Autor Wątek: Targowisko  (Przeczytany 12090 razy)

Offline Kot w Butach

• Użytkownicy
Targowisko
« dnia: Czerwiec 20, 2006, 01:11:07 pm »
Witam, na najbliższym Orkonie zamierzam pozbyć się (odpłatnie) części swojego orkonowego wyposażenia - sztylpy, karwasze, peleryna, rękawice, pasy i paski, sakiewki, rzemienie, ćwieki i masę innego szpeju. przedział cenowy przedmiotów od 5 - 35 złotych.
Zainteresowanych zapraszam do siebie na Orkonie lub proszę o wcześniejszy kontakt i pytania na mail lukasz_szozda@o2.pl
(od biedy mogę przesłać fotki)

Zapraszam innych do wystawiania swych szpejów w tym wątku.
to dziś pamięta... :(

Offline Triball

• Ulicznica
  • Użytkownicy
    • http://youtube.com/watch?v=TAVVBjrTu0w
Targowisko
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2006, 02:28:09 pm »
Ja może nie sprzedać, ale kupić chciałbym. Poszukuje spodni w stylu celtyckim z pionowymi paskami (takie jak miał obeliks). Jeśli ktoś posiada i chciałby odsprzedać to chętnie kupie. Dla jasności załączam obrazek (chodzi o takie spodnie jakie ma ten celt w blond włosach): http://img299.imageshack.us/my.php?image=bar118yy.jpg
"Dać Polsce Śląsk, to jak dać małpie zegarek" David Lloyd George 1919

Offline księciunio_młody

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2006, 05:38:08 pm »
ja mogę sprzedać misiurkę w dobrym stanie. Jest jaknajbardziej historyczna. Ponieważ używana cena wywoławcza 100zł- do uzgodnienia jeszcze... Chetnych zapraszam do zakupu. Należałoby ją tylko przejechać jakimś specyfikiem do zabezpieczenia i odrdzewienia, bo juzsiepierwsze symptomy pojawiły, ale przedmiot dobry.
jesli foty są potrzebne da sie zrobić...
ziewięćdziesiąt dziewięć
wiader krwi na ścianie,
Dziewięćdziesiąt dziewięć
żadne nie zostanie...

Offline Edain

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2006, 11:54:51 pm »
potrzeba mi koszuli białej. takiej ze lnu. ktoś ma sprzedać ?
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline anathema

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2006, 01:26:40 pm »
może i ktoś by miał.. zalezy jeszcze jakiej

ja z kolei potrzebuję kapelusza trójkatnego- jakkowliek się to ustrojstwo nazywa- lub kapelusza z bardzo dużym czarnym rondem
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Afro

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2006, 11:03:30 pm »
Kapelusz trójkątny zowie się tricorne

A co do ubrań bądĽ materiałów to wak w pobliskich sklepach z ciuchami już noszonymi znajdziecie co wam potrzeba, nawet matetriał. Kapelusze jak co też są. Biały len widziałem w IKEA bodajże materiał na zasłonki. A koszulę wykroić jest łatwo.

Offline Morf

• Król Niechcemisięlandii
  • Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2006, 11:27:06 pm »
Ja swoją koszulę robiłem właśnie z surówki kupionej w IKEI. Wygląd i wygoda noszenia wysoko ocenione (przeze mnie oczywiście :D ), a cena śmieszna - ok 6-7 zł. Tylko trzeba ją przed szyciem namoczyć i odstawić do wyschnięcia, bo się zbiega :D . Widać ją gdzieś na zdjęciach w CFK, w razie czego mogę podesłać fotkę.
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline anathema

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2006, 01:14:57 pm »
zdekatyzować w 100 stopniach
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
Targowisko
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2006, 04:33:49 pm »
Jeżeli ktoś chce coś dekatyzować, to nie jak pisała anathema w 100 stopniach.
Materiał należy włożyć do garnka z zimna woda, a potem podgrzewać aż się woda zagotuje. Wodę wylać, a czynność powtórzyć kilka razy (z regóły 3-4 wystarczają). Wynika to z faktu ze płótno (np lniane), jest "przeklejone" firmowo różnymi badziewiami. A niektóre z nich rozpuszczają się tylko w zimnej wodzie.

