Autor Wątek: pomysły, uwagi, ulepszenia w pracy ochrony?  (Przeczytany 22687 razy)

Offline anathema

• Użytkownicy
pomysły, uwagi, ulepszenia w pracy ochrony
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 13, 2006, 07:40:02 pm »
fakt faktem- osoba która robi pod rząd wiećej niz 2 warty jest zombiakiem i nie nalezy jaj ne to pozwalać :>.. ( besztam tylko finhuderhela, btw :)
ale losowanie jest bez sensu, ludzie muszą mieć mozliwośc uczestniczenia we wszytkich punktach programu w jakich się da
zresztą to ty raf ustanowiłes taką zasadę, genialną z resztą
reszta jest faszystowska nieco i wzbudza duży opór społeczny

a tak z ciekawości- co to znaczy częste warty nocne?
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 13, 2006, 08:13:42 pm »
juz sie pokajalem:D mam nadzieje ze ni eodmowisz rekompensaty w ambrozji:D

jak mowielm, pomysly sa dobre, ale w teori, raff czy tobie zrobi roznice jak cie wylosuja jesli nie planujesz grac na orkonie? pewnie nie,ale sporo osob jednak ma wytypowane larpy na ktore chce isc a na ktore nie, i jak im zagrozisz tym ze maja szanse(mala ale jednak) jeszcze tego larpa stracic bo ktos bedzie losowal dla nich warty i noz nie beda w stanie jej wymienic a padnie ich kolejka na danego larpa(znamy upierdliwosc szczescia)

a do tego jak dodasz jeszcze szanse przepadniecia 70zl bo "cos" moze pojsc nei tak, to sporo ludzi sie zastanowi czy wstepowac do ochrony, dla ciebie, mnie czy innych ludzi ktorzy zaliczyli ta "robote" taka grozba wydaje sie minimalna i warta ryzyka, dla misia ktory nie ma pojecia o zakresie obowiazkow i "upierdlowosci" takiego stanowiska jest to conajmniej "zastanawiajace" czy warto podejmowac takie ryzyko, a niestety zeszly rok pokazal ze nie ma szans skompletowac ze starszakow pelnej ochrony bo ci co to robia to lubia i "czuja" a cala reszta wie rowniez i nie chce sie w to pakowac.......

temu trza albo marchewki zeby naciagnac kogos ze starszych albo tak to poukladac zeby misie potrafily sobie poradzic z obowiazkami jak wspominal fax i nie musialy sie obawiac przepadniecia kaski ani innych klopotow

tekere
iektórzyNIEpowinni miec dostępu do Internetu!!!

Offline raffie

• Użytkownicy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:54:13 am »
Post.1.
ad 1.
Mnie i tak nie zribui roznicy...ale jesli ktos sie zglasza do strazy to powinien brac pod uwage mozliwosc ze bedzie musial z czegos zrezygnowac na konwencie. Wiem ze do tej pory tak nie bylo ale powinno byc. Moj i nie tylko moj blad bycia zbyt milym :>.. Jesli komus naprawde zalezy to sie zamieni, a jak bedziemy z kazdym sie pier...c indywidualnie i pytac "czy moze pasuja ci takie warty" to nic z tego nie bedzie, albo prawie nic. Znowu wychodzi kwestia "ulatwiania zycia" strazy a zglaszajac sie do tego zaszczytnego :P zajecia trzba pamietac ze latwo nie bedzie...a na pewno nie w tym roku...GTB knuje :>
ad 2.
Hmmm.. co by mialo pojsc nie tak??. Jesli bedziesz robil to co do ciebie nalezy i zostalo okreslone (zostanie okreslone) regulaminem ochrony dostajesz kase. Jesli Sekta cie szuka 5 min przed warrta albo wyciaga slaniajacego sie z knajpy to przegrywasz...proste i logiczne zasady. Mysle ze nikt nie bedzie zabieral kasy miskowi co napatoczyl sie na Bestie albo Faxa w nadwyraz podlym nastroju i nie dal rady wyzej wspomnianego spacyfikowac.. A co do szkolenia miskow to zapraszamy..mozemy symulowac dowolna sytuacje awaryjna :)

