Autor Wątek: Mirów czy nieMirów czyli Orkon 2007  (Przeczytany 32099 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Mirów czy nieMirów czyli Orkon 2007
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 20, 2006, 09:27:24 am »
Ale np. sklep zarobi masę forsy więcej niż ten Mirowski, bo będzie wszystko bliżej i będzie tylko jedna knajpa, więc znacznie częściej będzie pija.. Spożywanie soków odbywało się w innych miejscach. Swoją drogą, mieszkańcy Łutowca będą się mogli wykazać zmysłem kapitalistycznym, jeżeli nie prześpią to są wstanie zarobić. I to szmal, dzięki któremu przez kolejny rok nic nie będą musieli robić. Zauważ, że na takim, Woodstocku działa więcej niż 1 knajpa :P. Ew. kwestią i to, którą trzeba by zrobić to jest uświadomienie przed Orkonem miejscowych ile forsy pojawi się w ich wsi a nie dopiero w trakcie. Skrajnym owszem będzie, że rano wychodząc z namiotu zostanie mi zaproponowane menu, dostępny piw/win/nalewek, albo, że idąc przez wieś będę miał do wyboru taniejące ceny pryszniców, w każdym domu... To, że na polu pojawią się kiełbaski i jeżeli o 22:32 zgłodnieje to nie będę nigdzie musiał łazić, męczyć się z patykami/grillem itp. tylko podejdę i powiem, "panie Zenku dajta kaszanki".

Naturalnie przesadzam, ale ja na miejscu takiego miejscowego, który w ciągu 10 dni może zarobić tyle, co przez rok dobrze płatnej pracy, właśnie coś takiego bym zrobił. Czy miejscowi zarobią to już ich brocha czy chcą kasiory. Od strony organizacyjnej Elementarz zapewnia usługi. A czy miejscowi wykażą się inicjatywa.... Jak widzieliśmy na przykładzie Mirowa nie koniecznie, różnica jest tylko taka, że w Łutowcu turyści pojawiają się tylko gubiąc się w odrodzę do Mirowa.

Offline eternus

• Użytkownicy
    • http://www.rockmagazyn.com
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 20, 2006, 10:15:37 pm »
Mi zmiana (w ogole i ta konkretnie) bardzo sie (na razie) podoba. Szczegolnie, ze moje obawy, ze z racji wspolpracy z Elementarzem Orkon moze stac sie kolonia, a nie luznym konwentem, zostaly w duzym stopniu rozwiane.

Doceniam odwage Organizatorow - bo jak widac z przebiegu powyzszej dyskusji, byla to nie latwa decyzja. Ale mysle, ze potrzebna. Choc oczywiscie na razie trudno oceniac - przyjdzie na to czas, gdy bedziemy widziec skutek. Na razie brzmi bardzo obiecujaco.

Podkresle tez zalete, ktora ktos juz wymienil, ale zostala ona przyslonieta (nieslusznie). Bo nawet jesli kolejny Orkon mialby powrocic do Mirowa, to sytuacja negocjacyjna bedzie o niebo lepsza niz dotychczas. Bo pokazalismy, ze mozemy wyniesc sie z Mirowa (w co wielu miejscowych chyba nie wierzylo).
say: "don't you know",
you say: "you don't know",
I say: "take me out!"

Offline Kaspian

• Użytkownicy
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 22, 2006, 03:58:09 am »
Cytat: "Bestia"
Uświadomienie przed Orkonem miejscowych ile forsy pojawi się w ich wsi a nie dopiero w trakcie. Skrajnym owszem będzie, że rano wychodząc z namiotu zostanie mi zaproponowane menu, dostępny piw/win/nalewek, albo, że idąc przez wieś będę miał do wyboru taniejące ceny pryszniców, w każdym domu... To, że na polu pojawią się kiełbaski i jeżeli o 22:32 zgłodnieje to nie będę nigdzie musiał łazić, męczyć się z patykami/grillem itp. tylko podejdę i powiem, "panie Zenku dajta kaszanki".

