Autor Wątek: Regulamin ochrony  (Przeczytany 13142 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2006, 10:03:03 am »
Zatyczyki są chyba ciężko wykonalne, tak mi się wydaje, pytanie się rozbija z czego miały by być wykonane. Jedynym bezpiecznym sposobem noszenia broni, to chyba tak aby lufa skierowana była do ziemie. Masz słuszną rację, chodzi mi o techniczną kwestię.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 04, 2006, 10:16:47 am »
tu jest problem, bo takie zatyczki popularne ani powszechnie posiadane nie są. Należy się spodziewać, że większośc ludzi mieć ich nie będzie, nie będzie miała skąd wziąc i tylko niepotrzebne kwasy wynikną. Obowiązek wyjmowania magazynków jest o tyle dobry, że jest to rzecz do której sporo ludzi jest przyzwyczajonych ze spotkań ASG i w związku z tym powinien dośc gładko wejść. I załatwi podstawowy cel - żeby nikt nie dostał przypadkowego postrzału. Samopoczucie i poziom stresu są i tak rzeczami drugorzędnymi - nie oszukujmy się, przy wyginkach robionych po pijaku przez orkonowiczów widok gościa z ASG to nie taki duży stres.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 04, 2006, 11:26:28 am »
a ze ja sie tak zapytam, poza larpami i zabawa POZA terenem obozu po co komu bron przy sobie? wystarczy zaznaczyc ze jak juz ktos niesie to przez oboz to tak zeby jej nie bylo widac albo lufa do gleby, i tyle, po cholere nosic? lansery i inne Pr0 przypadki nie potrzebne, a napewno nie zapewni tego bron na ramieniu czy udzie zeby byc Pr0
iektórzyNIEpowinni miec dostępu do Internetu!!!

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 04, 2006, 01:46:06 pm »
Też tak uważam. Przy wyjściu na strzelanie i przy powrocie magi out, a poza tymi przypadkami lansować się i pokazywac kto ma dłuższą lufę można poza obozem. Zakazałbym paradowania po obozie z replikami na trasie innej niż "namiot/bagażnik - strzelanka" i z powrotem. A ustawiać hopsiup można daleko w lesie za drogą.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 04, 2006, 03:27:34 pm »
1. w 90% własnie wymarszu/powrotu, te zasady by dotyczyły, a w pozostałych 10%:

2. Jak dobry Lansjer już się pozapina we wszystkie swoje szpeje i 50m za obozem sobie przypomni, że komórki albo zapalniczki nie zabrał, to zawróci i pobiegnie, jak mu każesz całą broń odpiąć to tego nie zrobi, jak mu każesz magi wyjąc, to może tak. Skutek ten sam, uciążliwośc mniejsza.

3. Jak się będę chciał przed zaprzyjaĽnionymi Lansjerami pochwalić nowym turbo korbo pr0 celownikiem co sam mierzy odległość, trajektorię i jeszcz babkom bikini prześwietla, to nie będzie mi się chciało poza obóz drałować, a co dopero widowni. Wyjmę mag i po krzyku, przeciez o to chodzi, żeby nikogo nie postrzelić, a nie o to, żeby udawać że replik nie mamy. Nadgorliwośc w zakazach tylko może IMHO zaszkodzić.
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 04, 2006, 03:34:47 pm »
Pewnie masz rację, ale o ile okoliczna ludność przywykła do wariatów w zbrojach i niedzielnych satanistów, tak duża liczba ludzi z czymś wyglądającym na broń nie będzie budziła dobrych skojarzeń. Skoro bierzemy przykład z przepisów bezpieczeństwa airsoftu, to pamiętajmy, że jest ogólnie przestrzegany zwyczaj przenoszenia zabawek w ukryciu i niepokazywaniu ich kiedy nie trzeba. Ale szczegółowe przepisy i tak ustali Bestia z Sektą i Oberkommando.

Offline anathema

• Użytkownicy
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:11:15 pm »
idywidualna kwestia nie w chodzi w rachubę- a propo spozywania środków odurzających- ja bym dała 12 h - wiekszość rzeczy znika w ciagu 8 co prawda ale nie wszytkie
a.k.a Sunny Sanchez

Offline telefax

• Użytkownicy
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2006, 11:52:23 pm »
uwazam ze punkt 9 wersja druga by KOVAL jest ok
szczerze mowiac niebardzo wierze w te 12 godzin, jak ktos ma 12 nie pic a potem ma jeszcze 4 warty to zostaje 8 zeby sie pobawic a to wcale nie jest duzo, w zeszlym roku bylo 6 (?) a i tak widzialem rozpacz w oczach wielu ludzi... jak ktos ma musk to sie nie spije a jak nie ma to sie nie nadaje - chyba dobze kombinuje? do tego dochodzi jeszcze kwestia weryfikacji kiedy dany osobnik "spozywal" po raz ostatni - ja nie widze innej opcji niz szpiegowanie / kablowanie :(
zreszta przecietna watroba powinna dac rade okolo 10g alkoholu na godzine, 12 to jest 120g czystego czyli jakas szklanka wodki / litr "wina" albo osiem browarow, mozna by prowadzic dzienniczki, potem brac pod uwage wspolczynniki masy i glowy, modyfikowac o 9 delta tetra-hydro-cannabinol i LSD-25 by stwierdzic czy delikwent moze czy nie, tylko po co?
pozatym mam wrazenie ze kilka osob, zwlaszcza na wartach nocnych, nie rozgrzewalo sie herbata - nie zeby mi to przeszkadzalo tak dlugo jak sa w stanie spelniac swoje obowiazki ale gdzies trzeba ustalic granice zeby nie bylo slawnego (z pewnego Krakowskiego zreszta konwentu) hasla - oni moga...