Offline Olga

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2006, 12:04:41 am »
Ja tam po prostu wrzucam do pralki na 40 -60 stopni razem z proszkiem do prania :grin:  i styka, 100 stopni też nie zaszkodzi jeżeli płótno jest lniane czy bawełniane, jeżeli natomiast ma sztuczne dodatki to max 40 stopni.
Gobla - pralka robi to samo - najpierw nabiera zimną wodę, a potem ją nagrzewa do odpowiedniej temperatury :D
ardzo przepraszam, za brak polskich znakow, ale w Irlandii jeszcze ich nie maja ;)

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
Targowisko
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2006, 01:29:11 am »
Olgo :) to poprostu moje zbocazenie zawodowe. Oczywiscie mozna zrobic tak jak piszesz :). Tylko ze takie plotno lniane, nie bedzie sie juz nadawalo do reperacji lokalnych, czy tez dublazu obiektu zabytkowego :).
Po pierwsze pracujacy beben pralki je nadwyreza. A juz nie wspomne o wyciaganiu nitek z plotna lnianego :) (no rzadko komu trafia sie kawalek z bita krajka), a proszek .. brrr. Nawet nie bede pisal :)

Ale jak juz zaznaczylem jest to moje zboczenie zawodowe. W pralce tez mozna wyprac :)

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
Targowisko
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2006, 03:07:44 pm »
A WRACAJAC DO TEMATU DZIALU (KHM KHM KHM-niedyskretne zwrocenie uwagi:D)

siema

wrzucam tez tutaj, a noz sie ktos znajdzie zainteresowany

Mam do sprzedania nowke nie uzyta ani razu, nawet nie zapieta na noge, panel udowy by miwo, sprzedaje bo przeliczylem sie z iloscia sprzetu i niedocenilem pojemnosci kamizelki:D

kolor Olive Green,

cena miwo- 60zl+plus przesylka
moja na start 60zl z przesylka/dowozem

tekere
iektórzyNIEpowinni miec dostępu do Internetu!!!

Offline anathema

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:27:47 pm »
hmm to miałby ktoś określony kapelusz? sprzedać? lub wypozyczyć?
a.k.a Sunny Sanchez

Offline Kot w Butach

• Użytkownicy
Targowisko
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:43:39 am »
Sprzedam
księga - świetna na ksiegę magiczną
wymiary ok 20cm na 12 cm
Drewniane okładki - grzbiet ze skóry - strony papier czerpany
kontakt lukasz_szozda@o2.pl
lub na orkonie w obozie Wawy wołać - Lucky
to dziś pamięta... :(

Offline Morwena

• Użytkownicy
Odp: Targowisko
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2007, 10:45:04 pm »
czesc

mam do sprzedania kilka ciuszków orkonowych

sukienka z grubego lnu w kolorze kremowym, jest rewelacyjna z marszczonym deloldem i pasem. ma prosty hawt na tym pasie i wokół dekoldu. nadaje sie do roli wieśniaczki, barmanki albo jako sukienka pod jakąś spódnicę z rozporkami czy gorset. jest bardzo naturalna, etniczna. wymiary ma uniwersalne, nalepiej przymierzyc.

kmizelkę skórzaną z prostokątnych łat skór połączonych kordonkiem, na skórze są wygrawerowane wzory - liscie zawijasy. Czarna. Swietnie bedzie pasowała dla barda, moze elfa (ma zatrzaski wiec bedątu potrzebne poprawki by je wypróc i przepleśc zemień)

mam kilka spódnic:
dwie waskie, długie aksamitny materiał ale rozciagająsie i sa na gumkę w pasie
jedna długa, ma wielki klosz, z brazowego doś ciężkiego materiału, jak dla wieśniaczki czarownicy, wiedzmy, wygląda świetnie , natomiast jest szczuplutka w pasie - ok 60-66 cm

jak bedzie ktos chetny to zrobie zdjecia, w warszawie mozna ogladac i mierzyc piszcie na adres aklamka1@gazeta.pl