Ekstremalnie skrajne będzie gdy mieszkańcy Lutowca widząc ile kasy mogą zarobić wybudują nam nowy zamek abyśmy napewno wrócili za rok :)

a tak pozatym to myślę, że nowa lokalizacja może być całkiem niezła. Napewno też będę zadowolony z faktu, że mogę odwiedzić Mirów: zerknąć co u Wyzyskiwacza, czy zjeść pyszny żurek w Stadninie :)

Offline Ira

• Użytkownicy
  • Come with me if you want to live.
    • moja mała galeryjka :)
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 22, 2006, 10:21:34 am »
ja wypowiem się, gdy bestia wrzuci zdjęcia tego miejsca. na googlach nic konkretnego nie ma, poza kawałkiem jakiejś skały sterczącej z ziemi(mam nadzieję, że nie jest to główna atrakcja tego miejsca ::lol:: ).

jak zrozumiałam, będzie to jakoś niedługo. do tego czasu, jako osoba potrzebująca tylko kawałka podłogi i terenu larpowego, nie będę ani krytykować ani zachwalać.
Who stopped payment on my reality check?

Offline Łoś

• Użytkownicy
    • LARP w realicha Warhammera
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 23, 2006, 04:36:09 pm »
Cytat: "Ira"
wiec mój głos jest za "niech się dzieje wola nie... tfu, Orgów". IMO zmiana na okolice np. mazurskie nie byłaby az taka zła, wkońcu na północy też jest (podobno) cywilizacja :)

He, he. Na północy JEST cywilizacja i nawet udało się tam LARPa spreparować  ;)
Ale, żeby nie było off-topa, też się wypowiem.
Poczytałem sobie co pisaliście i pozwolę sobie na komentarzy kilka:
 - Mirów - fajna lokacja, dobre zaplecze, ale... Orkon, to nie rekonstrukcja jakiejś bitwy, że musi odbywać się właśnie tam (gdzieś padło, że Orkon=Mirów, bo w innym przypadku, to będzie kolejny LARP); Orkon tworzą ludzie, nie miejsce (które może dodać mniej lub więcej uroku)
 - wybór Lutowca, jak i jakiejkolwiek innej lokalizacji, to duże wyzwanie dla orgów (kilkanaście lat w jednym miejscu robi swoje), ale może się okazać, że to będzie idealne miejsce (mniej trolli, jakieś zaplecze, które może się rozwinie dzięki Orkonowi), a jak nie, to Polska ma ponad 320 tys km2 powierzchni, więc na pewno jest szansa na znalezienie innej lokacji; dajcie szansę dla Lutowca ;)
 - lokacje z budowlami są ciężkie do wyhaczenia, żeby zrobić w nich i obok nich imprezę, a i nie ma zbyt wielu takich "na zadupiu"; co nie oznacza, że jest to nie możliwe; jeżeli Lutowiec nie przypadnie Wam/Nam do gustu, to polecam się, jeżeli chodzi o próbę znalezienia lokacji z budowlą na zadupiu z jako-takim zapleczem;
 - na przedsiębiorczość lokalnych zbytnio bym nie liczył, przynajmniej nie w roku 2007;

pzdr
Łoś
LARP musi boleć.

Offline Zarazza

• Użytkownicy
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 24, 2006, 11:42:56 am »
Co do braku lokacji zobaczcie jak to potrafili załatwić czesi

Jaskinia i portal
Zarazza

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 24, 2006, 03:25:49 pm »
Jaskinia wyszła im całkiem dobrze, ale takie portalu to ja bym nie chciała, chyba za duże ryzyko z tym ogniem i dymem. Lepiej żeby nie wzieli nas za podpalaczy.
NIGDY!!

Nie wiadomo kto, nie wiadomo po co...

Kto dzisiaj zrobi mi dzień?

Offline chmielu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 24, 2006, 03:34:19 pm »
to kilka zdjęć z Łutowca, Lutowca, jak go zwał tak go zwał. W wigilię Wigili odwiedziliśmy to miejsce z Bestią i jego panią. kilka fotek z miejsca.

http://picasaweb.google.pl/w.chmielarz/Utowiec

pzdr

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 25, 2006, 11:48:31 am »
Jak dla mnei da się rpzeżyć, ale mam parę "ale".

Po pierwsze mam wrażenie, że tam prawie nie ma traktów w lesie, albo pole, albo las, a drogi??
Po drugie na tych skałkach można zrobić jaskinię, a czy jest miejsce na jakieś inne lokalizację (nie wymagam zamku).

