Autor Wątek: Linki do szkicow i tutoriali jak zrobic stroj  (Przeczytany 15984 razy)

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
Linki do szkicow i tutoriali jak zrobic stroj
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 10, 2006, 01:51:19 pm »
Tak chciałem tylko zapytać, bo zaiste na polarach się nie znam. A co do wełny mając płaszczyk z tegoż własnie materiału na zeszłym orkonie muszę powiedzieć iż nie, nie grzeje zanadto. Przynajmniej mnie nie grzał w te upalne dni dodatkowo. Ogólnie to naprawdę polecam wełnę jeśli ktoś może.
gdzie?

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 10, 2006, 02:03:45 pm »
Zgadzam się w pełni z tym, że wełna jest najlepszym materjałem na płaszcze. Jednakże polar polecałem jako materjał zdecydowanie tańczy (o jakieś 50%) szczególnie, że jak kupować wełnę to już w lepszym gatunku.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Karina

• Użytkownicy
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 10, 2006, 02:09:42 pm »
Grey- co do płaszcza z wełny to owszem dosyć drogo to wychodzi, ale nie trzeba wykańczać brzegów wogóle, bo wełna się nie pruje sama z siebie.

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 10, 2006, 03:35:59 pm »
Ja w tym roku uszyłem (uszyłem, to może nazbyt wielkie slowo :) ) płaszcz wełniany z półkola i obrąbiłem brzegi. Bo wtedy płaszcz wyglada na wykończony i ładnie się kończy krawędĽ (a jest to relatywnie mało roboty),  choć rzeczywiście wełna sie nie snuje, wiec jak komuś się nie chce....

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 10, 2006, 03:45:51 pm »
Mi sie nie chciało i nic sie nie stało. A zcas wykonania takiegko płaszcza (z kapturem w dodatku) to w sumie jedno popołudnie , więc jak ktoś nie zdąży przed niech sienie przeraza tylko przywiezie materiał i szyje np w sajgonie :).
gdzie?

Offline Olga

• Użytkownicy
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 10, 2006, 05:00:24 pm »
Taki wykrój ma tylko tę wadę, że jest dłuższy z przodu niż na ramionach - tak sie układa. Co do wełny na płaszcz to zagłębie lumpeksowe bardzo plecam - np. sprzedają tam czasem stare koce wełniane, a jak zrobisz wykrój z dwóch ćwiartek koła i zszyjesz na tyle to wyjdzie ci na to samo. Tylko jeżeli ma cię ten płaszcz przed deszczem chronić to musi być to gęsto tkana wełna, wtedy woda w nią nie wsiąka.
ardzo przepraszam, za brak polskich znakow, ale w Irlandii jeszcze ich nie maja ;)

Offline f

• Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 13, 2006, 08:27:10 pm »
Cytat: Grey
No dobra, pralka jest nadal biala :) Dzieki za rade, Karino.

każdy barwnik tak działa ? ze farbuje tylko ubranie a pralkę pozostawia w dotychczasowym kolorze ?
żeby sie nie okazało ze ten mój barwnik jest jakiś taki mniej inteligentny, bo by mnie mogły nieprzyjemności ze strony współdomowników spotkać.

/ f

ps. ja mam 'durol'

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 14, 2006, 12:34:14 am »
a pralke masz z jakiegoś innego materiału niz metale?:P bo jesli  pralka jest wełniana to rzeczywiście może być problem.
zauważ , że wiele ubrań farbuje i jakoś pralki to nie rusza...no chyba , że jest wełniana etc jak już wspominałam;)

Offline f

• Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 14, 2006, 11:17:22 pm »
jezzuuu ... co to jest za ustrojstwo ...

włączyłem pranie ... poczekałem 10 min żeby wodę zagrzało ... otwieram ... zaglądam ... a tu mokra szmata i zero wody ???
to do czego ja mam ten barwnik wlać ? :)
łirpul psia jego mac ... technologia 21 wieku ... qrcza ... bez wody pierze.

nie ma rady ... będę musiał wziąć kociołek i na terenie gry pichcić

/ f

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 14, 2006, 11:52:22 pm »
Hihi. Tr4zeba poczekac. Moja ustawilem na program z wysoka temp. trwajacy 120 minut. Po jakis 20-30 minutach bylo juz sporo goracej wody i wlalem barwnik rozpuszczony w cieplej wodzie. Kolejne 30 minut i wlalem sol z woda.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline f

• Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 15, 2006, 01:17:27 am »
... 3 kawy póĽniej ...

boziu ... ile wrażeń ...
nie wiem co z tego wyszło ...
ale
jeżeli na terenie gry spotkacie się z czymś wyglądającym niewyraĽnie, zalatującym lekko octem, to będę to ja :twisted:

/ f