Post.2.
Anath..wiem ze to ja tak ludzi przyzwyczailem..ale teraz sie kajam...:) bo dawniej nie bylo problemu z "konkretnymi" ludzmi do strazy wiec mozna bylo zsotawic wiecej swobody...a teraz (pomysl o zeszlym roku - mnie nie bylo na calosci ale i tak mam swoje zdanie) ciezko dobrych ludzi znalezc. Dobrych 2 (z trzech) szefow zmian i wsparcie Arcy-Orga nie wystarczy..nawet jak dodac osoby ktore byly powaznie zaangarzowane (kilka) trzeba jeszcze wiecej ludzi z inicjatywa ktorzy nie beda "zapominali" ze sa w strazy jak akurat nie sa na warcie, ktorzy jak im larp nagly wyskoczy to nie zleja sprawy tylko zostana na warcie. A znalezc takich ludzi jest coraz trudniej, w sumie wiekszosc konkretnych ludzi stac teraz na zaplacenie tych 70 zlotych i wola miec sw. spokoj..wcale sie im nie dziwie
Raffie

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 14, 2006, 10:01:42 am »
Po pierwsze.
FIN no kurna chata, ile razy ma być napisane, że Misie nie są w tym roku brane do ochrony.

Po drugie.
Jestem w stanie odpowiadać na pytania związane z organizacją ochrony, samym działaniem ochrony zajmuje się Sekta.

Co do kasy, pobieranej. W tej chwili do ochrony o ile wiem zgłosiło się już parenaście osób. Zgłosili się oni znając warunki, jakie zostały przedstawione, prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie, aby teraz te zasady zmieniać.

Co do ustalania wart to kwestia Sekty.

Offline telefax

• Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:13:55 pm »
Co do kasy, pobieranej. W tej chwili do ochrony o ile wiem zgłosiło się już parenaście osób. Zgłosili się oni znając warunki, jakie zostały przedstawione, prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie, aby teraz te zasady zmieniać.
czy warunki, ktore podales w "Dział ochrona regulamin i ogłoszenia" tez byly im znane? Bo data posta jest jaknajbardziej dzisiejsza...

GTB trzufa
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:32:03 pm »
Wszyscy nie spełniający tych kryteriów, którzy się zgłosili zostali poniformowani.

Ale masz rację jako informacja w jednolitej formie nie zostało podane do wiadomości. Ale jest to oficjalne nałożenie restrykcji dla kandydatów, a nie zmienienie nagłe, głównych przywilejów ochrony - swoją drogą w większości przypadków będących jednym z głównych przyczyn zapisania się do w/w

Offline anathema

• Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:35:05 pm »
ale ludzie nie będą się zgłaszać jak za -uwaga- 70 zł- będą musieli rezygnowac z zrezcy dla których na ten konwent przyjechali..
paietam jak było w zeszłym roku kiedy ludzie dowiedzieli się ze maja odgrónie wyzmaczone dyżury- ich reakcja daleka była od pogodzenia się z losem
i znów będzie tak jak ostatnio- ktoś tam zrezygnuje i powstanie duża dziura którą trzeba będzie zapełniać kosztem innych osób zgłoszonych - chyba że na kazdy dużur wyznaczy się tzw "grupę rezerwową" która będzie miałą obowiązek wejść jeśli ktoś zrezygnuje lub sie nie pojawi w danej chwili
wtedy przynajmiej nikogo nie będzie się ściągać z larpa lub błagać żeby zehcciał wziąść za nic nie swój dyżur

