Autor Wątek: Mirów czy nieMirów czyli Orkon 2007  (Przeczytany 32334 razy)

Offline apollyon

• Użytkownicy
Mirów czy nieMirów czyli Orkon 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2006, 09:04:32 am »
o co chodzi z Kurą??
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2006, 09:21:14 am »
Cienkie plotki posiadasz Aileen ;>
Nazwa jest znana od Flamberga (niektórzy może znali ją nawet wcześniej)
Nowa miejscówka znajduje się na Jurze i są to okolice Ostrężnika

Więcej informacji o FLAMBERGOWEJ nowej miejscówce można znaleĽć  w tym wątku na Forum Flamberga.

Moje osobista opinia jest podzielona tak jak i wasze opinie, są za i przeciw - ale turystów jest z roku na rok więcej, dzikich obozów na terenie gry, skałkowiczów itd. sentyment do Mirowa jest i na pewno będzie inaczej w innym miejscu... tylko nie wiem czemu, ale najlepiej wspominam Orkony na ktorych byłem nie_w_mirowie... może to syndrom 2go i 3go Orkonu ;> ale to materiał na osobną dyskusję
...We just dinged them!...

Offline Zarazza

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2006, 03:22:53 pm »
Ta nowa lokacja Flambergowa właściwie jest bardzo blisko Mirowa, logistyka dojazdu niewiele się by zmieniła. No i te lasy elfa widać na kilometr ;P
Zarazza

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2006, 03:37:59 pm »
<PL>

Jak ktos rzekl "Nie oceniaj ksiazki po okladce", ale ze zdjec to ta nowa lokacja Flambergowa bardzo ladnie wyglada... No i jak Zarazza powiedzial, dosc blisko. W porownaniu z Mazurami na przyklad...

nadal jestem przy zostaniu, ale ta alternatywa nie jest taka strasznie tragiczna...

Offline Shiva

• Samozwańczy Org-zadymiarz
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2006, 03:42:31 pm »
Wiem gdzie to jest. Faktycznie nie daleko.  Tylko informuje, ze razem z niewielka (2 osobowa) ekipa z tego orkonu, bylam w tym miejscu i powiem, ze jak sie idzie cicho to slychac (!) tysiace miliardow krwiozerczych mrowek zapylajacych we wszystkie strony po lisciach.

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2006 3:43 pm ]
Poza tym jest tam ze 3 male jaskinie, niestety ogrodzone zelaznymi barierkami...

Ps. Mimo mrowek i jaskinek skalki sa zajefajne. Po prostu siedzialysmy 2 godziny i gapilysmy sie nanie przeklinajac w duchu ze nie mamy aparatu.
"Nie, nie jestem Ania."

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2006, 06:47:38 pm »
Zmiana miejsca może wyjść na dobre. Wiadomo, że nie dogodzi się wszystkim i będą zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy nowego miejsca, ale narazie musimy wiedzieć- gdzie ma być tegoroczny Orkon, bo nie możemy ani chwalic, ani krytykować miejsca- nie znając go.

Mirów jest dobrym miejscem- bo znanym. jednak jak to już zostało wspomniane ma też wiele wad.
NIGDY!!

Nie wiadomo kto, nie wiadomo po co...

Kto dzisiaj zrobi mi dzień?

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 10, 2006, 11:03:59 pm »
<PL>

Tak tylko sobie myslalem, my tutaj gadu gadu, a moze wypowie sie ktos z Organizatorow na ten temat. Czy sa jakies zmiany od czasu Orkonu? Czy wiemy cos wiecej? Czy jest jakas "Lista Mozliwych Miejsc"? Bo gdyby dac taka liste tutaj, to mozna by sie wypowiedziec...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2006, 01:16:29 am »
Na razie niema żadnych końcowych ustaleń.
A wersje nie oficjalne są po prostu jeszcze niedogadane, więc podawanie ich niema na razie sensu. Jak tylko zostanie coś bliżej ustalone to i zostanie podane do wiadomości.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2006, 09:18:42 am »
Jestem za nieprzenoszeniem Orkonu w miejsce, w którym będzie Flamberg. Nie mam nic przeciwko Flambergowi, choć wolę Orkony, ale dobrze by było, gdyby te dwa konwenty były w różnych miejscach. Bo słyszałam z różnych miejsc, że ludziom nie chce się jeĽdzić dwa razy w to samo miejsce, dlatego z jednego z konwentów rezygnują.
Czy zostanie przeniesiony Orkon, czy nie, jestem za tym, żeby nie był w tym miejscu, co Flamberg (no chyba, że Flamberg zostanie w Mirowie, a Orkon też nie znajdzie lepszego miejsca).
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Zarazza

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2006, 03:42:43 pm »
Z tego co wyczytałem to Flamberg raczej na pewno zostanie przeniesiony.
A pomysł dwóch różnych miejsc dla tak dużych konwentów jest bardzo dobry.
Zarazza

Offline Kula

• Użytkownicy
    • http://www.flamberg.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 11, 2006, 04:07:40 pm »
Flamberg na pewneo przenosi sie do OStrężnika i nie zostaje w Mirowie.