a co do zatyczek - jak do tej pory kazda dobra replika miala w pudeleczku wlasna zatyczke a to ze nikt ich nigdy nie uzywa... :>
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline KOVAL

• Użytkownicy
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 05, 2006, 12:48:48 am »
nie bardzo rozumiem ten problem z odliczaniem czasu
przeca jeśliśta przyjeliśta moją propozycje wersja 2 to nie ma znaczenia czas  - wazne czy podczas warty jest trzezwy czy nie
test na dotykanie palcem nosa z zamachu czy jaskółke z trikiem jest do zrobienia i tyle
a jak nie to lecieć po prosbie do orgów - prosty alkomat mozna za stówe kupić

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 05, 2006, 10:04:18 am »
jak juz wczesniej pisałem, nie interesuje mnie ile miedzy wartami ktos "spozywa", tylko to by na warcie był przytomny, jasno myslał,szybko działał, był w pelni sprawny fizycznie i psychicznie. dlatego wg sugestii kovala pkt 9 wygląda tak jak wygląda 8)
druga sprawa dotyczaca broni. na terenie obozu napewno nie bedzie mozna miec jej załadowanej:), tak jak pisaliscie - nie mozna z niej w nic celowac, lufa cały czas skierowana do dołu, na razie to tyle ,,, po konsultacji z arcy-orgiem zrobimy ostateczną wersje.
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 05, 2006, 02:23:11 pm »
Cytat: "telefax"
a co do zatyczek - jak do tej pory kazda dobra replika miala w pudeleczku wlasna zatyczke a to ze nikt ich nigdy nie uzywa... :>

1. Nie maja ich tanie replikiz allegro, sprężyny itp.
2. Rzadko mają je ludzie, którzy bron kupili z drugiej ręki.
3. Łatwo się gubią.

Nakładanie na wszystkich ludzi znajdujacych się w jednej z wyżej opisanych sytuacji obowiązku kupienia sobie nowej dobrej repliki dla zatyczki, nie wygląda na pierwszy rzut oka szczególnie realistycznie. :)
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 05, 2006, 02:54:07 pm »
OK. Zamykam sprawę zatyczek, w pełni zgadzam się ze stanowiskiem Szamana.

Proszę o dalsze sugestie dot. Regulaminu Ochrony.

Offline Fin

• Użytkownicy
  • ptyśfin
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 05, 2006, 03:15:15 pm »
ja bym jeszcze dodal , ze delikwent zlapany na  niedostosowaniu sie do regulaminu=> np magazynek/niewazne cyz pelny czy pusty/ w broni ktora bawi sie w obozie dostaje warna, po drugim warnie obowiazuje go zakaz uzywania/posiadania/trzymania etc broni w obozie, jeden kij jaka, do jakich celow, poprostu ma zakaz, moze bron nosic pod kamizelka/kurtka/w kieszeni, ale tak aby wogole jej nie bylo widac "na zewnatrz"

to samo/a zwlaszcza, tyczy sie osob lansujacych sie z bronia w obozie, takie osoby wg mnie nie powinny miec nawet limitow warnow jezeli jeszcze przy lansie oddaja strzaly na terenie obozu

dla lansrea juz sama obawa ze nie bedzie mogl poswiecic bronia przy ludziach bedzie kara :twisted:  a dodatkowe konsekwencje w postaci sciecia PP/PT beda jeszcze bardziej motywowaly wg mnie uczestnikow do pilnowania sie z kompozytowym zajobem

tekere

ps. jak chcemy byc jeszcez bardziej upierdliwi, ew dbajacy o cudze repliki, to mozemy dodatkowo zakazac podpinania AEGow do aku, wykluczy to w wtedy przypadki "spiec" kiedy karabinek zacznie sam strzelac a da pewnosc ze nawet jak jakas kulka zostanie w komorze HU to wykluczy sie mozliwosc oddania strzalu

w wypadku gaziaka wystarczy maga wyjac (AMT Hardballery z gazem w rekojesci to wyjatki) wiec dodatkowo odpinajac aku w AEGgach w obu przypadkach usuwamy naped usuwamy grozne oddania strzalu, a aku odpiac nie problem chyba???

tekere
iektórzyNIEpowinni miec dostępu do Internetu!!!

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 05, 2006, 03:31:59 pm »
Rozumiem że zgłaszasz się na chętnego który będzie prowadził listę ludzi z zakazem. sprawdzał czy akumulator jest wsadzony czy nie, sprawdzał czy to aeg czy sprężyna.

Fin, bez przesady, bo za chwilę będziemy przy takim podejściu mieżyć czy mają ludzie z aeg'mi mają regulaminową długość sznurówek.

Offline Mały

• Użytkownicy
Regulamin ochrony
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2006, 04:16:38 pm »
dobra... skupiliscie sie na AEGach jako na najwiekszym evil sprzecie mogacym zrobic krzywde drugiemu...
jak zatyczki i wyciaganie magów dla lanserów Airsoftowych to co z bezpieczenstwem odnosnie:

broni bialej - powszechnej na orkonie machanej i rzucanej wokoło?

łuków/kusz/replik łuków i kusz ktorymi ludzie naokoło bawia sie pod namiotami nieraz strzelajac wokoło czym tylko sie da?

nie lubie demonizowania ASG... ;> wiec skoro jakies sankcje restrykcje dla tego typu zagrozen to co z innymi?

jakies pomysly na zasady bezpieczenstwa w sotsunku do sprzetów  z grupy siekiery, maczety, noże, pałki cepy kosy?

radosnie podana z drugiego konca obozu siekiera niesie wiecej zagrozenia niz 450fps 6mm plastikowej kulki....
...We just dinged them!...