Autor Wątek: Zbroja  (Przeczytany 5508 razy)

Offline bigmagic

• Użytkownicy
    • http://mroczni.wojownicy.prv.pl/
Zbroja
« dnia: Czerwca 20, 2006, 06:24:18 pm »
Panowie jak zrobić jakąś fajną metalową zbroję coby fajnie się prezentowała?
A i jeszcze jedno.
Przydało by się tanio.
Bo ja już niemam pomysłów.
o super akurat teraz musiałem sobie nogę złamać.
No cóż, pojade za rok.

Offline fifek

• Użytkownicy
  • fifkowy
Zbroja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2006, 09:36:25 pm »
powiem ci tyle - tanio sie nie da :P musisz zainwestować, a jak chcesz robić kolczą to dochodza ci do tego z 2 miechy roboty :P

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
Zbroja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2006, 09:53:17 pm »
mow za siebie:D przecietna kolczuge na potrzeby orkonu mozna wykonac w 2/3 dni, max tydzien jesli ma sie wakacje, jezeli bys chcial to kolcza moge ci wykonac z chlopakami

co do plyt i innych tego typu elementow rynsztunku- to jest sport gdzie jest albo tanio-czyli nigdzie albo dobrze-juz nie tak tanio albo wypas-nas smiertelnikow na to nei stac

klepac i stukac w piwnicy mozesz, moze ci cos wyjdzie, a jak nei to proponuje przegladac allegro, dzial z rycerstwem,powinno sie cos tam znalezc dla ciebie

pozdrawiam
iektórzyNIEpowinni miec dostępu do Internetu!!!

Offline bigmagic

• Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 22, 2006, 09:14:11 pm »
Za kolczugę to pewnie byś sporo chciał, a mi trochę na finansach zależy
No cóż, pojade za rok.

Offline Delanov

• Neuroteam
  • Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 22, 2006, 09:28:28 pm »
Jakis czas temu patrzylem po ile sprzedaja sie kolczugi na allegro.
Koszulka bez rekawow - ok 250 -300 zl
Z rekawkami - ok 300 - 350 zl
Choc zalezy jeszcze od jakosci materialu i wielkosci kolek.

Same kolka mozna na allegro kupic w paczkach - ale to niewielkie ulatwienie bo najwiecej roboty jest i tak z "tkaniem" kolczugi kombinerkami. Nie wiem czy istnieje jakas bardziej zautomatyzowana metoda.

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
Zbroja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 22, 2006, 09:35:33 pm »
teoretycznie tak, w praktyce nas smiertelnikow nie stac na takie "maszynki"

ze tak powiem sa to ceny dosyc smieszne, jako ze paru orkonowiczow moze potwierdzic  kolczugi ktore powstaly na ich potrzeby orkonowe i kosztowaly gdzies polowe realnych cen netowych, jezeli ktos by chcial takie cus to give me signal to sie dogadamy, do orkonu jedna dwie kolczugi czas jeszcze splodzic

tekere

Offline Edain

• Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 22, 2006, 11:27:39 pm »
fakt. Fin robił mi koszulkę bez rękawów na potrzeby orkonu i zapłaciłem 150 zł. tanio, szybko, przyjemnie :)
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
Zbroja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 23, 2006, 10:46:09 am »
Jeżeli masz czas możesz spróbować zrobić zbroje z (uwaga może się to wydać szokujące)puszek od piwa. Po rozcięciu puszki( do cięcia wystarczą zwykłe nożyczki do papieru) z bocznej ścianki wycinasz łuski(najlepiej zacząć od prostokątów, które potem z jednej strony można zaokrąglić). Wychodzi ich 20 na puszkę, jeżeli będą miały format 3na 4cm. Po pocięciu zaledwie 100 puszek  :D przyszywasz otrzymane łuski na koszulkę lub kurtkę skórzaną i masz piękną zbroje łuskową w dodatku bardzo lekką.

Jest tu kilka zasad, których trzeba się trzymać:
1. łuski przyszywasz srebrną, niemalowaną stroną na zewnątrz
2. Podany przez mnie wymiar łuski jest maksymalny dla tego rodzaju materiału(większe zbyt łatwo się gną)

tutaj mały przykład
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
Zbroja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 23, 2006, 10:57:36 am »
Szymon bardzo fajny pomysl :). Tani (tylko trzeba sie z butelek na puszki przerzucic). Ale jak to mocujesz zeby wygladalo klimatycznie? KLeisz czy jakos szyjesz??

Offline bigmagic

• Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 23, 2006, 11:29:53 am »
Dobra podsunęliście mi pomysł. Thanks.
Zrobię z blachy. Łatwo się wygina i tnie. W dodatku można ją tanio dostać (odpadki firmowe-metalplast)
Jakoś to będzie.
Jeszcze raz dzięki za pomysł szczególnie Szymonowi.
No cóż, pojade za rok.

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Zbroja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 23, 2006, 12:30:50 pm »
Pamiętajcie, że zbroja robiona w taki sposób nie może mieć ostrych krawędzi, o które ktoś w zwarciu mógłby się skaleczyć. Byłoby niezmiernie przykro, gdyby ktoś robił taką rzecz parę dni i potem nie mógł jej używac na grze... A cienka blacha ma to do siebie, że tnie paluchy aż miło!

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Zbroja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 23, 2006, 12:34:51 pm »
Jako osoba między innymi sprawdzająca bezpieczeństwo broni, informuję, że zbroje też będą kontrolowane pod względem bezpieczeństwa, puszki mają to do siebie, że jeżeli się je przednie to ich krawędzie są diabelnie ostre (moje paluchy coś o tym wiedzą) i będzie to kontrolowane. Tak samo jak ostrzenie naramienników, sprawdzanie zabezpieczenia na krawędziach tarczy itp...
Ale nie neguje pomysł jest dobry o ile zostanie wykonany bezpiecznie, czyt. krawędzie łusek nie będą brzytwo podobne.

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
Zbroja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 23, 2006, 12:37:32 pm »
Post.1.
Szczerze to jestem dopiero na etapie wycinania,(chwilowy brak materiału), ale widziałem taką przyszytą przy pomocy żyłki. Można też nitować(nity w hurtowni obuwniczej kosztują 14zł za 1000sztuk, więc mogłoby to wyjść drożej od żyłki i niewiadomo czy łatwiej). Najlepiej zdać się na historie i przymocować te łuski tak jak je mocowano dawniej w zbroi łuskowej: przy pomocy dratwy (ewentualnie innej mocnej nici).
Post.2.
Odnośnie ostrości krawędzi to w przypadku aluminium wystarczy pozbyć się powstających przy cięciu zadziorów. Same krawędzie nie są takie bardzo ostre a bynajmniej ja nie zauważyłem przy łuskach, które wyciąłem
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline Morf

• Król Niechcemisięlandii
  • Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 23, 2006, 01:16:16 pm »
a Może po prostu zagiąć krawędzie do wewnątrz? Jeśliby się dało, to zniknąłby problem ostrych krawędzi.
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
Zbroja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 23, 2006, 01:29:03 pm »
Gobla, jezeli cie to interesuje to poszukaj w sieci opisow tworzenia zbroi "lamelkowej" potocznie zwanej lamelka, poleca, www.freha.pl, tam powinienes znalezc wszystko co cie bedize interesowac, na szybciora powiem ze najlepiej rzemieniem- aby klimat mialo i trzymalo- obszywasz to jakby "na okretke"

tekere