2 kwestia- równie istotna
chciałabym,w iedzieć jak w tym roku macie zamiar ustalić procedury na wypadek ataków zbydlęcenia jakie miały miejsce w zeszłym roku
bo akcja ręcznego sterowania przez zazę w zeszłym nie wypalila tak bardzo ze az boli

co w tym roku będzie robione kiedy ktoś wpadnie w szał?
spanikowana ochrona będzie za nim łazic z komurkami w reku w nadzei że policja zdązy przyjechać zanim ktores nich zostanie pobite w rozpaczliwej próbie interwencii?
ile w tym roku będzie trzeba czekac na podjecie decyzji po tym jak ktoś zacznie siac zamęt i zniszczenie?

ale sie rozgadałam.. :/
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 14, 2006, 12:45:15 pm »
ale ludzie nie będą się zgłaszać jak za -uwaga- 70 zł- będą musieli rezygnowac z zrezcy dla których na ten konwent przyjechali..
paietam jak było w zeszłym roku kiedy ludzie dowiedzieli się ze maja odgrónie wyzmaczone dyżury- ich reakcja daleka była od pogodzenia się z losem
i znów będzie tak jak ostatnio- ktoś tam zrezygnuje i powstanie duża dziura którą trzeba będzie zapełniać kosztem innych osób zgłoszonych - chyba że na kazdy dużur wyznaczy się tzw "grupę rezerwową" która będzie miałą obowiązek wejść jeśli ktoś zrezygnuje lub sie nie pojawi w danej chwili
wtedy przynajmiej nikogo nie będzie się ściągać z larpa lub błagać żeby zehcciał wziąść za nic nie swój dyżur

Na tę kwestię musi wypowiedzieć się Sekta.

2 kwestia- równie istotna
chciałabym,w iedzieć jak w tym roku macie zamiar ustalić procedury na wypadek ataków zbydlęcenia jakie miały miejsce w zeszłym roku
bo akcja ręcznego sterowania przez zazę w zeszłym nie wypalila tak bardzo ze az boli

W zależności od zagrożenia i zaistniałej sytuacji, będą podejmowane odpowiednie decyzję. W razie zagrożenia z którym nie będziemy w sposób pokojowy w stanie rozwiązać konflikt. Będzie wzywana policja. W świetle prawa nie mamy możliwości nic więcej zrobić.

co w tym roku będzie robione kiedy ktoś wpadnie w szał?
spanikowana ochrona będzie za nim łazic z komurkami w reku w nadzei że policja zdązy przyjechać zanim ktores nich zostanie pobite w rozpaczliwej próbie interwencii?
ile w tym roku będzie trzeba czekac na podjecie decyzji po tym jak ktoś zacznie siac zamęt i zniszczenie?

Centrum decyzyjne to Kolejno Sekta - Ja (Bestia) - Z-Z. Naturalnie, będziemy starać się odseparować ogresora/ów, od konwentowiczów, w razie braku szans negocjacji będziemy wzywać policję. Nie zakładamy żadnych rozwiązań fizycznych. Tyle odemnie.

Offline telefax

• Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 14, 2006, 01:03:17 pm »
Droga Anathemo!

Czy slowa typu: atak zbydlecenia, wpadanie w szal i zostanie pobitym w rozpaczliwej probie interwencji, nie sa odrobine za ostre? Wiem ze byly momenty, ktore moglyby usprawiedliwic taka wypowiedz jednak sadze ze jak na kilunastoletnia historie konwentu bylo ich wyjatkowo malo (tak tak, efekt swierzosci dziala...) a wrzucanie takich postow sieje lekka panika, nie sadzisz?

Co do interwenji i innych takich uwazam ze
W zależności od zagrożenia i zaistniałej sytuacji, będą podejmowane odpowiednie decyzję.

jest najlepszym rozwiazaniem. na orkony przyjezdza calkiem sporo sensownych ludzi, ktorzy wiedza jak sobie poradzic w roznych trudnych sytuacjach i nawet jesli nie beda w ochronie a cos sie bedzie dzialo to mysle ze zareaguja w odpowiedni sposob. a prpos, uwazam ze kazdy kto  zauwazy osobnika ktory jest bez plakietki / identyfikatora / chipa / numeru seryjnego lub zachowuje sie podejrzanie (dziwnie niebyloby najlepszym slowem) moze zareagowac np proszac go o pokazanie plakietki lub zapytanie co i dlaczego robi, bez potrzeby wzywania ochrony ktora i tak zrobi dokladnie to samo (tyle ze pozniej).

