Autor Wątek: Zbroja  (Przeczytany 5505 razy)

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
Zbroja
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 23, 2006, 01:30:16 pm »
a może robić to z grubego plastiku, pomalowanego na odpowiedni kolor? Z tego co pamiętam  Marcin robił sobie taką zbroję (a ja przekłuwałam dziurki w łuskach, żeby się przyszyć dało:P), ale chyba mu czasu i chęci zabrakło podczas naszywania :wink:

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Zbroja
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 23, 2006, 01:32:58 pm »
Ula robiła też z plastiku taką kiecę łuskową, gdzieś na cfk na pewno są zdjęcia.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Zbroja
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 23, 2006, 01:34:23 pm »
A skąd surowiec omawiany plastik braliście?

Offline Mirko

• Główny Strateg
  • Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 23, 2006, 01:52:47 pm »
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że w hurtowniach z tworzywami sztucznymi można dostać arkusze polichlorku winylu (popularne PCV) o grubości ok. 2 mm. Na pewno jest taka hurtownia w gliwicach (ul. portowa), a jeśli chodzi o supermarkety budowlane trza by się zorientować...
Do You call a MEDIC??? ;)

http://mir0slav.mybrute.com

Offline Mały

• Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 23, 2006, 02:51:53 pm »
A ja sie tylko tak zapytam - czy przy mysleniu o robieniu zbroi luskowej z blaszek ktorych krawedzie beda zarabiscie ostre pomysleliscie o bezpieczenstwie?

bo z tego co wiem to nadal jest walka wrecz to raz...
a dwa co zostanie z bezpiecznej broni ktora trafi w zbroje ktora jest jak paczka zyletek?
obawiam sie ze moze taka zbroja nie przejsc testwo bezpieczenstwa
(a przynajmniej ja bym jej na pewno nie dopuscil z racji mozliwosci pokaleczenia siebie i innych przez wlasciciela :> pamietam taka pseudo plyte  z "blaszki" ktora wlasciciel sam sie pocial na grze... brat Kanadiana bodajze....)
wiec myslcie zanim wydacie kase nawet nieduza - plyty z reguły maja dobrze wykonczone krawedzie i niewiele ostrych wystajacych elementow....
...We just dinged them!...

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
Zbroja
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 23, 2006, 02:58:50 pm »
Wystarczą blaszki odpowiedniej grubości i przyszlifowane rogi. Gdyby nie były bezpieczne dla właściciela (a dla innych też tak naprawdę są) to by nigdy nie istniały. A istniały. Tzw. lamelka, z tego co kojarzę.
gdzie?

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
Zbroja
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:01:03 pm »
(podpowiem- w zeszlym roku byla jedna lamelka robiona z przeznaczeniem na orkon, proponuje goscia dorwac i zagadac jak on to robil:p a kto? hmmm, ktos ma jakies propozycje jak mnei przekonac do zdradzenia informacji:P?)
iektórzyNIEpowinni miec dostępu do Internetu!!!

Offline Mały

• Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:05:11 pm »
owszem blaszki spilowane i zabezpieczone ok :>
ale nie byly to blaszki z puszek po piwie (co widzialem w tym watku)
ani nie byly to blaszki ktore mozna ciac nozyczkami....... takich nie zabezpieczysz
a tamta zbroje luskowa widzialem rok temu ;>
a imitacje plastikowa mozna zrobic kupujac np sztywnik w sklepach kaletniczych (w arkuszach sprzedaja) i z tego powycinac... a potem... hmm zaokraglac krawedzie zapalniczka :>>> bo ciete pcv tez jest ostre :>
do tego pistolet z klejem i jakis podklad i po zabawie :>
mozna jeszcze pociagnac sprayem  dla koloru....  
tylko ze to bedzie jedynie zbroja fantasy :> bo wagi specjalnej to na niej nie wyciagniecie (chyba ze wszyte ciezarki olowiane :>)
...We just dinged them!...

Offline telefax

• Użytkownicy
Zbroja
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:54:37 pm »
Mam takie pytanie do Orgow od Zasad:
czy jesli powiesze sobie na szyi na lancuchu kawal metalu o odpowiedniej wadze (np. 5kg), wyryje na nim przeswietymagiczny symbol ochrony przed wszystkim to czy z uwagi na ciezar wagi takiego amuletu bedzie mnie chronil jak lekka zbroja? Skoro poziom ochrony zalezy od wagi to czemu nie? Pomysl byj moj, patentu uzycze za jednego goliata...

A co do zbroji luskowej - masa roboty i mozna sie pociac (lub kogos / czyjac bron), ogolnie nie polecam, juz predzej skorzana kurtka / kamizelka (ze szmatexu ;) ) z ponaszywanymi pierscieniami / plytkami z metalu / plastiku (butelki pet sa tansze niz pcv ;) )

Maly - Mlody Kanadian mial napiersnik z blachy i chodzil caly pociety, glownie na ramionach, orkon 99, Zelazko, remiza, klochauz :D
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
Zbroja
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 29, 2006, 02:56:42 pm »
oczywiscie faxie wg zasad mozna tyle ze za 1PT- bedzie to zbroja fantasy:)
tak się kończą nocne igraszki.. .....