Zgadzam sie z Zsa - Zsa - iż lepiej będzie, jesli oba konwenty przeniosą się do innych miejsc. Mysle, ze da sie znalezc w dosc sporym kraju jak polska dwie fajne lokacje, nawet neidaleko do siebie. Dlaczego powinny być to inne miejsca? Orkon i Flamberg to dwie największe imprezy tego typu w kraju. Gromadza ludzi ze wszystkich zakątkow kraju. Inne miejsce jest powaznym argumentem za tym, zeby odwiedzic obie imprezy.

Co do Mirowa. Pamietam czym bylo to miejsce kiedy pierwszy raz przyjechalem tam na konwent. OGniska pachnące jałowcem, nocne spacery po lesie, rozmwoy na zamku i swiaty ozywiane na kilka godzin, az po gre główną.

I wciaz mam przed oczami tlum troli obserwujacych ostatnia scene gg flambergu06,
- na zamku legion troli.
- miedzy zebem a zamkiem my
- pod zebem drugi legion troli
- za zebem pielgrzymka z glosnikami na full, ktora zajeb... bez pytania opuszczony na chwile stragan kompani handlowej uzytkujac go jako oltarz. glsoniki sciszyli na nasza ultimatum, ktore brzmialo "jesli nie chcecie sciszyc, to oddajcie nam stragan"
- za pielgrzymka trzeci legion troli. sobota w koncu...
- za trolami wies barbarzyncow.

a teraz uwaga...

armia krolewska i gracze chca isc do wioski barbarzyncow...
"przepraszam pania, moze sie pani odsunac z tym wozkiem?"

sami wyobrazcie sobie ta scene.

:/

ja wiem ze fajnie jest, odkad mozna sobie wybrac prysznic w agro. i ze dobrze jest miec i konwent i poduszke i przescieradlo i wlasny pokoik... czyli zjesc ciastko i miec ciastko.
i ze sa wspomnienia itd.
tez je mam.

dla mnie, jeszcze jedna taka scena jak w tym roku - i zamarza sie te dobre wspomnienia a pozostana wlasnie takie. rozmawialismy o tym na flambergu. wiekszosc z nas doszla do tego samego wniosku - przyjezdzamy na te kilkanascie dni nie dla zamku i skal, ale po to by spotkac sie z tymi a nie innymi ludzmi.
tam gdzie sa flambergowicze - Tam jest flamberg.

przypuszczam ze z orkonem bedzie tak samo :)

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 11, 2006, 04:41:46 pm »
Cytat: "Kula"
przyjezdzamy na te kilkanascie dni nie dla zamku i skal, ale po to by spotkac sie z tymi a nie innymi ludzmi.
tam gdzie sa flambergowicze - Tam jest flamberg.

przypuszczam ze z orkonem bedzie tak samo :)

I właśnie tak ująłbym moje zdanie w powyższej dyskusji.

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 14, 2006, 02:17:43 pm »
Podobno po wykupieniu zamku miejscowi wyprzedają grunty na dzialki rekreacyjne. Ich zabawy z siekierami widać było  tym roku, jeśli w przyszłym postanowią ogołocić okolicę, to poprostu nie będzie gdzie grać. A chyba po to tam przyjeżdżamy a nie do knajpy.

Sama mam sentyment do Mirowa po 10 latach spędzania w nim wakacji, ale zmiana miejsca mogłaby wyjść konwentowi na dobre. Nowa okolica zmieni się jeśli zaczniemy tam przyjeżdżać. W Mirowie na początku był tylko jeden sklep, pompa i Sajgon z 2 stolikami w środku i 3 na zewnątrz. I też było fajnie.

Nie lobbuję oczywiście za całkowitą dziczą - to nie ma być zabawa w harcerstwo, ale konwent, na którym ludzie grają, więc nie maja czasu na "szkołę przetrwania". Jeśli zmieniamy miejsce to na takie, gdzie jest zapewnione pewne minimum - pole namiotowe z dostępem do wody, jakiś sklep, jakaś knajpa, jakieś agro, żeby się było gdzie umyć... Z drugiej strony, nie oczekujmy, że znajdziemy mieścinę w której nie będzie turystów, będą 3 knajpy, dwa sklepy i hotel dla rodzin z dziećmi.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline DeadMan

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2006, 07:06:38 pm »
To ja do różnych propozycji dorzucę jeszcze okolice pienin. Przy zapoże na dunajcu jest wielki zalew i infrastruktura rośnie coraz bardziej s już i dawniej z agro za rozsądną kasę Ľle nie było, a i lasy i ruiny się znajdą.
polecam
 chocolate you did not want to eat does not count as chocolate. This discovery is from the same brand of culinary physics that determined that food eaten while walking along contains no calories.

Offline eternus

• Użytkownicy
    • http://www.rockmagazyn.com
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:25:15 pm »
Jak dla mnie okolice Pienin to faktycznie swietny teren, tylko ze obawiam sie, ze ilosc turystow-trolli moglaby tam byc jeszcze wieksza niz w Mirowie. Ale teren naprawde wysmienity - wlasciwie pod wszystkimi innymi wzgledami. Chyba, ze ktos zna jakas miescowosc w tej okolicy, ktora nie jest tak oblegana, jak chociazby Szczawnica?
say: "don't you know",
you say: "you don't know",
I say: "take me out!"