Po trzecie- opowiedzcie coś o tym skoro to widzieliście na żywo, bo same zdjęcia to mogą wam  dużo mówić, a nam nie za wiele.
NIGDY!!

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 25, 2006, 12:15:33 pm »
A mi się nawet podoba. Oprócz tego kontenera na śmieci na pierwszych zdjęciach i tego , że na zdjęciu 19 ten człowiek sie tak strasznie garbi :]  Poza tym wyglada nieĽle:)

Offline chmielu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 25, 2006, 12:23:32 pm »
Po pierwsze, trakty oczywiście są. I to kilka. U podnóża skałek, w lasach, ścieżki są. Las jest bardzo gęsty, liściasty, naturalny, a nie taka sadzonka jak w Mirowie. W lecie jak to się wszystko zazieleni, to może być ładny klimat. Tylko, że pewnie trzeba będzie chodzić ścieżkami, bo wszędzie indziej będą chaszcze nie do przejścia.

Po drugie, jest lokacja na jaskinie, jest kilka lokacji  na różne kulty druidyczne, bo klimatycznych drzew tam pod dostatkiem, Bestia wspominał, że są jakieś ruiny baszty na szczycie skałki, ale tego nie widzieliśmy ( przy czym ruiny mają być takim murkiem sięgającym ledwo do kolan), są polany w lesie. Innymi słowy, teren można zagospodarować, trzeba mieć tylko na to pomysł i włożyć w to trochę własnej pracy. Czyli tak jak w tym roku w  Mirowie. Minusy, teren, a skałki w szczególności, są bardzo blisko wsi. Idąc jednym zboczem jest klimatycznie, bo jest las, są fajne skałki, drzewa itp. ale wchodzisz na szczyt i właściwie już u podnóża zaczynają się zabudowania.

Gorzej z logistyką, ale to było już wiadomo od dawna. We wsi jeden sklep, najbliższa knajpa w Mirowie, a krany na obozowisku na razie tkwią w sferze obietnic. Pan z Elementarza obiecał, że będzie ich pięć, więc trzeba go trzymać za słowo.

No to tyle. Więcej zdjęć i kilka słów od siebie pewnie Bestia wrzuci po świętach.

Offline Blepfuj

• Wskrzeszobiorca
  • Użytkownicy
  • 86121013...
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 25, 2006, 02:44:13 pm »
Te zdjęcia przedstawia las, który będzie gęsty....i mało turystów... chaszcze ...o reju już mi się    podoba...

podpisano "miłośnik chodzenia tamtędy którędy innym się nie chce bo za gęsto..."
gdzie?

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 25, 2006, 08:16:36 pm »
Czy to coś odgrodzone drewnianą belką to teren obozowiska?
http://picasaweb.google.pl/w.chmielarz/Utowiec/photo#5012102018475779154

Jeśli tak to chyba będzie z deko ciasno - no i powrót na patelnię  :/

, no i zasadnicze pytanie gdzie będzie można impezować - czytaj rozpalać ogniska, bo coś mi się widzi że w obozie nie będzie na to miejsca...
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 25, 2006, 09:31:46 pm »
O widzicie,  to co nie widoczne na zdjęciach zostało opisane :)

grazias
NIGDY!!

Offline chmielu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 25, 2006, 09:57:03 pm »
Arku, zdjęcie trochę kłamie. Teren ogrodzony belką to rzeczywiście teren obozowiska, ale jest ono większe niż się wydaje. Plus oprócz tego całkiem spory teren wokół szkoły, z tego co zrozumiałem. Jak sobie popatrzyliśmy sobie na to w trójkę, to doszliśmy do wniosku, że ludzie się spokojnie pomieszczą. Ogniska chyba też, szczególnie, że obok szkoły jest miejsce na grill, z grillem w ogóle, ławeczkami itd. miejsca na imprezowanie, w sensie, rozpalenia ogniska, powinny się spokojnie znaleĽć. Natomiast masz rację, że nowe obozowisko to patelnia i jest jeszcze jeden problem. Cały przyszły obóz jest na lekkim zboczu, więc po pierwsze, ludzie w namiotach w nocy będą zjeżdżać w dół, a po drugie, teraz to koniecznie trzeba się będzie okopać, bo inaczej cały orkon spłynie.