ochrona robila i robi to znaczy ze jest potrzebna, sprobojcie sobie isc spac kolo godziny 22 zeby wstac o 2 i siedziec
do6 w 2ke, ciekawe czy herbata badz kawa sie by nie przydala?? nawet taki leniwiec jak ja dosyc czesto lazil do butli z gazem,

te rzeczy i tak i tak beda sie musialy znalezc, dlatego jesli to taki problem to trzeba to powiedziec teraz i sie poprostu ochrona zlozy samemu....

tekere