GTB daje rade
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline anathema

• Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2006, 02:14:56 pm »
Dla mnie nie są. Może radykalne, ale szczere. Drogi Telefaxie.

Ale podoba mi sie odwrócone centrum decyzyjne. czy to znaczy że w razie czego sekta ma prawo gościa usunąć z konwentu?
tak byłoby dobrze. przynajmiej miałby jakąkowliek realizowalną groĽbę.
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 14, 2006, 02:17:38 pm »
Decyzja o usunięciu z konwentu jest jednym z najwyższych przewidywalnych wymiarów kary dla konwentowicza i takie decyzje, będą podejmowane przez głównego Orga

EDIT: Rozminołem się z prawdą Decyzja jest Podejmowana przez Głównego Organizatora, nie jak wcześniej napisałem przez "grono" reszta z nas może ew. doradzać (Dzięki Szaman za sprostowanie)

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 15, 2006, 12:25:20 am »
dobra jesli chodzi o zwroty kasy: zdecydowałem ze bedzie tak: po pierwsze Janas to skoNczony debil, po drugie- by niezniechecac dodatkowo ludzi , bedzie jak w poprzednich latach  z tym ze po złamaniu regulaminy Ochrony(Strazy orkonowej) delikwent bedzie wydalony z ochrony i automatycznie zmuszony natychmiastowo do uiszczenia opłaty za konwent, badz zostanie z niego wyrzucony w trybie natychmiastowym. to pewne, i bedzie w regulaminie.
po drugie by zminimalizowac nieporozumienia wewnatrz ochrony bedą codzienne spotkania na wzór spotkań DO i GTSu.
po trzecie raczej nie zamierzam wyrzucać wszystkich na lewo i prawo :) wiec bez paniki.
dzieki za rade z krótkofalówkami
po czwatre bedzie to powiedziane jasno w regulaminie i na rozpoczeciu konwentu - OCHRONA to nie sprzątaczki i nie bramkarze z dyskotek, i nie trenerzy typy janasa/debila, tylko STRAZNICY porządku, którzy mają go pilnować i tyle nie mniej i nie wiecej.
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline LITWIN

• Użytkownicy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 20, 2006, 03:20:14 am »
Czy impreza jest ubespieczona,czy organizatorzy i ochrona wykupiła ubespieczenie ?

Jak od strony prawnej jest traktowany orkon , czy jest to impreza masow, zlot czy coś w tym stylu?

:twisted:  :evil:  :twisted:  :evil:  :twisted:
AHAHA

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 20, 2006, 09:55:53 am »
Jak Z-Z, informowała już w wielu wątkach, nie Orkon nie ma statusy prawnego, jako konwent jest po prostu zlotem fanów, zrzucających się na wspólną zabawę.

Co do ochrony to ochrona i organizatorzy nie mają wykupywanych ubezpieczeń. Przede wszystkim, dlatego że zadaniem ochrony nie jest sama ochrona w sobie, a nadzorowanie bezpieczeństwa konwentowiczów.
Ja już pomijam brak środków finansowych na takie rzeczy. Ale jeżeli ktoś chce proszę bardzo niech wykupi sobie ubezpieczenie. Z tego, co się orientuje to jednak nie może być to ubezpieczenie kaskaderskie, ponieważ Orkon w swej istocie jest zlotem fanów, a nie rejestrowaną imprezą.

,(Jeżeli coś pomyliłem to mnie poprawić)

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 20, 2006, 11:44:50 am »
widzisz Litwinie, wiekszosc uczestników konwentu to uczniowie/ studenci i oni mają ubezpieczenie uczelniane/szkolne ,podobnie jest z tymi którzy mają wziete urlopy. wiec sie nie martw o nasze bezpieczenstwo pod tym wzgledem 8)
tak się kończą nocne igraszki.. .....