Autor Wątek: Sprzęt po włosku.  (Przeczytany 5458 razy)

Offline Długi_SC

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:12:15 pm »
A dziękuję, już chwytam o co chodzi :)

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:18:19 pm »
Nice, nice... a w takim razie co z wykończeniem? bo obklejenie taśmą to nie jest wielka sztuka... Włosi mają te miecze takie, że aby do nich dorównać trzeba by coś więcej niż taśma i kawałek sznurka i dwa paciorki na rękojeść (jakieś kursy powinny być, ja za nic nie wiem jak zrobić miecz który by wyglądał jak te u włochów)
NIGDY!!

Nie wiadomo kto, nie wiadomo po co...

Kto dzisiaj zrobi mi dzień?

Offline Długi_SC

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:22:57 pm »
Mamy rok czasu na eksperymenty. Coś mi świta, że taśma wcale nie jest taka zła - tylko trzeba by ją inaczej nakładać - i chyba wiem jak...

Offline Gobur

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:24:23 pm »
Mam wrażenie że oni używają na zewnątrz czegoś w stylu gumowego odlewu... Nie wiem czy w domowych warunkach jest to do zrobienia, ale raczej wątpie, niestety powyżej pewnego poziomu potrzebne są narzędzia i materiały w domu nie dostępne lub drogie. Ale trzeba by się popytać, np. gości odlewających w domach figurki z żywicy. Może jeśli by użyć bardzo elastycznej cienkiej warstwy? Tylko nie wiem jak wtedy by było z wytrzymałością.

Ps. Jeśli taśmę nakłada się wzdłuż ostrza nie wygląda to Ľle...
derint dum metuant

Offline Fulko

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:26:11 pm »
Cytat: "Cin"
Nice, nice... a w takim razie co z wykończeniem?

Lateks nakładany pędzlem w kilku 10-15 warstwach, z dodatkiem pigmentu.

Zobacz zresztą wyjaśnienie tu: http://www.larpinfo.de/larpi242.htm#material

"Latex hat sich bei Polsterwaffen, die man kaufen kann, eindeutig durchgesetzt. Das liegt sicherlich an der unbestreitbar schönen Optik von Latexwaffen. Durch die Möglichkeit der Einführung von Latex kann man dem Schwert eine täuschend echt aussehende Optik geben und Details wie Gravuren oder Siegel besonders gut hervorheben. Dies alles kann man mit Tape sicher nicht erreichen. "
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:28:47 pm »
Super :D tylko niech mi to ktoś jeszcze przetłumaczy  :D
NIGDY!!

Offline Fulko

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:36:17 pm »
Cytat: "Cin"
Super :D tylko niech mi to ktoś jeszcze przetłumaczy  :D

Czego się nie robi... ;-p Mniej więcej tak:

"Lateks przyjął się powszechnie w bezpiecznej broni dostępnej w sprzedaży. Wynika to z wyjątkowo ładnego wyglądu broni lateksowej. Dzięki wprowadzeniu lateksu można nadać mieczowi bardzo realistyczny wygląd i wyposażyć go w efektowne zdobienia w rodzaju grawerunków czy herbów. Za pomocą taśmy nie da się tego osiągnąć."

Dalej w tym artykule opisują technologię wykonania (w domu) miecza (na poziomie broni "dostępnej w handlu"), na której częściowo opierałem moją, tyle że wykończenia lateksem nie zastosowałem. Piszą, że lateks bardzo śmierdzi i trzeba nakładać naście warstw, w tym część z pigmentem.

Swoją drogą, wie ktoś, ile kosztuje lateks?
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 07, 2006, 04:43:21 pm »
Wielkie dzięki  :grin:
To teraz co... znaleść miejsce, kupić sprzęt i robić... to zdecydowanie nie zajmie tygodnia... ale jak już mamy porządne stroje to czas na porządna broń  :D  (miejsce na panikę)
NIGDY!!

Offline aileen

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 07, 2006, 05:30:01 pm »
dotychczas panika odnośnie strojów na Orkon zaczynała się w okolicach Sylwestra ... teraz rozumiem że termin ulega skróceniu do Święta Zmarłych

Offline Aurra

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 07, 2006, 11:58:22 pm »
http://shop.larp.cz/e-shop/index.php?cPath=21_28_83

Czesi też już nie są gorsi jak widać. Z włoszczyzny polecam http://www.efeyl.org/  - Il Mondo di Nub to przy nich cienizna jeśli chodzi o stroje.

Jeżeli chodzi wogóle o skale rekwizytów to zapraszam do Niemiec - http://www.mythodea.de - 3 000 osób na jednej grze, robią turnusy i przez wakacje przewija się po 10 000 osób. Fajne filmiki od nich są na youtube :)

Offline KOVAL

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 08, 2006, 09:36:08 am »
Z włoszczyzny polecam http://www.efeyl.org/  - Il Mondo di Nub to przy nich cienizna jesli chodzi o stroje.

po pierwsze EFEYL to chyba Hiszpania a nie Włochy
a po drugie pooglądałem foty i nadal uwazam ze nie mamy sie czego wstydzić

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 08, 2006, 02:43:28 pm »
Cytat: Aurra
http://shop.larp.cz/e-shop/index.php?cPath=21_28_83

Ten miecz nie wygląda jakoś imponująco, porównując do tego to my mamy nawet lepszą broń.
Resztę sprzędtu mają z drewna. Ciuchy takie sobie, niz nadzwyczajnego, to ja już wolę realizować własne projekty u krawcowej.
Jak narazie tylko Włosi zrobii na mnie wrażenie.
NIGDY!!

Offline Aurra

• Użytkownicy
Sprzęt po włosku.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 08, 2006, 11:53:37 pm »
Cytat: KOVAL
po pierwsze EFEYL to chyba Hiszpania a nie Włochy
a po drugie pooglądałem foty i nadal uwazam ze nie mamy sie czego wstydzić

Nie chodziło mi o wstydzenie się czy nie, ale o porównanie z Il Mondo di Nub ( wtedy myślałam że oba LARPy są z jednego kraju, prosze o wybaczenie ) i dlatego uważałam, że warto wkleić ten link.
Czechów pokazałam jako bliskich sąsiadów, kraj o podobnym stopniu rozwoju gospodarczego i ciekawostkę - mają sklep wysyłkowy z bezpieczną bronią - chodziło mi o sam fakt sklepu, a nie wykonanie. Tak, wiem że większość jest drewniana, dlatego też wkleiłam link do tej otulinowej.